Asembler. Leksykon kieszonkowy

informatyka, matematyka
Helion
2012-04-01
2012-04-01
asembler assembler programowanie język niskiego poziomu procesor oprogramowanie kod aplikacje sterownik sterowniki języki programowania informatyka

RealVxEr (18.04.2022) napisał: „Błędy w kodzie, problemy z kompilacją przykładów, kod jest tragicznie napisany, widać, że autor nie ma doświadczenia, na jego blogu jedyną rzecz, którą napisał w asemblerze jest 10 linijkowy generator melodyjki. I od takiej osoby chcesz kupić książkę? Hahahahahaahah”

Odpowiedź: „Programy to projekty popularnego w 2012 roku (rok wydania książki) środowiska WinAsm Studio i budują się całkowicie poprawnie jednym kliknięciem.”

Postscriptum: Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Zapamiętaj to sobie.

Odpowiedź: „Programy to projekty popularnego w 2012 roku (rok wydania...

"Asembler. Leksykon kieszonkowy" autorstwa Dawida Farbanieca to nieoceniona pozycja dla każdego, kto chce pogłębić swoją wiedzę na temat języka asemblera. Książka ta to kompaktowy, a jednocześnie kompletny leksykon, który dostarcza klarownych i zwięzłych informacji na temat kluczowych zagadnień związanych z asemblerem.

Dawid Farbaniec, znany ekspert w dziedzinie programowania niskopoziomowego, przedstawia czytelnikowi szeroki zakres tematów związanych z asemblerem. Książka zawiera zarówno podstawowe informacje, jak i bardziej zaawansowane koncepcje, co sprawia, że jest ona przydatna zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych programistów. Autor nie tylko definiuje kluczowe pojęcia, ale także prezentuje ich praktyczne zastosowania w kodzie asemblerowym.

Dla mnie osobiście, "Asembler. Leksykon kieszonkowy" to doskonałe źródło informacji, które zawsze mam pod ręką, gdy zajmuję się programowaniem w asemblerze. Farbaniec doskonale tłumaczy trudne koncepcje, co sprawia, że nawet skomplikowane tematy stają się zrozumiałe dla każdego czytelnika. Książka ta pozwala zarówno na szybkie odnalezienie konkretnej informacji, jak i na bardziej systematyczne studiowanie tematu.

Dawid Farbaniec udowadnia, że asembler nie musi być trudny, jeśli ma się dostęp do klarownego i przystępnego źródła informacji. Polecam "Asembler. Leksykon kieszonkowy" każdemu, kto chce zgłębić tajniki języka asemblera w sposób skondensowany i efektywny.

Dawid Farbaniec, znany ekspert w dziedzinie...

Gość nie wie co to loop unrolling, co to AVX512 (0 przykładów),nie rozumie po co powstała wielowątkowość, nie pokazuje jak się używa profilerów do mierzenia prędkości kodu (w ogóle chyba o tym nie wie),a zabiera się za pisanie książki o asemblerze, o którym sam ma nikłe pojęcie, ja po pierwszym roku studiów informatycznych wiem więcej niż ten jegomość, który pisze książki, chyba sam powinien spróbować iść na studia. Ocena - pała!

Ten gośc nie potrafi napisać hello world bez zrobienia przynajmniej 5 technicznych błędów w assemblerze. Za to poza pisaniem ksiązek jest dziwny https://www.bitchute.com/video/TWeIkYawJ5x9/ pomódlmy się, żeby jego następna ksiązka nie była takim gniotem.

Chciałem jeszcze zhejtować dwa artykuły autora!

Oto inne gnioty autora:

Chciałem jeszcze zhejtować dwa artykuły autora!

Oto inne gnioty autora:

Straszny gniot, kod napisany przez kogoś kto sam dobrze nie rozumie assemblera.

Straszny gniot, kod napisany przez kogoś kto sam dobrze nie rozumie assemblera.

Ja tu tylko to zostawię: https://github.com/ethicalblue/masm-x64-basics 😉

Ja tu tylko to zostawię: https://github.com/ethicalblue/masm-x64-basics 😉