The Highly Sensitive Person
Joasia

Czy jesteś wrażliwcem? Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka - psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą - pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać (tak!) w różnych sytuacjach życiowych. Książka zawiera: test pozwalający...

Książka zawiera:

test pozwalający wykryć u siebie określone aspekty wysokiej wrażliwości
metody na postrzeganie swojej przeszłości w pozytywnej perspektywie, umacniającej poczucie własnej wartości
przykłady wpływu wysokiej wrażliwości na pracę zawodową i relacje osobiste
sposoby radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem
wskazówki, kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: https://www.nieprzeczytane.pl/Wysoko-wrazliwi,product1008988.html

Sonia Niemirska | 2017-09-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 września 2017

Tak, tak, tak !!!
Och, po trzykroć TAK!

Książka jest wspaniała. I, pozwolę sobie na małą prywatę, mnie osobiście uwalniająca.

My - WWO (bynajmniej nie chodzi tu o tę słynną grupę hip-hop), czyli Wysoko Wrażliwe Osoby, mamy, jednym słowem, przechlapane, gdyż wrażliwość w obecnym, nastawionym na sukces, rywalizację i konsumpcję świecie, jest cechą wysoce niepożądaną. Wrażliwcy są uznawani za dziwaków, odmieńców i słabeuszy.
A właśnie że tak nie jest!
Autorka książki w sposób przystępny, empatyczny, delikatny i wspierający przedstawia nam nowe spojrzenie na świat osób wrażliwych. Pokazuje pozytywne strony tej cechy (owszem, są takie, choć wydaje się to nieprawdopodobne). Pomaga uporać się z przeszłością i daje wskazówki jak zreinterpretować całe swoje życie w kontekście swojej wysokiej wrażliwości.

W końcu poczułam, że ktoś mnie rozumie.
Że nie jestem dziwakiem, gdy w piątkowy wieczór zamiast browara biorę w rękę książkę.
I zamiast iść w tany na parkiecie klubu siadam w fotelu,...

książek: 2001
natalia | 2017-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2017

To książka niezwykle ważna. Odkrycie istnienia cechy, jaką jest wysoka wrażliwość przyniosło mi ulgę i wolność - z pełnym przekonaniem odpuszczam sobie to, że czasem potrzebuję czegoś innego - spokoju, większej ilości odpoczynku. To, że czasem przeżywam więcej i mocniej. I zwłaszcza w takie dni wypełnione nowymi wyzwaniami zmieniam swój stosunek do siebie samej - zamiast wyrzutów pojawia się zrozumienie i chęć zaopiekowania. Mocno zachęcam do zapoznania się z tym pojęciem każdego z Was, kto choć raz poczuł, że w swym doświadczaniu świata różni się od innych.
PS. Pani Aaron wyjątkowo lubi Junga. 😬
PS2. Ale poza psychologią głębi czerpie też z poznawczej, podaje przykłady badań i jest eklektyczna, a to duża zaleta tego tytułu.

Łukasz Chrzanowski | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Bycie naukowcem, a bycie dobrym pisarzem, to dwie różne kwestie. Zacznijmy od tego, że pozycja liczy 50 s. wstępu, jest napisana prostym językiem i nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem. Poziom wiedzy zostawia jednak wiele do życzenia. Absolutnie same podstawy, skierowane do ludzi, które z tym tematem nie miały nic wspólnego. W związku z tym, nie kupuj, jeśli szukasz ogromnej dawki wiedzy. Absolutnie kup jeśli stawiasz pierwsze kroki w rozwoju albo dopiero stykasz się z tematem wrażliwości. Chociaż an rynku są lepsze pozycje.

Monika | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

SŁOWEM WSTĘPU:
WWO - termin przeze mnie znaleziony przez przypadek. Odnalazłam go w Internecie, poszukując odpowiedzi do mojej drogi doskonalenia się i samorealizacji. Po informacjach zamieszczonych w Internecie, postanowiłam sięgnąć po tę książkę, która zresztą była wszędzie przywoływana - zrozumiałam więc, że ta pozycja jest obowiązkowa.

O KSIĄŻCE:
Książka uświadamia bardzo wiele rzeczy - jest podstawą do zrozumienia siebie, swojego zachowania oraz jak o siebie dbać w różnych sytuacjach. A co najważniejsze - daje środki, aby zmienić w sobie obraz swojego życia, które w naszym wypadku nigdy nie było proste.
Porusza wszystkie aspekty życia - zaczynając od nas samych, przechodząc przez stosunki społeczne, kończąc na karierze zawodowej.
W moim przypadku odkrycie tej książki jest przełomowym momentem w moim życiu. Ale na niej się nie kończy. Tak jak pisałam. Książka jest podstawą, ale nie powinniśmy się do niej ograniczać. Powinna być początkiem zmiany naszego myślenia i...

Szara | 2017-07-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 lipca 2017

Jeśli dotyczy Was ta tematyka, książka będzie dla Was wybawieniem. Polecam z całego serca.

Julita Klocek | 2018-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Po przeczytaniu tej książki słowo "wrażliwy" zmienia znaczenie.
Dużo rzetelnych informacji, książkę czyta się lekko, szybko. Są momenty, w których cierpnie skóra, gdy opisywana jest przeszłość klientów autorki. Ale książka pozwala zrozumieć wiele sytuacji i zachowań, które wydają się być "dziwne".
Książka dla każdego kto interesuje się psychologią lub chce nawet zgłębić wiedzę w temacie wychowywania dzieci. I oczywiście dla wrażliwców.

| 2018-01-19

Pani „psycholoszka” zachłystuje się swoją domniemaną wyjątkowością.

EdytaDK | 2017-08-06

Jak dobrze, że ta książka powstałą.....

dauxerre | 2018-08-13
Przeczytana: 16 sierpnia 2018