Życie Mary Bryant: Otwarta łódź t.2

Okładka książki Życie Mary Bryant: Otwarta łódź t.2
Anthony van Kampen Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Życie Mary Bryant (tom 2) Seria: Seria z Fregatą klasyka
klasyka
Życie Mary Bryant (tom 2)
Seria z Fregatą
Wydawnictwo Morskie
1977-01-01
1977-01-01
Australia kolonia literatura holenderska marynistyka skazańcy zesłanie zsyłka

więcej Więcej

Dalsze losy Mary Bryant, która zmaga się z niedostatkami życia w kolonii karnej,gdzie przychodzą na świat jej dzieci. Bardzo poruszająca książka. Czyta się jednym tchem.

Drugi tom "Życia Mary Bryant" okazał się równie interesujący jak pierwszy. Przeczytałam jednym tchem i zaraz zabieram się za trzecią część.

Tym razem poznajemy trudy pionierskiego życia angielskich zesłańców, którzy zasiedlili Australię. Tytułowa bohaterka i jej bliscy muszą zmagać się z głodem, brakiem podstawowych sprzętów potrzebnych do życia i z tęsknotą za wolnością....

Australia. Kolonia karna Sydney Cove. Minęły dwa lata. Mary ma dwójkę dzieci. Mieszka w lichej chatce z mężem i bezustannie myśli o ucieczce. Anglia jakby zapomniała o swych obywatelach. Kolonia jest na skraju śmierci głodowej. Wreszcie statek. Ale to znów konwój skazańców.Dopiero holenderski kapitan na swym okręcie niesie Mary promyk nadziei. I pośrednio doprowadza do...

• Chcę w prezencie
  • Cmentarzysko Książek Zapomnianych, czyli wyszperane w antykwariatach