Ptaki

Okładka książki Ptaki autora Arystofanes,
Okładka książki Ptaki
Arystofanes Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
123 str. 2 godz. 3 min.
Kategoria:
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Format:
papier
Tytuł oryginału:
Ornithes
Data wydania:
1965-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1965-01-01
Liczba stron:
123
Czas czytania
2 godz. 3 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Artur Sandauer
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Ptaki w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Ptaki

Średnia ocen
6,5 / 10
44 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Ptaki

avatar
3665
735

Na półkach:

Mam mieszane odczucia wobec "Ptaków" Arystofanesa. Muszę jednak przyznać, że Autor wspomniał w swojej sztuce wiele postaci, jak i miejsc, co według mnie samo w sobie jest godne uwagi.
6.5/10

Mam mieszane odczucia wobec "Ptaków" Arystofanesa. Muszę jednak przyznać, że Autor wspomniał w swojej sztuce wiele postaci, jak i miejsc, co według mnie samo w sobie jest godne uwagi.
6.5/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
303
259

Na półkach:

Czasem humor ustrzeli, czasem nie. Druga połowa dla mnie wiele lepsza, choć całość uznam za jedną z mniej udanych.

Czasem humor ustrzeli, czasem nie. Druga połowa dla mnie wiele lepsza, choć całość uznam za jedną z mniej udanych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
139
71

Na półkach: ,

Było całkiem niezłe. Zaśmiać się można. Zakończenie nie było takie, jak możnaby się spodziewać.

Było całkiem niezłe. Zaśmiać się można. Zakończenie nie było takie, jak możnaby się spodziewać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

114 użytkowników ma tytuł Ptaki na półkach głównych
  • 76
  • 38
24 użytkowników ma tytuł Ptaki na półkach dodatkowych
  • 7
  • 4
  • 3
  • 3
  • 2
  • 2
  • 2
  • 1

Inne książki autora

Okładka książki Pure Pagan: Seven Centuries of Greek Poems and Fragments Alkajos, Archiloch, Arystofanes, Homer, Meleager z Gadary, Burton Raffel, Safona, Sofokles, Symonides z Keos
Ocena 0,0
Pure Pagan: Seven Centuries of Greek Poems and Fragments Alkajos, Archiloch, Arystofanes, Homer, Meleager z Gadary, Burton Raffel, Safona, Sofokles, Symonides z Keos
 Arystofanes
Arystofanes
Arystofanes z Aten (gr. Ἀριστοφάνης, Aristophanes) (ok. 446-385 p.n.e.) - grecki dramatopisarz, jeden z twórców komedii staroattyckiej. Jego twórczość miała ostre akcenty społeczne i polityczne. Przedstawił w niej bogaty obraz życia Aten swoich czasów. Był zagorzałym przeciwnikiem bogaczy i obrońcą interesów średnich warstw społecznych oraz chłopów. Pierwsze swoje komedie wystawiał pod nazwiskami aktorów, ponieważ sam był zbyt młody, by zgłaszać utwory na zawody teatralne. Ostatnie dwie komedie - Sejm kobiet oraz Plutosa czasami zalicza się już do komedii średnioattyckiej. W sztuce Chmury, wystawionej w 423 p.n.e., opisał działanie soczewki.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki Ptaki

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Ptaki