Nie czytać o zmierzchu! 2

8320705738
Antologia

Bardzo dobre

Bardzo dobre

Dość ciekawe opowiadania, lecz można z powodzeniem czytać nawet po zmierzchu; czytałam je ponownie, gdyż postanowiłam wrócić do starej biblioteczki - czasem warto

2062

Opowiadania w tym tomie są naprawdę creepy!
Rewelacyjny zbiorek!

POLECAM!

Opowiadania w tym tomie są naprawdę creepy!
Rewelacyjny zbiorek!

POLECAM!

Na pewno lepsza od pierwszej części, sporo klasycznego ghost story a na koniec mroczna baśń- legenda. Przyjemnie się czyta. 6,5

2028

Może to i słabiutkie i trąci myszką, ale w latach 80, gdy jeszcze nie było tak rozwiniętego rynku wydawniczego i repertuaru kinowego, dzieciaki w mojej klasie w podstawówce przekazywały sobie tą cieniutką broszurkę z rąk do rąk z lekkim drżeniem serca. Sentyment zawsze żywy.
Czytało się oczywiście po zmierzchu i z zapartym tchem, a wizje duchów, zjaw, martwych niewiniątek, hrabin z plamami na twarzach, komu z nas się to nie śniło...
Umieraliśmy ze strachu, gdy dzisiejsza gimbaza umarłaby, ale z nudów:)

Kolejna część za mną... dużo lepsza niż pierwsza. Czytana wprawdzie etapami – brak czasu, ale przeczytana.
1. OPOWIEŚĆ STAREJ NIANI
Nawet nie czytając o zmierzchu ( bo w autobusie w drodze do pracy ) miałam gęsią skórkę. Pojawia się tam: miłość, zazdrość, zdrada, duma, zemsta. Podobało mi się. Szybciutko się czyta.
2. DUCH PANI CROWL
Pani Crowl - okrutna, zła i podła. Jak ona mogła. Biedny chłopiec. Mam nadzieję, że okrutne babiszcze smaży się w piekle.
3. JAK Z DŁUGIEJ GALERII ZNIKNĄŁ STRACH
Heh. Przyznaję … pod sam koniec miałam ciareczki ( takie malutkie )
I pomyśleć, że można było tym wszystkim nieszczęściom zapobiec... wystarczyła odrobina empatii i współczucia... . Podobało się chyba najbardziej.
4. NIE KOP MI GROBU
No tak... rzeczywiście nie powinnam czytać o zmierzchu... a już na pewno nie w nocy…
Pakt z diabłem, czarna msza pogrzebowa...
Miałam ciary!!!
5. NIE CZYTAĆ O ZMIERZCHU
Bleech... tylko tyle

Wszystkie opowiadania mają mroczniejszy klimat niż opowiadania w części pierwszej. Polecam.

1. OPOWIEŚĆ STAREJ NIANI
2. DUCH PANI CROWL
Pani Crowl - okrutna, zła i podła. Jak...

Moim zdaniem ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Opowiadania są bardziej wyraziste, czytałam je z większym zainteresowaniem. Jak to w zbiorze opowiadań bywa, jedne lepsze drugie słabsze - najmniej podobało mi się ostatnie, ale cały zbiór miał w sobie zdecydowanie więcej grozy, napięcia i tajemniczości od poprzedniego.

Znacznie słabszy zbiór niż Jedynka. W sumie żadne opowiadanie nie zapada w pamieć. Zaczynają się intrygująco, ale toną w nadmiarze zbędnych postaci i nierozwiniętych wątkach. Jedynie "Nie kop mi grobu" można by bronić - ma klimat.

• Groza
  • Horror