Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/9923/na-calym-swiecie-sprzedano-juz-500-milionow-ksiazek-o-harrym-potterze

Na całym świecie sprzedano już 500 milionów książek o Harrym Potterze

22 wartościowy tekst

Pierwsza książka z cyklu o młodym czarodzieju trafiła w ręce czytelników w 1997 roku. Teraz, ponad dwadzieścia lat i kilka powieści z serii później angielski wydawca ogłosił, że czytelnicy na całym świecie zakupili już pół miliarda egzemplarzy książek o Harrym Potterze.

Ta liczba robi wrażenie. W wyliczeniach uwzględniono sprzedaż wszystkich siedmiu książek z serii (jako e-book i w wersji drukowanej), a także trzech tomów towarzyszących. Wydawnictwo Bloomsbury policzyło, że – statystycznie rzecz ujmując – jeden na piętnastu mieszkańców naszej planety posiada książkę o Harrym Potterze.

Nie jest to takie nieprawdopodobne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że książki zostały przetłumaczone na ponad 80 języków, w tym albański, azerbejdżański, hawajski i hebrajski. Najlepiej sprzedającym się tytułem pozostaje pierwsza część cyklu – Harry Potter i Kamień Filozoficzny, ale to ostatnia – Harry Potter i Insygnia Śmierci – jest najszybciej sprzedającym się tytułem.

Wszystko wskazuje na to, że ten rekord wkrótce zostanie pobity, potteromania z upływem lat wcale nie słabnie. Uważamy, że Harry Potter wciąż ma moc, by na kartach książek przenieść nas do zupełnie nowego świata. Właśnie dlatego będziemy je wciąż czytać, przekazując je kolejnym pokoleniom – napisano na stronie Pottermore.com.

A tymczasem w Bibliotece Brytyjskiej w Londynie do końca lutego trwa wystawa zorganizowana z okazji 20-lecia wydania pierwszego tytułu z serii. Bilety już, co prawda, zostały wyprzedane, ale jest też dobra informacja. Wydawnictwo Media Rodzina pracuje nad polskim wydaniem Harry Potter. Podróż przez historię magii – bogato ilustrowanej książki towarzyszącej londyńskiej wystawie.

Powiązane treści:
Trzy wystawy i jedna wycieczka, której nie było

Londyn to miasto, które bardzo lubię i jednocześnie nienawidzę. I najgorsze, że dokładnie z tego samego powodu! Tam się tyle dzieje i to w tym samym czasie! W minionym tygodniu wybrałam się do Londynu (i nie tylko) na trzy literackie wystawy oraz wycieczkę po niezależnych księgarniach. Zapraszam na krótką relację!więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 35  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 262
Alexandra88
04-02-2018 01:27
Harrego przeczytałam mając 26 lat. Od tamtego czasu niż już nie jest takie samo ;) Po zamknięciu ostatniej książki długo nie mogłam przełamać się, by dokończyć czytać inne książki, które zaczynałam. Wszystkie wydawały mi się strasznie nudne. Choć czytałam książki wypożyczone z biblioteki musiałam je później kupić. W swoim życiu trochę książek przeczytałam, ale Harry jest nadal moim numerem 1 :)
książek: 455
czomicz
04-02-2018 09:59
Pani Rowling ma niesłychanie pożądany dar lekkiego pióra. Czyta się ją bardzo szybko i niezwykle przyjemnie.
Ja odkryłem jej powieści dopiero w okolicach ukazywania się siódmego tomu i po obejrzeniu bodajże czterech bądź pięciu filmów pod rząd (a byłem wówczas gdzieś tak pod trzydziestkę). Aktualnie posiadam całość sagi w miękkiej oprawie oraz regularnie zakupuję kolejne tomy w wydaniu...
Pani Rowling ma niesłychanie pożądany dar lekkiego pióra. Czyta się ją bardzo szybko i niezwykle przyjemnie.
Ja odkryłem jej powieści dopiero w okolicach ukazywania się siódmego tomu i po obejrzeniu bodajże czterech bądź pięciu filmów pod rząd (a byłem wówczas gdzieś tak pod trzydziestkę). Aktualnie posiadam całość sagi w miękkiej oprawie oraz regularnie zakupuję kolejne tomy w wydaniu ilustrowanym (każdy w dwóch egzemplarzach - dla mnie i dla mojej chrześnicy).

Osobiście znam wiele cykli literackich o niebo lepszych od Pottera, ale nie da się ukryć, iż ma on w sobie to coś... Wspaniała baśń (szczególnie te pierwsze tomy).
pokaż więcej
książek: 381
AlchimisteV
05-02-2018 17:32
Z ciekawości czytałam pierwsze rozdziały pod ławką na języku polskim będąc w liceum. Książkę czytała akurat koleżanka z ławki.
Wciągnęły mnie te rozdziały, więc pożyczyłam kolejne tomy od kuzynki. A potem to już poszło...
Stwierdziłam po 15 latach od opisanego momentu, że trzeba je znów przeczytać i aktualnie kończę 6 tom i jeszcze został i czeka cierpliwie 7 tom :).
książek: 93
Kate
06-02-2018 21:27
Mam w swojej kolekcji 64 sztuki w 8 językach, plus dodatkowe "poboczne" książki związane z HP.
książek: 358
inflamara
06-02-2018 23:00
Ta magia i miłość nigdy nie słabnie :) Dorastało się z tym małym czarodziejem i za każdym razem wraca się do książek z radością i odkrywa się coś nowego. Harry był moim wybawieniem przy różnego rodzaju rozprawkach - zawsze, ale to zawsze mogłam wykorzystać któryś z wątków, czy bohaterów :D
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Trzecia ofiara

Książka mnie totalnie wciągnęła, wartka akcja fajni bohaterowie nic cukierkowego i zaskakujący koniec. Naprawdę książka warta polecenia już zaczynam c...

zgłoś błąd zgłoś błąd