Dziwni
- Kategoria:
- literatura dziecięca
- Format:
- papier
- Tytuł oryginału:
- The Peculiar
- Data wydania:
- 2013-10-11
- Data 1. wyd. pol.:
- 2013-10-11
- Liczba stron:
- 318
- Czas czytania
- 5 godz. 18 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788375749403
Prawdziwy rarytas dla czytelników w każdym wieku – Publishers Weekly
Nie daj się zauważyć, a nie trafisz na stryczek. Bartłomiej i jego siostra Hettie żyją w zgodzie z tą brutalną zasadą. Bo są inni. Pewnego dnia, tacy jak oni zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach. Bartłomiej nagle znajduje się w centrum zainteresowania dziwnych. Staje się numerem 10.
Intrygująca i pełna magii opowieść o przyjaźni i odwadze napisana przez genialnego nastolatka.
I wtedy coś się stało. Bartłomiej przyglądał się z takim napięciem, że pochylił się i nosem dotknął szyby. A gdy tylko jego skóra musnęła szkło, przez podwórze coś przemknęło, a pani sięgnęła do głowy i szarpnęła za swój kok. Bartłomiejowi krew ścięła się w żyłach. Tam, patrząc wprost na niego, znajdowała się druga twarz – mała brązowa i brzydka twarz jak powyginany korzeń, pomarszczona i z ostrymi zębami.
Ze stłumionym piskiem Bartłomiej cofnął się od okna, nie zwracając uwagi na wbijające mu się w dłonie drzazgi. „Nie, nie, nie. Nie mogła go widzieć. „Nikt nie mógł wiedzieć, że Bartłomiej tu jest.”
„Szybka, mocna i zabawna historia” – Christopher Paolini, autor „Eragona”
Kup Dziwni w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Oceny książki Dziwni
Poznaj innych czytelników
220 użytkowników ma tytuł Dziwni na półkach głównych- Przeczytane 120
- Chcę przeczytać 100
- Posiadam 72
- 2013 5
- 2015 4
- Fantastyka 4
- Przeczytane w 2013 3
- Wymienię/Sprzedam 3
- Fantasy 2
- 2014 2
Opinia
Świat przedstawiony w książce jest wyjątkowo nietypowy. Do miasta Bath przybyły bajkowy stworzenia - gnomy, chochliki, feyry itp. Pomiędzy nimi, a ludźmi stoczyła się bitwa, po której człowiek przywrócił w mieście porządek. Bajkowe stworzenia dostosowały się do norm ludzkich i zaczęły żyć jak one, porzucając magiczne zdolności. Bath stało się ponownie normalnym angielskim miastem.
Bartholomew i jego siostra, Hettie mieszkają w slumsie Feyrów razem z mamą. Oboje są podmieńcami czyli dziećmi człowieka i feyra. Tacy jak oni trafiają na stryczek, więc dzieci całe dotychczasowe życie spędziły w murach ubogiego mieszkania.
Natomiast Pan Jelliby jest radnym miasta. Mieszka ze swoją żoną, Ofelią w pięknym domu. Na jednym ze spotkań Tajnej rady dowiaduje się o morderstwach dokonanych na dzieciach - podmieńcach.
Tak zaczyna się przygoda Pana Jellibiego, który wcale nie chciał się w nią angażować. Jednak z czasem odkrywa, że jego udział może pomóc nie tylko podmieńcom, ale i ocalić całe Bath.
Losy Bartholomew i P. Jellibiego splatają się, kiedy Hettie zostaje porwana, a radny ratuje życie chłopcu.
Pomysł na książkę jest świetny. Nigdy nie podejrzewałabym, że akcja tak się potoczy. Mimo to można dopatrzyć się kilku niedociągnięć. Do tego charakter bohaterów jest nie do końca dobrze rozwinięty, dlatego fabuła bardziej pasowałaby pod film. Po za tym nie zgodzę się z tym, że książka jest dla czytelników w każdym wieku. Myślę, że do 12 roku może się podobać, jednak starsze osoby skupiają się na tych niedociągnięciach, które bardzo rozpraszają.
Świat przedstawiony w książce jest wyjątkowo nietypowy. Do miasta Bath przybyły bajkowy stworzenia - gnomy, chochliki, feyry itp. Pomiędzy nimi, a ludźmi stoczyła się bitwa, po której człowiek przywrócił w mieście porządek. Bajkowe stworzenia dostosowały się do norm ludzkich i zaczęły żyć jak one, porzucając magiczne zdolności. Bath stało się ponownie normalnym angielskim...
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to