Na kogo wypadnie?

Kevin Wignall kryminał, sensacja, thriller 224 str.
For the Dogs

Świat Książki
kryminał, sensacja, thriller
literatura angielska Janusz Ochab literatura brytyjska zemsta płatny zabójca

Kup książkę

Dość prosta fabuła, jeszcze prościej opisana. Można przeczytać, ale bez zbytnich oczekiwań. Na podstawie książki nakręcono film, Pakt z mordercą, jeszcze gorszy niż książka.

Kevin Wignall: The Hunter's Prayer*

Sprawiedliwość czy zemsta? Co zrobi Ella Hatto po tym, kiedy dowiedziała się, że jej rodzice i 17-letni brat zostali zamordowani? Czy może liczyć na pomoc Lucasa, zawodowego zabójcy, którego ojciec Elli, zapewne przewidując los rodziny, poprosił o ochronę córki? Jak zostać zabójcą i czy można przestać nim być?

O Wignallu piszą...

Książkę tą bardzo łatwo się czyta. Całkiem dobry thriller, ale czegoś mu brakuje, ale warto przeczytać.

Super książka. Trzyma w napięciu od początku do końca. Nie mogłam się od niej oderwać. Polecam :)

Miałam duże oczekiwania co do tej książki, a tu takie rozczarowanie. Pieniądze rzucone w błoto.

Dobry początek, średnie rozwinięcie, zaskakujący koniec (spodziewałam się innego- łagodniejszego). Na pewno wciąga, choć dość szybko wiemy, kto zabił. Ale to książka nie o tym. Ile warto poświęcić dla zemsty? I czy warto? Jak jeden ruch pociąga za sobą lawinę zdarzeń... Warto przeczytać.

Dosyć ciekawa historia i dosyć wciągająca, ale także dosyć przewidywalna. Właściwie odkąd pojawił się trop Simona jako zabójcy, żaden inny podejrzany nie wszedł już na scenę. Brakowało mi także rozwinięcia wątku policyjnego śledztwa - śledczy pojawiali się jedynie przy okazji przesłuchań Elli i jej wuja, zawsze w neutralnym otoczeniu, nigdy na posterunku.
Jedyny naprawdę...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Na kogo wypadnie" to powieść,która nie skupia się najbardziej na wątku kryminalnym.To książka,która w znakomity sposób przedstawia nam destrukcyjne oblicze zemsty.Czy dążenie do pomszczenie bliskich może zniszczyć naszą ludzką naturę? Czy to właśnie człowiek ma za zadanie wymierzyć sprawiedliwość? Kto jest gorszym człowiekiem-ten kto się mści czy ten który doprowadził do...

Powiem szczerze, że spodziewałam się łagodniejszego zakończenia, ale cóż..
Ogólnie ciekawa, momentami porywająca, momentami pisana przez niekompetentnego pisarza.

Początek zaciekawia,nawet wciąga...jednak moim zdaniem nie wykorzystano potencjału pomysłu. Po wow na początku -koniec rozczarowuje...bardzo.

• 2013
  • Kryminały
  • 2015
  • 2017
  • Wymienię/Sprzedam
  • Thrillery i kryminały

Dodaj cytat z książki Na kogo wypadnie?