Serafina i kochankowie

83-86455-50-0
powieść polska
nellanna

Inne wydania

Skandalizująca historia Serafiny, jej potwornej ciotki, a także zdarzenia z udziałem wielu sympatycznych lub okropnych mężczyzn przewijających się przez łóżko współczesnej panienki z niezbyt dobrego domu.

wiejskifilozof | 2015-07-16

To mój debiut, debiut w czytaniu pani Krystyny.Wieczny jej pokój.
Książka przyciąga okładką,od razu pomyślałem.To jakiś erotyk ? Czy co.
No czy to taki klasyczny erotyk to nie.Ale powieść z pieprzykiem jak najbardziej.
Główną bohaterką jest Serafina,wychowywana przez ciotkę Apolonię.
Serafina zdobywa mężczyzn.Ale nie na zasadzie jak dziewczyny z pornosów, tylko dla seksu.Tu chodzi o coś więcej.O ułożenie sobie w przyszłości dobrego życia.
Książka jest dla mnie dość jednoznaczna. Cała fabuła jest właściwie na jedno kopyto.
Raczej nie powiem,że ten debiut to był dla mnie udany.

Straszne nudy wynudziła i wymęczyła mnie ta książka.
Okropna, słaba.

Nikto | 2015-11-20
Przeczytana: 18 lipca 2015

Moje emocje przy czytaniu tej książki Pani Nepomuckiej,oscylowały między,lekkim zniesmaczeniem,po większe zadziwienie i niedowierzanie,by osiąść na '' taka sobie przeciętna '' i tam pozostać.Trochę miałam wrażenie że autorka próbuje zbyt wiele zmieścić w jednej książce i przez to nie do końca wyszło tak jak powinno.Ale od początku.Najpierw poznajemy ciotunię Apolonię i jej siostrzenicę Serafinę.Ciotunia,robi z siedemnastolatki zwyczajną prostytutkę.Wpycha ją w ramiona podstarzałych forsiastych facetów inkasując za jej usługi sporą kasę.Wąsata cioteczka krótko trzyma swoje źródło dochodu.Serafina nie ma przyjaciółek,znajomych,nawet telefonować nie może,bo cioteczka zabrania,ba,nawet nie wolno jej mieć żadnego zwierzątka.Siostrzenica dzięki szkole cioci staje się przeciętną ,naiwną ,głupiutką i próżną pannicą.A my ,czytelnicy przy okazji owej edukacji dowiadujemy się jacy to obleśni są panowie ,jakie mają dziwaczne seksualne zachcianki np.seks w trumnie itp.(faza zniesmaczenia).W...

nellanna | 2010-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2010

Ciekawie i zabawnie opowiedziana historia dziewczyny lekkich obyczajów, której udało się wyjść na ludzi. Nowsza wersja Moll Flanders, hi hi...
Dziewczę działa w tandemie z wąsatą ciotunią, która czerpie z jej procederu wielkie zyski i jest jej jedyną opiekunką. Przyznać trzeba, że zależy jej na frywolnej edukacji nieznającej swego pochodzenia sieroty. Pragnie zapewnić Serafinie, a przy okazji i sobie "spokojną starość", koniecznie pod czułą opieką oddanego bez reszty sponsora. Jej nauki są pełne cynizmu, bo zwykle ocenia mężczyzn z perspektywy portfela. Młoda adeptka najstarszego zawodu świata działa na poligonie starszych panów, takich co to już "pupki nie odróżniają od papki" i niewiele mogą zdziałać, nawet z użyciem licznych akcesoriów.Unika młodych gołodupców. Wykorzystuje zauroczonych jej niewinnością i świeżością klientów i nie ma oporów moralnych. Do czasu...
Książka wyróżnia się oryginalnością w potraktowaniu, bądź co bądź, śliskiego tematu, w sposób dyskretny i...

alepio | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

Okropna!!!!! czytałam wszystkie "niedoskonałe" książki autorki i byłam nimi zachwycona. Lubię jej poczucie humoru i groteskę, ale Serafina, to jakieś nudne nieporozumienie! I jeśli jeszcze wpadnie mi w ręce jakikolwiek audiobook czytany przez Hannę Kinder-Kiss - będę uciekać z krzykiem... Dopisuję ją do Anny Kwaśniewskej-Komorowskiej - to dwie lektorki od których trzeba się trzymać z daleka, chyba, że człowiek, chce z góry znienawidzić książkę którą słucha.

