Ziemia. Życie planety

12 min.
978-83-259-0060-1
Jan Godyń
Ziemia planeta wulkan tsunami rozkładanki 3D Trevor Day interaktywna

Dziś kolejna odsłona książek dla młodszych czytelników. Książka, którą chciałabym Wam przedstawić to świetna, interaktywna pomoc edukacyjna, dzięki której w przyjemny sposób będziemy mogli poznać tajemnice naszej planety.

„Ziemia. Życie planety” to książka niezwykła. Dlaczego? Otóż nie ma w niej nudnych, długich opisów, które zniechęciłyby każdego. Nie ma w niej szarych, płaskich fotografii, które mogłyby ostudzić nasz zapał do dalszej nauki. Na przekór standardowym książkom ta pozycja zawiera całą paletę różnokolorowych zdjęć i rysunków, wzbogaconych bardzo ciekawym tekstem, zrozumiałym dla każdego. Dzięki temu wiedza o otaczającym nas świecie jest w łatwy i przyjazny sposób przekazywana już najmłodszym dzieciom, a nawet skomplikowane informacje, zostają szybko przyswojone. Czy potraficie wytłumaczyć dziecku czym są linie uskoków albo jak powstają góry? Czym są skamieniałości i jak dochodzi do efektu cieplarnianego? Dlaczego zmieniają się pory roku i jak to się dzieje, że mamy burze? Na te i wiele pytań, pomoże odpowiedzieć właśnie ta książka, która jest zbiorem przydatnych informacji dla dorastającego i pełnego pytań odkrywcy, jakim jest dziecko. Z pewnością zdarzyło się Wam usłyszeć pytanie, na które sami nie znaliście odpowiedzi. Ta książka ułatwi Wam wspólnie z dzieckiem znaleźć drogę do fascynującego świata, w którym żyjemy i zrozumieć mechanizmy i procesy dziejące się nieustannie. Wspólna przygoda będzie nie tylko fascynującą podrożą w głąb i wszerz Ziemi, ale również skuteczną nauką.

To co zaskakuje w tej książce to przede wszystkim wykonanie. Otwierając już pierwszą stronę, będziemy mogli w trójwymiarze zobaczyć jak wygląda wnętrze Ziemi i poznać poszczególne warstwy tworzące skorupę ziemska i płynne jądro. Na własne oczy będziemy mogli również ujrzeć jak wygląda wybuch wulkanu czy do czego zdolne jest tsunami. A wszystko to właśnie dzięki licznym rozkładankom i modelom 3D, w które zaopatrzona jest ta książka. Do tego twarda oprawa, duży format, przepiękne i bardzo praktyczne ilustracje i tekst, który oprócz podstawowych informacji zawiera liczne ciekawostki.

Jestem pod dużym wrażeniem tej publikacji i uważam, że taka książki powinna znaleźć się w każdej szkole. Myślę, że wtedy lekcje geografii nie byłyby nudne a dzieci mogłyby w pełni poznać i zrozumieć fenomen natury i zachwycić się bogactwem i złożnonością świata. Książka spodoba się młodszym i starszym. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli odnajdą tu coś dla siebie. Polecam gorąco i pozdrawiam!!

Moja ocena: 6/6

• W mojej osobistej biblioteczce:)
  • Popularnonaukowe
  • Bajkowy świat Patryczka i Wiktorii:)
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Ziemia. Życie planety