A Death in Sweden

2016-01-01
Data 1. wydania:
2016-01-01
angielski

Śmierć w Szwecji jest niezbyt subtelnym wyrazem obsesji obecnych także, w mniejszym natężeniu, w innych książkach Wignalla. Jego szpiedzy, wśród nich Dan, stają się przedmiotem prześladowań przez byłych kolegów z wywiadu, przede wszystkim z CIA. Jednocześnie marzą o normalnym życiu. W Śmierci... dosłowność emocji bohaterów i reagowania na nie nie wyszły książce na dobre. Za dużo w niej, na mój gust, zarówno opisów "egzekwowania sprawiedliwości", jak i mało strawnego melodramatu.

Wignall jest z pewniscią utalentowanym pisarzem, ładnie operującym językiem i potrafiącym ciekawie konstruować dramaturgię poszczególnych scen i epizodów. Jednak powtarzalność wątków przewodnich w jego powieściach jest nieco nużąca.

Dodaj cytat z książki A Death in Sweden