Polska 1939. Blitzkrieg

Okładka książki Polska 1939. Blitzkrieg Steven J. Zaloga
Okładka książki Polska 1939. Blitzkrieg
Steven J. Zaloga Wydawnictwo: Amercom Seria: Wielkie Bitwy II Wojny Światowej historia
historia
2009-01-01
2002-01-01
978-83-261-0287-5
StudioPrint
II wojna światowa kampania wrześniowa wojna obronna

Podstawy podstaw, ale za to dobre obrazki i zdjęcia.

Podstawy podstaw, ale za to dobre obrazki i zdjęcia.

Krótkie przedstawienie kampanii wrześniowej 1939. Jak to w serii Osprey mamy genezę konfliktu (bardzo pobieżna),opis walczących stron, ich dowódców, a następnie przedstawienie kampanii z naciskiem na bitwę graniczną, Bzure i Warszawę. Bardzo mało o 17.09 i końcówce działań wojennych.

Króciutkie opracowanie lub nawet ,,zeszycik '' pobieżnie streszczający kampanię wrześniową , krótka geneza , wyposażenie obu walczących stron , kadra dowódcza , plany stron przeciwnych oraz oczywiście przebieg kampanii która jest napisana choć krótko to na 5 , zwięzle i na temat
Polecam

Polecam

Ta krótka książeczka jest kompilacją najważniejszych informacji na temat genezy i przebiegu Kampanii wrześniowej. Choć momentami mierzy się z popularnymi mitami (jak np. ten o szarży ułanów polskich na niemieckie czołgi lub o zniszczeniu polskiego lotnictwa na ziemi w momencie inwazji),to jednak jej główną ambicją jest po prostu przekazanie istotnych informacji dotyczących pierwszej kampanii II wojny światowej w Europie.

• historia
  • Osprey
  • II wojna swiatowa (1939 - ....)
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Polska 1939. Blitzkrieg