Walka o tron szachowy

Okładka książki Walka o tron szachowy
Stanisław Gawlikowski Wydawnictwo: Sport i Turystyka sport
sport
Sport i Turystyka
1976-01-01
1976-01-01
szachy sport

Czy można pasjonująco pisać o szachach? Można. Ale co tam pisanie! Wystarczy spojrzeć na końcową pozycję jednej z partii XIX-wiecznego meczu de La Bourdonnais-McDonnell, żeby zrozumieć, że "Kod Leonardo da Vinci" to przy trzech czarnych pionkach o krok od promocji - ledwie małe miki ;-)

Pasjonujący pejzaż walk o mistrzostwo świata w szachach. Dramaturgia jak w najlepszych thrillerach. Plus komplet partii a także mecze i turnieje eliminacyjne. W tle Euwe, Aljechin, Tal, Capablanca, Petrosjan, Fischer, Lasker, Karpow i wielu innych

Dodaj cytat z książki Walka o tron szachowy