Girl of Nightmares

Kendare Blake Wydawnictwo: Tor Books Cykl: Anna (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Tor Books
Anna Girl of nightmares
Anna (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Anna Girl of nightmares

Od razu powiem, że szkoda, że nie ma wersji polskiej. Druga część jest świetna.
Natychmiastowo wciąga i ciągle się chce wiedzieć "co dalej? jak to się skończy?".
Ogólnie nie ma słów, które opisałyby tę książkę. Ledwo skończyłam, a w głowie mam misz masz.
Zakończenie - częściowo się domyśliłam. Ogólnie miałam takie 3 najbardziej prawdopodobne zakończenia. Niestety było...

Druga część fantastycznej powieści o duchach,bardzo dobra kontynuacja. Dziękuję Dusi,której tłumaczenie w języku polskim pozwoliło mi na poznanie dalszych losów bohaterów(wydania polskiego oczywiście się nie doczekaliśmy).

Wszystko pięknie... Cas robi wszystko, aby ocalić ukochaną i wyzwolić ją od piekła. Niemal traci życie..
Niestey, książka nie kończy się tak, jak byśmy zapewne chcieli. Czytając kilka ostatnich stron aż nakrzyczałam na Casa, żeby nie zostawiał Anny. Jednak nie posłuchał. Do samego końca miałam nadzieję, że jakimś cudem udało jej się wrócić, ale autorka tego nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Girl of Nightmares (Dziewczyna z koszmarów)Girl of Nigtmares (Dziewczyna z koszmarów) - okładka
Minęło kilka miesięcy, odkąd duch Anny Korlov otworzył w piwnicy drzwi do Piekła i zniknął za nimi, ale łowca duchów Cas Lowood nie potrafi się z tym pogodzić. Przyjaciele przypominają mu, że Anna poświęciła się dla niego. Wie, że mają rację, ale według niego żadna dziewczyna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część moim zdaniem była świetna. Zanim się obejrzałam już czytałam ostatnią stronę.
Natomiast druga część, nie nie i jeszcze raz nie !
Mogłam się obracać i dalej końca nie było widać. Książka ciągnęła się niemiłosiernie. Ale powiedział sobie musisz ją doczytać, uda Ci się :P
i tak po kilku dniach męczarni w końcu ją doczytałam (między czasie czytałam kilka...

Czekam na przekład, czekam i chyba sie nie doczekam

Właściwie to nie wiem, czego tak naprawdę oczekiwałam od drugiej części historii ducha Anny i łowcy duchów, Cas’a. Pierwsza część wydała mi się bardzo ciekawa głównie przez interesującą koncepcję kwitnącego uczucia głównego bohatera i tytułowego ducha.

Druga część już niestety nie zaskakuje i nie wciąga, przynajmniej mnie. Bohaterowie są ci sami, no pojawia się jedna...

Pierwsza część była wspaniała. Czekam z niecierpliwością na przekład.

Naprawdę niesamowita książka.

Dyskusje