Dwie kobiety. Śmierć kontra fenomen życia

Okładka książki Dwie kobiety. Śmierć kontra fenomen życia
Diana Beate Hellmann Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza URAEUS literatura piękna
literatura piękna
Zwei Frauen
Agencja Wydawnicza URAEUS
1995-01-01
1995-01-01
Zofia Rybicka
nowotwór rak przezwyciężenie choroby literatura niemiecka 20 w.

więcej Więcej

Wzruszająca opowieść o chorobie, cierpieniu, złości, żalu, samotności i bliskości z drugim człowiekiem. Autorka, mimo powagi tematu, uniknęła zbędnej ckliwości i zdała się na język naturalny, co jeszcze bardziej wzmocniło przekaz.
Książka dla wszystkich: zdrowych, chorujących i ich rodzin. Poszerza wyobraźnię i daje wyobrażenie tego, co dzieje się za okami mijanych przez...

Autorka w zakończeniu swojej książki pisze że należy ją traktować jak powieść a nie jak literaturę faktu . Nie wiem co w tej opowieści jest prawdziwe a co zmodyfikowane na potrzeby fabuły , ale przyznaję że rzecz jest mocna . Towarzyszymy Ewie , doskonale zapowiadającej się baletnicy na progu kariery , w jej drodze przez mękę . Ewa jest nastolatką , jednak potrafi ciężko...

Jednym słowem- polecam.

Przesłuchałam i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Bardzo realistycznie przedstawiona historia walki z nowotworem, szczerze zachęcam do tej lektury.

Jedno słowo- FENOMEN. Przez przypadek wzięłam tą książkę do ręki, i po paru stronach wiedziałam już, że zostanie mi ona głęboko w pamięci. Autorka daje nam cząstkę siebie, pozwala wejść w głąb swojej duszy, odczuć to co ona sama czuła przeżywając te ciężkie chwile. Dzięki tej książce wiem teraz jak bardzo trzeba cenić życie które się dostało i jak warto je dobrze wykorzystać.

Rewelacyjna!!! Ksiazka,ktora zmusza do refleksji.Nie jest to lektura "latwa i lekka",ale za to taka,o ktorej trudno zapomniec.

Czyta się bardzo dobrze mimo przecież bardzo ciężkiego tematu jakim jest choroba nowotworowa. Nie chciało się odkładać książki. Ciężka a wciągnęła mnie jak wir. Bardzo polecam.

super ksiazka!codziennie ocieramy sie o choroby i o smierc a udajemy ze tego nie widzimy,ze to nas nie dotyczy

• Poszukuję
  • Literatura niemiecka