Najnowsze artykuły
ArtykułyCzytamy w weekend. Książki Roku 2025. 20 marca 2026
LubimyCzytać284
ArtykułyZa nami Gala Książka Roku 2025 – rekordowe głosy i zwycięzcy 11. edycji Plebiscytu Lubimyczytać
LubimyCzytać1
ArtykułyOd królewskich dworów do Hollywood
LubimyCzytać2
ArtykułyCrime Story: pierwsze takie wydarzenie autorskie w Polsce
LubimyCzytać6
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Shoji Morimoto

Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Shoji Morimoto autor książki Rental Person Who Does Nothing: A Memoir w kategorii biografia, autobiografia, pamiętnik.
Skontaktuj się z Bibliotekarzami serwisu, jeśli chcesz uzupełnić opis autora.
Skontaktuj się z Bibliotekarzami serwisu, jeśli chcesz uzupełnić opis autora.
6,0/10średnia ocena książek autora
8 przeczytało książki autora
3 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Rental Person Who Does Nothing: A Memoir Shoji Morimoto 
6,0

Nie znam Shoji-san*, a trafiłam na ten tytuł podczas przeglądania nowości. Znając trochę kulturę Japonii, pomysł do-nothing rental mnie zaskoczył i zaintrygował.
Książka miała tendencję do powtarzania się aż do znudzenia jak i również krążenia wokół pewnych tematów, jakby chcąc na siłę zwiększyć liczbę stron. Do tego stopnia, że czytanie nie wydawało mi się naturalne ani płynne. Wolałabym jeżeli już przeczytać wywiad niż serię odpowiedzi przekształconych w tekst, przynajmniej byłoby wygodniej. Jednak pomimo wad, moja ciekawość została zaspokojona i skłoniła mnie do refleksji.
Przedstawiane prośby, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się absurdalne, a nawet dziwaczne, w rzeczywistości świadczą o głębokiej samotności.
Uważam, że spostrzeżenia Shoji-san były interesujące na temat japońskich rytuałów w relacjach różnego rodzaju. Nie przypuszczałam, iż mogą być tak skomplikowane i że zamiast jednoczyć ludzi, izolują ich w atmosferze serdeczności i harmonii.
Podsumowując, książka coś mi dała, aczkolwiek nie bez pewnych trudności w dotarciu do końca, wynikających ze sposobu, w jaki została napisana.
*Nie mogę go nazwać autorem, ponieważ to nie on napisał tę książkę. Z tego powodu, żeby być poprawną (myślę, że by mu się to podobało, bo jest bardzo precyzyjny w swoich definicjach),unikam nazywania go w ten sposób. Z szacunku zdecydowałam się użyć jego imienia z japońskim tytułem honorowym, jak to jest w zwyczaju w Japonii.



























