Proszę państwa do gazu

Okładka książki Proszę państwa do gazu
Tadeusz Borowski Wydawnictwo: Biblioteka Polityki reportaż
reportaż
Biblioteka Polityki
2008-01-01
2008-01-01
historia Polski

Kolejna książką do której byłem za młody by ją przeczytać! Ale całkiem spoko.

Tematyka bardzo ciężka, ale co się dziwić skoro Borowski sam to wszystko przeżył i opisał tak szczegółowo, że po przeczytaniu można popaść w głębokie przemyślenia. Ciężko sobie wyobrazić przeżyć coś takiego na własnej skórze

Z tematyki obozowej dotychczas ruszyłem Gruzińskiego i Niyszlego co uznać można za pełnoprawne książki. Tadeusz Borowski zafundował co prawda opowiadanie, ale w tak skondensowanej formie opisów że pozostałe pozycje bledną w poświacie dramatycznych wydarzeń. Jeśli ktokolwiek zechce zapodać sobie tak gorzką pigułę przy minimum treści to właśnie znalazł ku temu sposobność. Za...

Tematyka ciężka. Opisy szczegółowe.

Na pewno czytałam w liceum, ale chciałam odświeżyć pamięć. Opowiadanie krótkie, ale pełne treści. Nie wiem, czy można je oceniać. Napisane bardzo dobrze, realistycznie, bez łzawych wstawek. Borowskiego nie trzeba chyba polecać.

Tę rzecz powinno się zadawać jako lekturę obowiązkową wszystkim tym, którzy wiedzę o Auschwitz czerpią z tego całego nowomodnego "kiczu oświęcimskiego".

Najlepiej sprzedawalny "produkt książkopodobny" z tej serii ma na LC 2 tys. opinii, w większości pozytywnych, bo przecież "to nie jest książka historyczna"....

Nie chcę oceniać książek i opowiadań z tych wydarzeń :(

Tego nie wypada, i nie powinno się oceniać. 😟

Książka „Proszę państwa do gazu” - Tadeusz Borowski to bardzo smutna opowieść o życiu ludzi podczas II wojny światowej. Czytałam ją z wielkim nie dowierzaniem .mimo, że wiedziałam z opowiadań starszego pokolenia jak wyglądało życie ludzi w tamtym okresie. Jednak sceny i opisy zborni których dopuszczali się zaborcy były dla mnie tak przerażające że musiałam ją czytać na...

Wstrząsająca, wnikająca do głębi natury ludzkiej opowieść o ludziach zmuszonych przeżywać największy koszmar. Znakomite spojrzenie na piekło obozów koncentracyjnych. Lektura obowiązkowa nie tylko dla uczniów.

6 378
    1 683