Osiedle marzeń

Chmielarz robi to dobrze albo czas kobiet

Czwarty tom nadal daje radę. Jest tajemniczo, są wiarygodni bohaterowie. Wszystko, co w kryminale być powinno.

Wojciech Chmielarz to mistrz kryminałów. Tym razem znowu nie zawiódł i w magiczny sposób ponownie posługuje się piórem przedstawiając już czwartą część historii Jakuba Mortki. Nowoczesne osiedla kryją wiele tajemnic i właśnie komisarz odkrywa jedną z nich.

Kolejna świetna część ! Bardzo dobrze się czyta i chce się więcej !

Kolejna świetna część ! Bardzo dobrze się czyta i chce się więcej !

W porównaniu do poprzednich wydaje się słaba, ale to dlatego, że jest to wstęp do następnej.
Jak każda książka W. Chmielarza, napisana jest lekko, barwnie z dobrym, ciętym językiem. I wciąga, a to chyba najważniejsze, bo głupich historii tu nie ma. Kto czytał, ten wie, że seria ta, to po prostu świetny kryminał na beznadziejną pogodę. Polecam.

Kolejny tom i zdecydowanie lepszy od poprzedniej części, wartka akcja i ciekawa zagadka do rozwiązania. W tej części mamy skomplikowaną sprawę, zamknięte osiedle, ochrona i kamery a jednak mordeswto i nie wiadomo kto za tym stoi... Niby takie osiedle marzeń, gdzie każdy mógłby się czuć bezpiecznie, a jednak pewnego ranka ochroniarz odnajduje zwłoki studentki, która studiowała dziennikarstwo i wynajmowała na osiedlu mieszkanie z koleżankami. Do akcji wkracza komisarz Jakub Mortka z aspirant Suchocką, z pozoru prosta sprawa, ale czym głębiej zaglądają coraz więcej niewiadomych się ujawnia, ukrainka która tam sprzątała wybiegła z osiedla jako ostatnia ale w tle pojawia się handel narkotykami, polityk którego sława już minęła, a który ma nadzieję nadal na wyższe stanowisko i mafia... Czy Mortka z Suchą dopadną właściwego winnego? Ale to nie wszystko, w tej części Kochan powraca do służby i zajmuje się starymi sprawami, które udaje mu się rozwiązać w bardzo szybkim tempie, czy dobra passa Kochana będzie trwała długo? Ta część była naprawdę dobra, czyta się jednym tchem, a zakończenie, no cóż wywołało jak zwykle niedosyt czytelniczy i już za moment zabieram się za kolejną część bo ciekawość mnie zjada... I polecam z całego serducha, "Osiedle marzeń" to naprawdę bardzo dobry kryminał. 🗡

Jedna z lepszych w serii.
Szkoda że obecnie panuje moda /czytaj komercja/ na serie, seriale wręcz. Autorów rozumiem ale lubię jak kryminał zaczyna i kończy się na jednej książce.

Jedna z lepszych w serii.

Po kilku cięższych pozycjach przeczytanych w ostatnich dniach potrzebowałam oddechu i rozrywki, ale takiej, która nie byłaby obelgą dla rozumu. "Osiedle marzeń" okazało się strzałem w dziesiątkę: wartka akcja, ciekawe zwroty, inteligentnie zarysowane wątki i całkiem zgrabne zakończenie. Zdecydowanie zamierzam sięgnąć po wszystkie części serii z komisarzem Mortką.

Bardzo lubie ta serie, jak zawsze wciagajaca historia

Bardzo lubie ta serie, jak zawsze wciagajaca historia

Spotkanie z komisarzem Mortką po raz kolejny okazało się mile spędzonym czasem z fajną zagadką i ciekawie poprowadzonym śledztwem. No i to intrygujące zakończenie chyba jest zapowiedzią kolejnej części. Zabieram się za czytanie. Polecam.

Jak to u Chmielarza, ciężko się oderwać, czyta się szybko i przyjemnie. Pewnie jakieś luki czy naciągnięcia fabuły można wyłuskać, ale jeśli książka ma być rozrywką to ta spełnia swoje zadanie.