Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Barbara Hołderna
Seria: Pettson i Findus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Pettson och Findus
findus, pettson, szwecja, kot, farma

Pettson i Findus to całkiem nietypowa para przyjaciół. Pettson jest spokojnym i zrównoważonym staruszkiem, Findus to jego kot, ale niezwykły - bo gadający, a w dodatku bardzo ciekawski! I choć mają całkiem różne cechy charakteru, nie potrafią jednak żyć bez siebie. Mieszkają razem na wsi, w małym gospodarstwie, gdzie zabawnych przygód zawsze trafia im się co niemiara! Nikt nie potrafi...

Nikt nie potrafi podkreślić niuansów pisarstwa Svena Nordqvista lepiej od Jerzego Stuhra, w którego interpretacji usłyszymy cztery pierwsze części serii:

- Kiedy mały Findus sie zgubił,

Wiek: 3+
Format: CD audio

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Audiobook - lenistwo czy błogosławieństwo każdej matki/rodzica za kierownicą?
Ją wybieram to drugie, zwłaszcza gdy dzieci z tyłu znudzone i nie ważne, czy to półgodzinny dojazd do szkoły czy kilkugodzinna podróż na wakacje. Każdy pomysł na zajęcie niecierpliwego towarzystwa jest dobry, a ten wręcz idealny.
Cała seria o Pettsonie i Findusie należy do ulubionych lektur moich dzieci, a kto choć raz przeczytał, ten wie, jakim te opowieści skrzą humorem i kipią energią. Do tego dołóżcie grafikę z wywołującymi salwy śmiechu szczegółami, a otrzymacie wzór na super zabawę.
Audiobook pozbawiony obrazu nic nie traci, a wręcz pozwala skupić się na tekście i smakować każde absurdalne i zabawne zdanie. Gdy do tego doda się głos Jerzego Stuhra, którego genialna interpretacja pełna ekspresji oddaje ciapowaty charakter Pettsona i wulkan Findusa, to mamy 1,5 godziny nie tylko świetnej zabawy, ale i świętego spokoju.

monika | 2019-02-08

Nie sądziłam, że po przeczytaniu z moją córcią całej serii o Pettsonie i Findusie sięgniemy jeszcze po audiobooka. Z całym przekonaniem stwierdzam, że to był strzał w dziesiątkę, zwłaszcza podczas jazdy samochodem. Nordqvist i senior Stuhr to dobre połączenie. Polecam :-)

katecz | 2015-05-10
Przeczytana: 2014 rok

REWELACYJNE!!!! WSZYSTKIE CZĘŚCI O PETTSONIE I FINDUSIE!!! A jeszcze jeżeli czyta jej Jerzy Stuhr to czegóż chcieć więcej? Synek (5 lat) słuchał raz przez 3 godziny w samochodzie, a za jakiś czas odsłuchiwał od początku w domu ;)

Franek_K | 2017-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Po prostu ekstra! Wysłuchałem wiele razy. Polecam!

Maria Tarczyńska | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Bardzo lubię dziecięcą literaturę skandynawską. Okazuje się, że można napisać ciekawe opowiadania bez przemocy, czy nadmuchanego moralizatorstwa. Opowiadania o Pettsonie i Findusie są zabawne, ciepłe, mądre ale i też lekko nostalgiczne.

Maya | 2014-03-19

Genialna interpretacja Stuhra!!!