Zbrodnia i kojot

Kevin Hearne Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Żelaznego Druida (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Tricked
Data 1. wydania:
2012-05-01
Maria Smulewska
Rebis
mitologia druid atticus sullivan bogowie
Tricked
Rebis
Kroniki Żelaznego Druida (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
Maria Smulewska
mitologia druid atticus sullivan bogowie

Mam wrażenie, że jest to kolejna część, która zwalnia odrobinę, po tak intensywnej poprzedniczce. Ale to dobrze, bo wiadomo, że zaraz znów będzie ciekawiej. Moim zdaniem nie brak tu akcji i dzieje się naprawdę dużo, ale Indianie są mniej ciekawi niż nordyccy bogowie.

Wciąż trzyma poziom 😀😀

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobra kontynuacja, są ulubieni bohaterowie, humor i dużo się dzieje. Na plus w tej części jest poznanie bliżej Granuaile, postacie drugoplanowe, wierzenia Indian i powrót bohaterów z poprzednich tomów. Pomimo czwartego już tomu nie zwątpiłam w tą serią, a chęć i determinacja przeczytania (wysłuchania) całej serii nie zmalała, ale to naprawdę sama przyjemność....

Kolejny tom przygód szalonego druida. Czegóż on tym razem nie wyczynia! Nie chcę zdradzić za wiele, ale rozrabia jak co najmniej dwa pijane zające 😉
Powieść zdecydowanie dla młodzieży albo amatorów gatunku, ale dla oderwania od trudniej codzienności nadaje się doskonale

Ech... Coś czuję, że to tutaj to już praca na akord. Trochę takie never eding story kończące się w napięciu by czytać kolejną część :D oh oh :D
Ponadto to tak na spokojnie ciekawa fabuła, główny bohater i jego pies wciąż napaleni jeden na kobiety drugi na pudlice (ten drugi to większy fetyszysta).

Nasz ulubiony Żelazny Druid Atticus O'Sullivan po raz czwarty. Co do mnie na pewno nie ostatni. Wraca z Asgaardu z mnóstwem kłopotów. Idzie na układ z Kojotem i pozoruje własną śmierć. W układach z bogiem oszustów należy szukać drobnego druczku.

Sympatii do serii i bohatera nie straciłem ani procenta. Wciąż jest to jedno z większych pozytywnych zaskoczeń współczesnej...

Atticus powrócił z wyprawy do Asgardu i teraz ma problem. Bogowie piorunów ze wszystkich panteonów uznali zabójstwo Thora za osobistą zniewagę i polują na naszego druida. Atticus postanawia z pomocą Kojota upozorować swoją śmierć, by móc zaszyć się w jakim spokojnym zakątku i dokończyć szkolenie swojej uczennicy. Jednak Kojot, jak na boga oszustwa przystało, wplątuje druida...

Dla mnie najlepsza z dotychczasowych części tej serii.

Dobrze się czyta, jest kilka świetnych scen, ale jakoś blado wypada na tle innych części

W mojej ocenie lekko słabsza od poprzednich 3 tomów

• Fantastyka
  • Fantasy