Chłopiec w pasiastej piżamie

Paweł Łopatka
literatura irlandzka obóz wojna
2098 ocen 273 opinii

2098 ocen

Z pewnością jest to ważna książka, która porusza trudny temat, ale realizacja leży totalnie. Przez to jak irytująco nieświadomy, tego co się wokół niego dzieje, jest bohater, nie potrafiłam czytać tej książki bez przewracania oczami. Strasznie spłycone zakończenie, bez dosadnego walnięcia czytelnika w twarz, którego oczekiwałam. Uważam, że w filmie zakończenie jest nieco...

Piękna, nic się więcej nie trzeba dodawać. Polecam.

Żałuję, że najpierw było mi dane obejrzeć ekranizację, a następnie przeczytać książkę.

Bardzo ważna książka, każdy powinien po nią sięgnąć.
Pomimo trudnego tematu, książkę czyta się szybko i przyjemnie - o ile to dobre słowo.
Książka warta polecenia każdemu.

Trudno mi cokolwiek powiedzieć o tej książce. Z jednej strony nie wzbudziła we mnie jakiś szczególnych emocji, z drugiej jest mi smutno, ale to tylko ze względu chyba na to, że pamiętałam jak się zakończył film na podstawie tej powieści.

Sama książka jest prosta, czyta się ją szybko. Ja ją skończyłam na trzech wieczornych posiedzeniach.

Chyba bardziej podobał mi się...

Książka pt.,,Chłopiec w pasiastej piżamie" wywarła na mnie ogromne emocje-
wzruszenia oraz zaciekawienia, jedna z lepszych książek o tematyce
wojennej jaką czytałam. Zostanie w mojej głowie na pewno na długo.
Warto po przeczytaniu również sięgnąć do adaptacji filmowej.Serdecznie polecam!!!

Przeczytałam całość w jeden dzień nie mogąc od niej się oderwać. Film oglądałam kilkukrotnie, ale nigdy się tak nie wzruszyłam jak podczas czytania książki. W pewnych momentach, aż łzy napływały mi do oczu.

Wzruszająca i pouczająca opowieść ukazująca wojnę oczami dziecka. John Boyne w bardzo subtelny sposób ukazał okrucieństwo tamtych czasów i świetnie oddał sposób postrzegania świata przez kilkuletnie dziecko, które inaczej postrzega otaczającą je rzeczywistość. "Chłopiec w pasiastej piżamie" poruszył mnie do głębi.

Historia o chłopcu, który jest synem niemieckiego żołnierza, który jest posłany na obóz koncentracyjny gdzie zabiera ze sobą swoją rodzinne by nie wyglądał na osobę, która jest nie oddana swojemu kraju. Chłopcu nie podoba się dom gdzie zamieszkali, ponieważ nie jest już to pałac w Berlinie gdzie mieszkał przez swoje całe życie. Mały podróżnik ma już dość siedzenia w domu i...

Historia opowiada o przyjaźni dwóch chłopców syna głównego komendanta Wojska Niemieckiego, oraz jednego z więźniów Obozu Koncentracyjnego. Ich przyjaźń nie powinna mieć miejsca ponieważ są z dwóch odległych światów.
A jak doszło do tej przyjaźni ?
Bruno- syn komendanta z nudów postanowił zostać poszukiwaczem nieznanych miejsc a że widział " innych ludzi za drutami "...

Dyskusje

8 668