Marzena M.

Okładka książki Marzena M. Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska
Okładka książki Marzena M.
Agnieszka JeżPaulina Płatkowska Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2017-08-17
2017-08-17

Audiobooka słuchałam podczas żmudnych i brudnych niedzielnych prac w ogrodzie, trwał dokładnie 9 godzin, przyznam, że nie podjęłabym się przeczytania wersji papierowej. Proste romansidło z perypetiami.

Sięgnęłam po tę pozycję w poszukiwaniu czegoś lekkiego na deszczowe dni. Książka miała być przyjemna, okraszona dozą humoru, którego niestety nie uświadczyłam. Jedyny fragment, przy którym lekko uśmiechnęłam się pod nosem to żenujące wypociny napalonych typów.
Fabuła jest mocno inspirowana "Nigdy w życiu" i stanowi jej kiepską kopię. Postać głównej bohaterki zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Jest to kobieta bez charakteru, która przyjmuje życie jakim jest, nie potrafi zawalczyć o siebie, a jej ulubionym sposobem radzenia sobie z problemami jest ich unikanie lub ucieczka. Na jej jedyną obronę przemawia fakt, że jest dobrą matką i córką.

Fajna książka, chociaż z początku niezbyt wesoła dla głównej bohaterki, ale potem już było śmieszniej :P Tylko coś ciężko szło mi czytanie, nie mogłam się jakoś dobrze wciągnąć :P

Kiepski początek, ale że nigdy nie odpuszczam to brnęłam dalej. W efekcie zostałam miło zaskoczona już po nudnych pierwszych strona książka robi się naprawdę fajna. Książka lekka, taka do poduszki 😊

Nudnawa,jak dla mnie humoru albo nie ma ,albo do mnie nie trafił.

Nudnawa,jak dla mnie humoru albo nie ma ,albo do mnie nie trafił.

Takie lekkie, z humorem "czytadło" idealne po ciężkim dniu, żeby odpocząć i zrelaksować się. Marzena - kobieta po 40tce, pracownica korporacji odkrywa zdrady męża i postanawia rozpocząć nowe życie. Niektóre sytuacje śmieszne, niektóre tak pozytywne, inne tragiczne. Najważniejsze przesłanie - wszystko może się zmienić, może się wydarzyć, potrzeba tylko odrobinę pozytywnego myślenia, odwagi i wsparcia najbliższych.

Dwa razy podchodziłam do tej książki. I dobrze, że dałam jej drugą szansę - początek nie zachęca, ale z czasem opowieść zaczyna hulać.

Kiedy w życiu zaczyna jej się palić i walić, tytułowa bohaterka nie ucieka, ale chwyta byka za rogi i nie poddaje się, walcząc o szczęście dla siebie i nastoletniej córki.

Nie jest to typowy romans... Właściwie to w ogóle nie jest to romans, bardziej zakwalifikowałabym ją jako lekką powieść obyczajową z elementami komedii. To co bardzo mi się spodobało to relacja między Marzeną a Niką - sama chciałabym, aby między mną a moimi dziećmi (kiedy już osiągną wiek nastoletni) była taka zażyłość i zaufanie.

Jeśli szukacie czegoś niewymagającego na jesienny wieczór - łapcie za "Marzenę M".

Nie jest to typowy romans... Właściwie to w ogóle nie jest to...

Na okładce jest napis "Kiedy w twoim życiu wszystko własnie się rozsypało w malowniczy stos gruzu, a ty znajdujesz odpowiednią dozę siły i humoru, by ustawić na nim nowy dom". Szczerze mówiąc po przeczytaniu mam mieszane uczucia. Spodziewałam się czegoś - ja wiem? lżejszego? Tymczasem przez większą część książki życie nie szczędzi Marzenie mocnych - wręcz chwilami nokautujących - ciosów. No tak, zapomniałabym wyjaśnić - Marzena to przykładna żona lekkoducha artysty Mareczka, który ją zdradza z paroma babami. O czym Marzena dowiaduje się przez przypadek. Akcja nabiera rozpędu. I tu właściwie nie mogę się przyczepić, bo wszystko jest spójne, ciosy padają raz za razem, Marzena podnosi się. Nie jest to nieprawdopodobne. Marzena ma kochającą i wspierającą ją mądrze (!) mamę Jadwigę i dorastającą córkę Nikę.
Stare powiedzenie mówi "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło". Marzena na odziedziczonej p babci działce buduje, wzorem Katarzyny Grocholi, która swoje przeżycia opisała w bestselerowej powieści przeniesionej na ekran "Nigdy w życiu", dom. Dom, o którym zawsze marzyła. Wszystko pięknie. Tylko, że kiedy w końcu życie postanawia wynagrodzić Marzenie wszystkie ciężkie chwile, czytając mam wrażenie, że czegoś mi brakuje. Jakby zakończenie nie zostało dokończone, dopieszczone do końca, jakby zabrakło pary. Poczułam lekkie rozczarowanie. Za szybko? Za mało? Za krótko?

ta książka jest o k r o p n a

ta książka jest o k r o p n a

Ciekawie się rozpoczyna ,zamiar rozwodu , poznanie miłego pana . no i czekam na ten humor ,nie ma tego za wiele. planowanie budowy domu na wsi , może tu troszkę śmiesznie będzie . niestety ,szału nie ma .

Dodaj cytat z książki Marzena M.