Dominika | 2013-08-30

Świetnie opisana historia panny lekkich obyczajów i jej ciotki/opiekunki, która wyszukuje jej klientów (najczęściej starych i obrzydliwych, ale też bardzo bogatych, lecz nie młodych). To wciągająca historia Serafiny i jej licznych kochanków, zabawnie opowiedziana ale też ukazanie stręczycielstwa i tragedi młodej dziewczyny zdanej na ciotkę, która na początku nie ma odwagi zmienić swojego życia i żyje marzeniami o lepszym.

orchisss | 2011-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2011

Niejednokrotnie zarzekałam się, że nie ma takiej książki, która byłaby w stanie mnie od siebie odstraszyć. Zawsze daję książkom szansę do końca. Po raz pierwszy (!) czytając "Serafinę i kochanków" poczułam, że gdyby nie zobowiązanie - nie dokończyłabym jej. A tak, zafundowałam sobie dwa popołudnia z Krystyną Nepomucką i jej nieszczesną Serafiną. Naczytałam się dobrych opinii o pisarstwie pani Krystyny, ale po tym, co zafundowała w tej powieści - trudno mnie będzie przekonać do czegokolwiek, co wyszło spod jej pióra.

Serafina to kilkunastoletnia dziewczyna wychowywana przez przebiegłą, chciwą ciotkę, która właściwie pełni w jej życiu rolę sutenera. Serafina para się najstarszym zawodem świata, co ciekawe pod okiem czujnej ciotki wyspecjalizowała się w zaspokajaniu najbardziej wyrafinowanych i niedorzecznych pragnień podstarzałych mężczyzn. Sytuacja ulega niebezpiecznej zmianie, kiedy Serafina podczas pobytu w Ciechocinku poznaje Alojzego. Zakochuje się w nim, a sam Alojzy staje się...

Katia | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Jest humor, jest groteska, ale autorka ewidentnie pogubiła się z chronologią - akcja najprawdopodobniej dzieje się we wczesnych latach 90-tych (są już komputery i w TV leci popularna wtedy reklama podpasek), czyli tytułowa Serafina urodziła się około 1974 roku. Nijak ma się to do historii jej rodziców, którzy poznali się około 1950 r ("Lotnik w kilka lat po wojnie wrócił do kraju. Przywiózł ze sobą młodziutkie stworzenie (...) Nie wiadomo, jak długo trwała ich sielanka, nim lotnik został aresztowany i słuch po nim zaginął").
Ogólnie lubię styl Nepomuckiej, lecz nie jest to dzieło jej życia..

Aga | 2011-09-19
Przeczytana: 2004 rok

Historia o dziewczynie, którą po smierci rodziców zaopiekowała się ciotka - stara panna. Aby spłacić swój dług wobec opiekunki, bywa swatana ze starszymi Panami, którym świadczy najrózniejsze usługi. Temat ujety w sposób bardzo zabawny, pozbawiony wulgaryzmów. Lekka.

daktyl | 2011-07-27
Przeczytana: marzec 2011

Książka BARDZO marna, ohydna i głupia. I do tego (i dlatego) nieprzyzwoicie długa. Po co pisać (i czytać) opowieści o ludziach ograniczonych umysłowo, wulgarnych, cynicznych i niezabawnych (to wbrew usiłowaniom autorki)? Nawet język pełen błędów, bo autorka m. in. nie umie używać imiesłowowych równoważników zdań. Lepiej w porę pójść donikąd itd. szanownemu niedoszłemu czytelnikowi.