Życie Mary Bryant: Wygnanie t.1

Okładka książki Życie Mary Bryant: Wygnanie t.1
Anthony van Kampen Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Życie Mary Bryant (tom 1) Seria: Seria z Fregatą klasyka
klasyka
Życie Mary Bryant (tom 1)
Seria z Fregatą
Het leven van Mary Bryant
Wydawnictwo Morskie
1977-01-01
1977-01-01
Australia kolonia literatura holenderska marynistyka skazańcy zesłanie zsyłka

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Piękna i smutna książka o losach dziewczyny, która za kradzież chleba zostaje skazana na wysłanie do kolonii karnej w Australii. Świetnie się czyta.

Kupiłam "Życie Mary Bryant" w antykwariacie - za całą trylogię zapłaciłam zaledwie... 3 zł, więc bardzo mnie ten zakup ucieszył. Miałam nadzieję na lekturę w stylu powieści australijskich pisarek - C. McCullough i P. Shaw. I nie zawiodłam się!

Pierwsza część okazała się powieścią historyczno-obyczajową. Doskonale pokazane jest tło społeczne i polityczne Anglii końca XVIII...

Młoda, biedna Angielka potrzebuje pieniędzy na wykup z więzienia ukochanego. Ona jest z twardych Kornwalijczyków, a on z żylastych żeglarzy-piratów. Mary z koleżankami dokonuje rozboju. Zostaje skazana. Trafia do XVIII w. więzienia. Potem na więzienne statki-hulki w dokach. A potem na statki Pierwszej Floty, która wiezie pierwszą grupę brytyjskich skazańców do Australii. Ci...

• Rok 2014
  • Historyczne