Dwie kobiety. Śmierć kontra fenomen życia

Diana Beate Hellmann Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza URAEUS literatura piękna
Zwei Frauen
Zofia Rybicka
Agencja Wydawnicza URAEUS
nowotwór rak przezwyciężenie choroby literatura niemiecka 20 w.
Zwei Frauen
literatura piękna
Zofia Rybicka
nowotwór rak przezwyciężenie choroby literatura niemiecka 20 w.

Wzruszająca opowieść o chorobie, cierpieniu, złości, żalu, samotności i bliskości z drugim człowiekiem. Autorka, mimo powagi tematu, uniknęła zbędnej ckliwości i zdała się na język naturalny, co jeszcze bardziej wzmocniło przekaz.
Książka dla wszystkich: zdrowych, chorujących i ich rodzin. Poszerza wyobraźnię i daje wyobrażenie tego, co dzieje się za okami mijanych przez...

Autorka w zakończeniu swojej książki pisze że należy ją traktować jak powieść a nie jak literaturę faktu . Nie wiem co w tej opowieści jest prawdziwe a co zmodyfikowane na potrzeby fabuły , ale przyznaję że rzecz jest mocna . Towarzyszymy Ewie , doskonale zapowiadającej się baletnicy na progu kariery , w jej drodze przez mękę . Ewa jest nastolatką , jednak potrafi ciężko...

Jednym słowem- polecam.

Przesłuchałam i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Bardzo realistycznie przedstawiona historia walki z nowotworem, szczerze zachęcam do tej lektury.

Jedno słowo- FENOMEN. Przez przypadek wzięłam tą książkę do ręki, i po paru stronach wiedziałam już, że zostanie mi ona głęboko w pamięci. Autorka daje nam cząstkę siebie, pozwala wejść w głąb swojej duszy, odczuć to co ona sama czuła przeżywając te ciężkie chwile. Dzięki tej książce wiem teraz jak bardzo trzeba cenić życie które się dostało i jak warto je dobrze wykorzystać.

Rewelacyjna!!! Ksiazka,ktora zmusza do refleksji.Nie jest to lektura "latwa i lekka",ale za to taka,o ktorej trudno zapomniec.

Czyta się bardzo dobrze mimo przecież bardzo ciężkiego tematu jakim jest choroba nowotworowa. Nie chciało się odkładać książki. Ciężka a wciągnęła mnie jak wir. Bardzo polecam.

super ksiazka!codziennie ocieramy sie o choroby i o smierc a udajemy ze tego nie widzimy,ze to nas nie dotyczy

Dyskusje

• Poszukuję