Milczenie gwiazd. Poszukiwania pozaziemskiej inteligencji

Paul Davies Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki popularnonaukowa
The eerie silence
Prószyński i S-ka
astronomia astrofizyka SETI pozaziemska cywilizacja
The eerie silence
popularnonaukowa
Na ścieżkach nauki
astronomia astrofizyka SETI pozaziemska cywilizacja

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Halo, kosmos. Jest tam kto?

2 Link do recenzji

Bardzo ciekawa książka, wcześniej polecam przeczytać "Czy jest tam kto?" - idealnie się uzupełniają.
Autor w rzeczowy sposób pokazuje różne możliwości, nie ma tutaj fantastyki, lecz sporo faktów naukowych. W racjonalny sposób podchodzi do tematu i omawia ewentualne scenariusze. Co prawda książka miejscami jest trochę męcząca (szczególnie pierwsze rozdziały i...

Zgodnie z zamysłem autora rozszerza horyzonty na temat tego czym może być życie pozaziemskie i inteligencja pozaziemska. Dla laika w temacie (jak ja) może być trudna momentami, ale da się przeżyć.

Jedna z najlepszych książek w tej tematyce, dla niespecjalistów:

Genialna książka. Działa na wyobraźnię i mocno zaskakuje od trzeciego rozdziału. Lekko przesunęła mój dotychczasowy, optymistyczny punkt widzenia ;) w stronę argumentacji, powiedzmy bardziej "racjonalistycznej". Szczerze polecam

Fantastyczna książka, absolutny must read dla zainteresowanych choć ze względu na "sposób podania" również godna polecenia dla osób dopiero wchodzących w temat.

Cóż napisać?
Książka w przyjemny i zrozumiały sposób prezentuje ważniejsze domysły dotyczące jednej z najważniejszych kwestii w ogóle. Każdy kiedyś zastanawiał się czy na pewno jesteśmy tymi jedynymi. Pozycja ta nie odpowie nam na to pytanie, jak oczywiście nikt inny na Ziemi, lecz pozwoli nam przynajmniej wyrobić własną opinię na ten temat.
Ogólnie mówiąc to lektura...

Książka całkiem przystępnie i szczegółowo opisuje stan naszej wiedzy i badania na temat poszukiwania pozaziemskiej inteligencji, ktoś szukający tutaj relacji ze świadkami spotkań trzeciego stopnia rodem z Archiwum X, powinien ominąć tę książkę, gdyż nie jest to science fiction, lecz tylko science.

Świetny przegląd dotychczasowych prac i teorii dotyczących życia pozaziemskiego, od pesymistycznych po optymistyczne. Autor próbuje "leczyć" ludzi z antropocentryzmu, tzn. myślenia o innych cywilizacjach przez pryzmat naszej. Książka daje do myślenia i poszerza horyzonty. Polecam!

Autor porusza fascynujący temat, który w skrócie można określić pytaniem: czy jesteśmy sami we wrzechświecie? Odpowiedzi na to pytanie nie znamy i być może nigdy nie poznamy, ale to nie oznacza, że powinniśmy przestać szukać. Oprócz samego programu SETI autor opisuje także to w jaki sposób powstało życie na Ziemi i jak mogłoby wyglądać to poza nią. Dowodzi, że nie miałoby...

Książka pozornie jest o programie SETI i poszukiwaniach obcej cywilizacji, ale tak naprawdę jest przystępnym przeglądem różnych teorii naukowych, od astronomii po biologię.
Więcej: http://shadowmage.nast.pl/2013/10/paul-davies-milczenie-gwiazd-recenzja/

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie