Polska 1939. Blitzkrieg

Steven J. Zaloga Wydawnictwo: Amercom Seria: Wielkie Bitwy II Wojny Światowej historia
The birth of Blitzkrieg
978-83-261-0287-5
StudioPrint
Wielkie Bitwy II Wojny Światowej
II wojna światowa kampania wrześniowa wojna obronna

Króciutkie opracowanie lub nawet ,,zeszycik '' pobieżnie streszczający kampanię wrześniową , krótka geneza , wyposażenie obu walczących stron , kadra dowódcza , plany stron przeciwnych oraz oczywiście przebieg kampanii która jest napisana choć krótko to na 5 , zwięzle i na temat
Polecam

Na półkach: , , , ,

Ta krótka książeczka jest kompilacją najważniejszych informacji na temat genezy i przebiegu Kampanii wrześniowej. Choć momentami mierzy się z popularnymi mitami (jak np. ten o szarży ułanów polskich na niemieckie czołgi lub o zniszczeniu polskiego lotnictwa na ziemi w momencie inwazji), to jednak jej główną ambicją jest po prostu przekazanie istotnych informacji dotyczących...

• Historia
  • historia
  • Osprey
  • II wojna swiatowa (1939 - ....)
  • Osprey II WŚ
  • Literatura faktu