173 specjały siostry Anastazji

Okładka książki 173 specjały siostry Anastazji Anastazja Pustelnik FDC
Okładka książki 173 specjały siostry Anastazji
Anastazja Pustelnik FDC Wydawnictwo: WAM Seria: Kuchnia siostry Anastazji kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Kuchnia siostry Anastazji
WAM
2003-01-01
2003-01-01
obiad deser ciasta

Specjały Siostry Anastazji cieszą się uznaniem od wielu lat wśród czytelników.

Czytelnicy cenią sobie przepisy za to, że są one sprawdzone, proste do wykonania i bogate w smaku.

W słowie wstępnym ks. Stanisław Groń SJ uważa, że Siostra Anastazja posiada dar kulinarny i każde dzieło kulinarne wykonuje z pasją. Jak również wspomina we wstępie o zupach: grzybowej, cebulowej, ciasta zwykłe i drożdżowe, kruchym placku z owocami, makowcu lub babie wielkanocnej. Zachęca czytelników na łamach wydanej przez Wydawnictwo WAM, aby każdy z nich wykonał przepis tutaj zawarty.

Siostra Anastazja udziela rad czytelnikom dotyczące specjałów.

Zamieszczone w książce pt. ''173 Specjały Siostry Anastazji'' są następującej treści:

Ananasy z cukinii, Babeczki kruche, Befsztyk po angielsku, Bigos z kapusty kiszonej, Bigos z kapusty kiszonej z grzybami, Biszkopt z agrestem, z budyniem, Ciastka pierniczki, Ciasto orzechowe, Ciasto piernikowo-jabłkowe, Ciasto toffi, Ciasto trzepane, Ciasto z truskawkami, Delicja, Gołąbki z ryżem i grzybami, Gołąbki z ryżem i mięsem, Gołąbki z suchym mięsem, Grzyby marynowane, Grzyby mrożone, Gulasz, Gulasz po węgiersku, Jabłecznik z kisielem, Jabłka w cieście biszkoptowym, Knedle ze śliwkami I, II Kokosanki, Kocie oczka, Kotlety schabowe gotowane, Kotlety schabowe z ananasem i żółtym serem, Kotlety schabowe zawijane z pieczarkami, Kotlety schabowe z szynką i żółtym serem, Kotlety z ziemniaków, Krajanka orzechowa, Kremówka orzechowa, Kruche ciastka I, II, Pierogi z kapustą i grzybami, Placek kokosowo- orzechowy, Placek orzechowy, Placek serowy, Placek z ptasim mleczkiem, Placki ziemniaczane, Plewy, Przecier pomidorowy, Przystawka z jajek, Pyszna legumina (starowiejska),Racuchy drożdżowe, Racuchy z jabłkami, Racuchy z kwaśnego mleka, Sałatka z brokułami, z buraczków I, II, III, IV, z kurczakiem, z marchewki, z oliwkami, z pieczarek I, II, III, z pieczonym schabem, z żółtym serem z selera I, II, z szynką i grejpfrutem.

Podane przez Siostrę Anastazję przepis to uczta dla każdego, kto lubi dobrą i smaczną polską kuchnię w tym specjały.

Specjałem, którym warto się zapoznać to wszelkiego rodzaju sałatki, surówki, ciasta.

Wykonywałam wiele z nich, oczywiście korzystając z rad zamieszczonych po słowie wstępu Siostry Anastazji przy ich przyrządzaniu.

Sprawdzone przepisy ciast, sałatek i surówek są łatwe do wykonania.

Świat kulinarny przedstawiony w tej książce jest wart poznania. Twarda oprawa. Zdjęcia specjałów są umiejscowione na każdej ze stron. Książka wydana przez Wydawnictwo WAM.

Polecam zapoznać się z tą książką.

Specjały Siostry Anastazji cieszą się uznaniem od wielu lat wśród czytelników.

„173 specjały siostry Anastazji” to książka kucharska, którą dawno temu otrzymałam w prezencie. Od tamtej chwili często korzystam z porad i przepisów uroczej siostry, gdyż są one napisane w znakomity i bardzo przystępny sposób. Książka zawiera wiele pysznych i łatwych do przyrządzenia potraw takich jak np.: pierogi, gołąbki, zupy, przystawki, surówki, ciasta, ciasteczka i polewy, a nawet przetwory z warzyw i owoców. Udało mi się z tej książki ugotować wiele pysznych potraw i upiec mnóstwo wybornych ciast, zawsze się udają i pysznie smakują. A przepisy na ciasteczka absolutnie genialne, każdego roku w okresie świąt piekę ich całe mnóstwo, a moja rodzinka za nimi przepada. Gorąco polecam książkę kucharską Anastazji Pustelnik. Uważam, że nawet największy amator gotowania z tą książką świetnie sobie poradzi w kuchni i przygotuje wyśmienite posiłki dla siebie i swojej rodziny. Doskonała nie tylko dla zaczynających dopiero przygodę z gotowaniem, ale również dla tych, którym czasem brak pomysłu na kolejny pyszny posiłek. Smacznego…

