Wysoko wrażliwi

Wydawnictwo: Feeria
The Highly Sensitive Person
Joasia

Czy jesteś wrażliwcem? Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka - psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą - pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać (tak!) w różnych sytuacjach życiowych. Książka zawiera: test pozwalający...

Książka zawiera:

test pozwalający wykryć u siebie określone aspekty wysokiej wrażliwości
metody na postrzeganie swojej przeszłości w pozytywnej perspektywie, umacniającej poczucie własnej wartości
przykłady wpływu wysokiej wrażliwości na pracę zawodową i relacje osobiste
sposoby radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem
wskazówki, kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: https://www.nieprzeczytane.pl/Wysoko-wrazliwi,product1008988.html

Sonia Niemirska | 2017-09-26
Przeczytana: 28 września 2017

Tak, tak, tak !!!
Och, po trzykroć TAK!

Książka jest wspaniała. I, pozwolę sobie na małą prywatę, mnie osobiście uwalniająca.

My - WWO (bynajmniej nie chodzi tu o tę słynną grupę hip-hop), czyli Wysoko Wrażliwe Osoby, mamy, jednym słowem, przechlapane, gdyż wrażliwość w obecnym, nastawionym na sukces, rywalizację i konsumpcję świecie, jest cechą wysoce niepożądaną. Wrażliwcy są uznawani za dziwaków, odmieńców i słabeuszy.
A właśnie że tak nie jest!
Autorka książki w sposób przystępny, empatyczny, delikatny i wspierający przedstawia nam nowe spojrzenie na świat osób wrażliwych. Pokazuje pozytywne strony tej cechy (owszem, są takie, choć wydaje się to nieprawdopodobne). Pomaga uporać się z przeszłością i daje wskazówki jak zreinterpretować całe swoje życie w kontekście swojej wysokiej wrażliwości.

W końcu poczułam, że ktoś mnie rozumie.
Że nie jestem dziwakiem, gdy w piątkowy wieczór zamiast browara biorę w rękę książkę.
I zamiast iść w tany na parkiecie klubu siadam w fotelu,...

książek: 2078
natalia | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

To książka niezwykle ważna. Odkrycie istnienia cechy, jaką jest wysoka wrażliwość przyniosło mi ulgę i wolność - z pełnym przekonaniem odpuszczam sobie to, że czasem potrzebuję czegoś innego - spokoju, większej ilości odpoczynku. To, że czasem przeżywam więcej i mocniej. I zwłaszcza w takie dni wypełnione nowymi wyzwaniami zmieniam swój stosunek do siebie samej - zamiast wyrzutów pojawia się zrozumienie i chęć zaopiekowania. Mocno zachęcam do zapoznania się z tym pojęciem każdego z Was, kto choć raz poczuł, że w swym doświadczaniu świata różni się od innych.
PS. Pani Aaron wyjątkowo lubi Junga. 😬
PS2. Ale poza psychologią głębi czerpie też z poznawczej, podaje przykłady badań i jest eklektyczna, a to duża zaleta tego tytułu.

Kamil | 2018-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Ta książka to instrukcja obsługi osób wysoko wrażliwych. Dostaniesz na odpowiedzi na pytania: co to jest?, kto to jest, po co to jest? i jak to wykorzystać? Jakie są zalety i cienie tej cechy.

Łukasz Chrzanowski | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Bycie naukowcem, a bycie dobrym pisarzem, to dwie różne kwestie. Zacznijmy od tego, że pozycja liczy 50 s. wstępu, jest napisana prostym językiem i nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem. Poziom wiedzy zostawia jednak wiele do życzenia. Absolutnie same podstawy, skierowane do ludzi, które z tym tematem nie miały nic wspólnego. W związku z tym, nie kupuj, jeśli szukasz ogromnej dawki wiedzy. Absolutnie kup jeśli stawiasz pierwsze kroki w rozwoju albo dopiero stykasz się z tematem wrażliwości. Chociaż an rynku są lepsze pozycje.

