Wojny polsko-rosyjskie od XVIII do XX wieku

Wydawnictwo: Bellona
historia
Arhenis

Polska weszła w konfrontację z Wielkim Księstwem Moskiewskim, a potem Rosją, wraz z zawarciem Unii w Krewie z Litwą. W XVIII wieku Piotr Wielki i Katarzyna Wielka zbudowali potęgę Imperium Rosyjskiego, a Polska zniknęła z map świata. Kolejnymi konfrontacjami Polaków i Rosjan były polskie powstania narodowe w XIX wieku. Autor kończy swoją narrację konfliktami między odrodzoną Polską a Rosją bolszewicką w XX wieku. Historia wojen polsko-rosyjskich wzbogacona jest kolorowymi mapami kampanii wojennych, planami najważniejszych operacji oraz planami bitew. Po raz pierwszy w Polsce ukazano serie map dotyczących: wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920 r., wojny polsko-radzieckiej 1939 r. Nowością będą też mapy zamykające książkę, dotyczące opuszczenia naszego kraju przez wojska rosyjskie.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!