Myśleć jak psycholog

Okładka książki Myśleć jak psycholog Donald McBurney
Okładka książki Myśleć jak psycholog
Donald McBurney Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
How to think like a psychologist
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2007-01-01
978-83-7489-134-9
Małgorzata Trzebiatowska
psychologia

Prawda jest taka, że autor powierzchownie traktuje ważne tematy (np. problem psychofizyczny),co nie zmienia faktu, że daje porządną bibliografię oraz pojęcia, które należy znać jeżeli chce się zainteresować psychologią.

Książka porusza wiele wątków dość powierzchownie, jednak jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, których interesują studia psychologiczne. Rozwiewa wiele wątpliwości co do zawodu psychologa i pokazuje, że to nie tylko terapia!

Mocno przeciętna, połowa dotykanych problemów bardzo trywialna. Wyjaśnia parę błędów postrzegania jakimi ludzie posługują się mniej lub bardziej świadomie.

Po książkę sięgnęłam z racji moich zainteresowań i mojego zawodu. Zawsze interesują mnie tematy związane z pedagogiką, psychologią i poznawaniem człowieka. Właśnie „Myśleć jak psycholog” miała mi to zagwarantować, bo już sam tytuł wskazuje na psychologiczną pozycję książkową.
Jednak ta krótka książka niespecjalnie mi się podobała. Przebrnęłam przez nią tylko dzięki prostemu i łatwemu językowi i krótkim rozdziałom. Autor, który jest psychologiem i pracuje ze studentami, postanowił odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania studentów, które często słyszy. Książka skupia się na teorii, znaczeniu człowieka oraz trochę na filozofii. Mnie nie zachwyciła ta pozycja i mało wniosła do mojego życia, dlatego że o większości z tych zagadnień uczyłam się na studiach. Ale dla osób które z psychologią nigdy nie mieli do czynienia lub chcą zacząć przygodę z psychologią książka może okazać się przydatna. Tak na początek.

Kupiłem ją przed pójściem na studia psychologii, by pomogła mi zrozumieć i wejść w tok myślenia jako przyszły psycholog.Pomogła nakierunkowała na podstawy,dalsze kroki zrobiły studia.
Książkę polecam licealistom, którzy czują że się nadają na psychologa i uważają że skoro inni mi się zwierzają to już jestem super psychologiem.Pokazuje w skrócie czym jest psychologia akademicka i czym się różni od wiedzy i potocznego myślenia.Polecam też studentom którzy się dostali na psychologię ale jeszcze nie wsiąknęli w akademickie życie,albo Ci którzy się interesują psychologią tak ogólnie by zobaczyli w wielkim uproszczeniu i skrócie czym jest psychologia na studiach.

Przeczytałem - sprzedałem. Dla tych którzy wybierają się na studia w kierunku psychologia. Pojęcia z którymi się zderzysz, strasznie uboga, ale szybka przekrojówka dla "MYŚLĄCYCH" zostać studentami tego kierunku

Słaba intelektualnie. Dla każdego kto ma pojęcie o podstawach nauki książka nie będzie prezentować wysokiej wartości. Serio studenci psychologii nie wiedzą czemu astrologia to bzdura, że trzeba to im tłumaczyć? Z kolei rozdziały o poważnych dylematach na dwie strony A5 to trochę mało.
Jeżeli nie jesteś licealistą, ewentualnie licealistką - nie polecam.

Jeżeli nie jesteś licealistą, ewentualnie licealistką - nie polecam.

Książka wyjaśnia w łatwy dla przeciętnego czytelnika sposób podstawowe zagadnienia psychologii, bynajmniej nie w nudny sposób. Przykłady pochodzą z życia codziennego, co jest dużym plusem. Moim zdaniem, jest to książka, do której warto wracać i powinien ją przeczytać każdy, nie tylko ci, którzy interesują się psychologią.

• Psychologiczne
  • Proza
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Myśleć jak psycholog