Monika | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

SŁOWEM WSTĘPU:
WWO - termin przeze mnie znaleziony przez przypadek. Odnalazłam go w Internecie, poszukując odpowiedzi do mojej drogi doskonalenia się i samorealizacji. Po informacjach zamieszczonych w Internecie, postanowiłam sięgnąć po tę książkę, która zresztą była wszędzie przywoływana - zrozumiałam więc, że ta pozycja jest obowiązkowa.

O KSIĄŻCE:
Książka uświadamia bardzo wiele rzeczy - jest podstawą do zrozumienia siebie, swojego zachowania oraz jak o siebie dbać w różnych sytuacjach. A co najważniejsze - daje środki, aby zmienić w sobie obraz swojego życia, które w naszym wypadku nigdy nie było proste.
Porusza wszystkie aspekty życia - zaczynając od nas samych, przechodząc przez stosunki społeczne, kończąc na karierze zawodowej.
W moim przypadku odkrycie tej książki jest przełomowym momentem w moim życiu. Ale na niej się nie kończy. Tak jak pisałam. Książka jest podstawą, ale nie powinniśmy się do niej ograniczać. Powinna być początkiem zmiany naszego myślenia i...

Szara | 2017-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 lipca 2017

Jeśli dotyczy Was ta tematyka, książka będzie dla Was wybawieniem. Polecam z całego serca.

Julita Klocek | 2018-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Po przeczytaniu tej książki słowo "wrażliwy" zmienia znaczenie.
Dużo rzetelnych informacji, książkę czyta się lekko, szybko. Są momenty, w których cierpnie skóra, gdy opisywana jest przeszłość klientów autorki. Ale książka pozwala zrozumieć wiele sytuacji i zachowań, które wydają się być "dziwne".
Książka dla każdego kto interesuje się psychologią lub chce nawet zgłębić wiedzę w temacie wychowywania dzieci. I oczywiście dla wrażliwców.

| 2018-01-19

Pani „psycholoszka” zachłystuje się swoją domniemaną wyjątkowością.

Z_błyskiem_w_oku | 2018-10-12
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Czy jesteś wysoko wrażliwym dorosłym? A może masz wysoko wrażliwe dziecko? Cenna pozycja, która może wyjaśnić wielu osobom ich własne samopoczucie albo lepiej zrozumieć bliskich. Opisuje cechy osób wysoko wrażliwych, (można się też sprawdzić przy pomocy pytań umieszczonych w kwestionariuszu w książce). Książka uczy akceptacji odmienności, wyjątkowości, docenienia cech, które czasem giną w głośnym świecie. Ważna i mądra książka, której autorka czerpie ze swoich doświadczeń i pracy z innymi.

Aleksander Zawalich | 2018-09-17
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2018

Jest to bardzo cenna książka z perspektywy psychologii - porusza ona ważny temat wysokiej wrażliwości w naszym życiu. Można także uznać, że pozycja jest pionerska - rzadko słyszy się o wysokiej wrażliwości w mediach, a nawet na studiach z psychologii, co zresztą można zaobserwować po opiniach innych czytelników. Książka spodoba się fanom psychologii rozowjowej i psychoterapii Jungowskiej - tak naprawdę, jest mocno oparta na obu tych obszarach. Na plus książki, muszę docenić jej bardzo mocne oparcie w badaniach naukowych i podejście do tematu z różnych życiowych kontekstów. Czytelnicy znajdą w niej całkiem sporo wskazówek jak lepiej radzić sobie z przytłaczającą codziennością - osobiście najbardziej spodobał mi się rozdział o związkach i bliskich relacjach osób wrażliwych. Mam także wrażenie, że książka jest miejscami nierówna, zdarzają się lepsze i gorsze momenty. Pomimo tych małych niedociągnięć, warto podkreślić, że pozycja ta może wnieść dużo nowej wiedzy, a także zrozumienia w...