Życie Mary Bryant: Powrót t.3

Anthony van Kampen Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Życie Mary Bryant (tom 3) Seria: Seria z Fregatą klasyka
Het leven van Mary Bryant
Maciej Chełkowski
Wydawnictwo Morskie
kobiety biografia historia podróże Australia Londyn Anglia morze
Het leven van Mary Bryant
Życie Mary Bryant (tom 3)
klasyka
Maciej Chełkowski
Seria z Fregatą
kobiety biografia historia podróże Australia Londyn Anglia morze

Na półkach: , , , ,

Oparta na faktach, wstrząsająca opowieść o życiu więźniarki skazanej na deportację do Nowej Południowej Walii w Australii.
Anglia drugiej połowy XVIII wieku nie daje sobie radę z liczbą skazańców. Więzienia są przepełnione, gdyż surowo karano za najmniejsze przewinienie. A kary były niewspółmierne do popełnionych przestępstw. Bieda i ogromna przepaść klasowa,...

Na półkach: , , , ,

Ostatnia z części trylogii o Mary Bryant, bardzo smutna i poruszająca. Mary traci swoich bliskich- męża i dzieci, sama unika śmierci.

Trzeci, najdłuższy tom "Życia Mary Bryant" okazał się równie pasjonujący jak dwie pierwsze części trylogii.

Dużo tu zaskakujących i niezwykle dramatycznych zdarzeń, które sprawiają, że całość czyta się z zapartym tchem.
Autor sporo miejsca poświęca także historycznym faktom związanym z kolonizacją Australii, systemem sądowniczym Anglii końca XVIII wieku oraz autentycznym...

Uciekinierzy, którzy zadomowili się na Timorze, przeżywają najszczęśliwszy okres w swoim życiu i dlatego nie dążą do wyjazdu, a jednocześnie tracą ostrożność. Mary niepokoi się tą sytuacją. A przedłużający się pobyt wzbudza podejrzenia. Do brzegów przybija pewnego dnia brytyjski kapitan i status grupy Mary wychodzi na jaw. W przypływie rozpaczy kobieta zabiera męża i dzieci...

Dyskusje

• Rok 2014