Kup teraz - 19 ofert w cenie od 1.50 zł do 24.90 zł

The Memoirs Of Sherlock Holmes
Sherlock Holmes (tom 6)
klasyka
Ewa Łozińska-Małkiewicz

Po X przeczytanych (i przesłuchanych) historiach o Sherlocku Holmsie dla mnie te historie straciły urok, są nijakie i jednakowe. Zdecydowanie bardziej przemawiają do mnie adaptacje filmowe i serialowe. Chyba jednak jestem większą fanką książkowego Herkulesa Poirota niżeli Sherlocka Holmsa.

Warto przeczytać ostatni rozdział, gdzie pojawia się profesor Moriarty. Sherlock znajdzie się w niebezpieczeństwie. Zaczynam czytać kolejną książkę, aby dowiedzieć się czy Holmes przeżył.

Moją relację ze zbiorami opowiadań można określić jako dość skomplikowaną. Z jednej strony bardzo lubię krótkie formy, a z drugiej zawsze mam po nich niedosyt. Na szczęście jestem w o tyle dobrej sytuacji, jeśli chodzi o przygody detektywa z Baker Street, że jeszcze kilka takich...

Odrobinkę słabszy tomik opowiadań od poprzedniego, tj Przygód Sherlocka Holmesa.

Tutaj nasz detektyw ma jakby nieco mniej do roboty. Same historie wciąż są interesujące ale często albo rozwiązują się same albo w niektórych nawet nie ma za bardzo co rozwiązywać. Ot jeden z bohaterów uznaje że warto akurat danym wspomnieniem podzielić się z czytelnikiem.

Z drugiej jednak...

Genialna lektura wreszcie w ładnym wydaniu.

Zawsze byłam ciekawa początków losów naszego detektywa i nie zawiodłam się . Czytało się bardzo przyjemnie.

Kolejny warty przeczytania zbiór opowiadań o przygodach Sherlocka Holmesa. Wydaje mi się, że to ja popełniłam błąd, czytając kilka książek o Sherlocku pod rząd, bo opowiadania zaczęły mi się już w pewnym momencie wydawać schematyczne. Warto jest więc zrobić sobie przerwę pomiędzy kolejnymi tomami opowieści. Poza tą kwestią, opowiadania napisane są świetnym językiem, szybko...

Na początku pragnę zaznaczyć, że książkę czytałem w oryginalne, przez co moje wrażenie mogą się różnić od tych które można uzyskać ze współczesnego Polskiego przekładu.

Wspomnienia Sherlocka Holmes'a to nic innego jak zapis "niepublikowanych historii" najsławniejszego detektywa w Historii. Niepublikowane ze względu na ich małą złożoność i istotność lub wcześniejszą niemoc...

Cudowna książka, nie mogę doczekać się kolejnych tomów o Sherlocku

2 794
    2 030