Ateny-Sparta 431-404 p.n.e.

Okładka książki Ateny-Sparta 431-404 p.n.e. Ryszard Kulesza
Okładka książki Ateny-Sparta 431-404 p.n.e.
Ryszard Kulesza Wydawnictwo: Bellona Seria: Historyczne Bitwy historia
historia
Historyczne Bitwy
Ateny-Sparta 431-404 p.n.e.
Bellona
1997-01-01
1997-01-01
831108727X

Książka wprowadza do samej istoty wojny peloponeskiej, przedstawia istniejące realia chwilę przed wojną, w trakcie jej jak i po niej samej, co odbiera jej suchość sprawiając że czyta się przyjemnie już same trwanie wojny. Na końcu interpretacja poglądów Tukidydesa na temat historii i polityki.

Opracowanie z serii Historycznych Bitew dotyczące tzw. wojny peloponeskiej toczonej między Atenami i Spartą a tak naprawdę miedzy chyba wszystkimi miastami starożytnej Grecji. Zmienne losy wojny toczonej na lądzie, wyspach greckich, na morzu i nawet na Sycylii przyniósł w efekcie dramatyczne osłabienie wszystkich co w niedługim czasie wykorzystali Macedończycy.
Znamy doskonale powiedzenie "gdzie dwóch się bije..." i można w tej książce znaleźć źródło tej sentencji.

Znamy...

Ciekawy temat, choć trzeba osiągnąć stan alfa, żeby przebrnąć przez masę szczegółów. Dla znawców epoki.

Wielka bitwa między Atenami a Spartą, świetna pozycja, opisująca jak te zmagania zmieniały się w czasie, myślę że warto po to sięgnąc.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Opracowanie nie wybitne. Pominięte wiele faktów. Chaotycznie napisane.

Opracowanie nie wybitne. Pominięte wiele faktów. Chaotycznie napisane.

• Historyczne Bitwy
  • Starożytność