Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy

Okładka książki Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy
Maria Siemionow Wydawnictwo: Znak reportaż
978-83-240-1404-0
Bożena Markiewicz
transplantologia chirurgia przeszczep

więcej Więcej

Mam trochę ambiwalentne odczucia. Autorka już na początku zaznacza, że chciała opisać swoją osobistą drogę od początku aż do 'finału' - operacji przeszczepu twarzy, nie wszystko jednak przypadło mi do gustu.
Spodobały mi się akapity o procedurach akceptacji projektu, wpływie potencjalnych przeszczepów na psychologię pacjentów oraz o tworzeniu próbnych 'chimer' pomocnych...

Całkiem przyjemna książka, choć przyznam szczerze, że oczekiwałam więcej emocji, refleksji autorki nt. dużej odpowiedzialności, jaka na nią spadła. Nie mniej merytorycznie książka bardzo dobrze napisana, ciekawe nawiązania do historii medycyny.

W sumie to spodziewałam się "efektu wow", którego nie było.
Polecam osobom, które interesują się lekko medycyną, ale niekoniecznie dużo o niej wiedzą.
Śmieszyły mnie te zalatujące Ameryką porównania do sosu barbecue i westernów.

Nie do końca tej treści spodziewałem się po tej książce. Jako że miała spełniać w założeniu dwie funkcje: autobiograficzną, i informującą potencjalnych kandydatów do przeszczepu o aspektach operacji.
Część autobiograficzna, pisana ręką naukowca-chirurga-laboranta-praktyka zawiera kilka informacji o dzieciństwie i Poznańskiej młodości Marii, napisane telegraficznym konkretem...

Jak dla mnie wspaniała opowieść o tym co musi przejść każdy student medycyny czy innego kierunku medycznego aby stać się wielkim.

Bardzo mnie zaciekawiła. Doskonale objaśniony przebieg samego przeszczepu, pomocnicze rysunki. Świetna

• Medycyna
  • Chcę w prezencie
  • Medyczne
  • Popularnonaukowe
  • Inne popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Twarzą w twarz. Moja droga do pierwszego pełnego przeszczepu twarzy