365 eksperymentów na każdy dzień roku

365 Experimente für jeden Tag
978-83-7141-785-6
eksperymenty
pamela312

„365 eksperymentów" to źródło podstawowych informacji o wielu pasjonujących zjawiskach przyrodniczych. Dlaczego rośliny rosną? Jak za pomocą cytryny zapalić żarówkę? Dlaczego powstaje wiatr, grad, piorun i grzmot? Jak zdobyć wodę na pustyni? Dlaczego detektyw zbiera odciski palców? Jak zrobić tajemniczy atrament? Jak powstają karmelki? Czy lód może powstać bez zamrażalnika?

źródło opisu: rea-sj.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2015-01-06
Na półkach: Posiadam

Rewelacyjna książka dla małych i dużych odkrywców. Książka zawiera bogactwo eksperymentów i doświadczeń dopasowanych do każdej z czterech astronomicznych pór roku. Każdy zainteresowany chemią, fizyką czy biologią znajdzie w niej dział lub działy z ciekawymi eksperymentami. Świetna pozycja dla rodziców. Przeprowadzanie doświadczeń z dziećmi to fantastyczna i pouczająca zabawa. Polecam tę książkę również nauczycielom przyrody w szkołach podstawowych. Ta książka to prawdziwe bogactwo podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach. Daję osiem gwiazdek z czystym sumieniem.

polonistka88 | 2015-05-11
Na półkach: Dzieciństwo
Przeczytana: 11 maja 2015

ciekawe eksperymenty dla dzieci.

Marek | 2017-05-10

Na półkach: Czytam z dziećmi
34Karolcia12 | 2013-04-02
nothaxi | 2012-09-03
szymon2000 | 2012-05-13
Na półkach: 52 książki (2013)
Przeczytana: 01 marca 2012
Hekate | 2017-09-25