Teorie osobowości

John B. CampbellCalvin S. Hall Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Theories of Personality
2010-01-01
2002-01-01
Józef Radzicki, Joanna Kowalczewska, Michał Zagrodzki
Wydawnictwo Naukowe PWN
Psychologia osobowość teoria konstruktów osobistych
Theories of Personality
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2010-01-01
Józef Radzicki, Joanna Kowalczewska, Michał Zagrodzki
Psychologia osobowość teoria konstruktów osobistych

Bardzo interesujący podręcznik ; ) W pełni doceniam go za to iż autorzy bardzo mocno przyłożyli się do opisywania teorii psychologicznych, wszelkich jakie dzisiaj występują. Mamy Freuda, całą psychoanalizę, psychologię humanistyczną, behawioralną, poznawczą, zatem najważniejsze teorie nie wspominając o reszcie. To się ceni, autorzy wykonali kawał dobrej pracy :)

Kompendium wiedzy o teoriach osobowości. Średnia ocen na Lubimy wydaje mi się za niska jak na wartość tej pozycji. Jest naprawdę solidnie i przejrzyście napisana. Jeśli ktoś ciekaw tego działu psychologii - powinien bez namysłu sięgnąć po "Teorie osobowości". Mnie najbardziej spodobała się tzw. Wielka Piątka, idea, która mówi, że naszą osobowość można badać w oparciu o pięć...

Bardzo dobry przegląd najważniejszych teorii psychologicznych i filozoficznych. Skonstruowany klasycznie - opisuje każdą teorię z osobna, wraz z systemem pojęciowym, teorią zaburzeń i strategiami terapeutycznymi (w ogólnym zarysie ma się rozumieć). Ciekawostką i niewątpliwą zaletą książki, jest poprzedzanie omawiania teorii biografią jej twórcy, co nadaje bezcenny kontekst...

Bardzo szczegółowo omówione poszczególne nurty, obszerne charakterystyki teorii. Pozycja dająca możliwość zapoznania się z podstawą wiedzą na temat psychologii osobowości jak i poszerzenia jej o wiele istotnych choć bardziej szczegółowych aspektów.

Bardzo solidna wiedza psychologiczna, dość ciężka w odbiorze ale zdecydowanie poszerzająca horyzonty wiedzowe.

• Studia
  • 2018
  • Muszę przeczytać w najbliższym czasie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Teorie osobowości