Na początku książki znajduje się wstęp, następnie 10 przydatnych rad dotyczących warzyw, mięsa itp. W książce tej znajdziemy przede wszystkim przepisy na potrawy domowe, swojskie, tradycyjne. Ale najfajniejsze jest to, że większość z nich jest łatwa i szybka do wykonania. A w śród nich znajdziemy: pierogi, racuchy i inne potrawy mączne, gołąbki, mięsa, surówki, sałatki, przetwory na zimę, ciasta, ciastka oraz wiele innych potraw. Przy każdym przepisie znajduje się oznaczenie jaki jest stopień trudności poszczególnych potraw (bardzo łatwy, łatwy oraz trudniejszy). Na samym końcu znajduje się alfabetyczny spis potraw. Dzięki temu szybko i bez problemu możemy znaleźć to co najbardziej nas interesuje.

Polecam.

Polecam.

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam książki kucharskie. Jednak przyznam szczerze, że niewiele pomysłów z takich książek wykorzystuje... No ale to nic i tak bardzo lubię wszelkiego rodzaju książki kucharskie, bez różnicy czy to dla dzieci czy dla dorosłych, czy jest w nich przedstawiona jakaś konkretna grupa dań czy jest wszystkiego po trochu :)

W tej książce znajdziemy aż 173 przepisy! Na początku znajduje się wstęp, następnie 10 przydatnych rad dotyczących warzyw, mięsa itp. Dalej są już tylko przepisy podzielone na kategorie takie jak:

- pierogi racuchy i inne potrawy mączne - a w nich przepisy na pierogi oraz przeróżne farsze, knedle, racuchy itp.
- potrawy różne - między innymi leczo, risotto, bigos, zapiekanki, zupy, rolada z sera, placki ziemniaczane, ryba po grecku itp.
- gołąbki - czyli kilka sposobów na ich wykonanie
- mięsa - przepisy na przeróżne kotlety, klopsiki, zrazy, żeberka, kurczaka itp.
- surówki - z różnych warzyw
- sałatki - z warzywami, mięsem, serem, kaszą itd
- przetwory na zimę - czyli grzybki marynowane, sałatka z ogórków, papryka marynowana itp.
- ciasta - między innymi biszkopty, makowiec, tort, szarlotka, murzynek, pleśniak, raffaello itp.
- ciastka - - takie jak babeczki, rogaliki, kokosanki, pierniczki, oraz 3 pomysły na polewy

Na samym końcu znajduje się alfabetyczny spis potraw. Dzięki temu szybko i bez problemu możemy znaleźć to co najbardziej nas interesuje :) Wszystkie przepisy opracowane zostały na 5-6 osób. Przy każdym z przepisów wymienione są składniki, które będą nam potrzebne do wykonania dania oraz oczywiście sposób ich przygotowania. Znajduje się również oznaczenie jaki jest stopień trudności poszczególnych potraw, do wyboru bardzo łatwy, łatwy oraz trudniejszy :)

O książkach kucharskich jak i o samych daniach siostry Anastazji słyszałam już nie raz wiele dobrego i byłam strasznie ciekawa czy te pochwały są słuszne. I sądzę, że tak. Mimo, że jeszcze nie zdążyłam ugotować nic z dań tutaj zawartych to książka już teraz bardzo mi się podoba. Najbardziej chyba to, że nie są to żadne wymyślne dania. Potrawy te są takie swojskie, tradycyjne. Większość z nich jest łatwa i szybka do wykonania, a to bardzo przydatne gdy ma się w domu dziecko lub dzieci :) Gdzieniegdzie, do niektórych przepisów dołączane są również zdjęcia gotowych potraw. I tutaj muszę ponarzekać... Dlaczego nie do wszystkich??? Ja uwielbiam wiedzieć jak powinno wyglądać to co mam ugotować ;)

Moim zdaniem książka ta może okazać się na prawdę przydatna, ale o tym przekonam się dokładnie dopiero jak postanowię przygotować, któryś z przepisów :) Zdradzę Wam pewien sekret... Z zawodu jestem kucharką ;) Jednak pracując w małym bistro nie miałam nawet okazji nauczyć się zbyt wiele. Dopiero kiedy zamieszkałam bez mamy i założyłam swoją rodzinę miałam okazję, a nawet musiałam nauczyć się gotować. Także jako młoda mama i żona ciągle poszukuję inspiracji, pomysłów, pomocy, wskazówek... Pewnie dlatego tak bardzo przepadam za książkami kucharskimi. Mam więc nadzieję, że siostra Anastazja mnie nie zawiedzie i dzięki niej nauczę się kilku ciekawych rzeczy oraz znajdę sposób na urozmaicenie mojej kuchni dzięki nowym daniom :)

W tej książce znajdziemy aż...

1984

Bardzo pyszne!

Bardzo pyszne!

Sama wiele z tych przepisów znam i używam, niesamowite, przepyszne, warte zastosowania!

Można tu znaleźć pomysły na obiad, surówki, sałatki, przetwory i ciasta. Fajna rzecz mieć coś takiego.

• Kulinaria
  • Kuchnia