Samotny

Margit Sandemo Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 9)
literatura obyczajowa, romans 237 str.
Den ensomme

Ringier Axel Springer Polska
literatura obyczajowa, romans
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

Kup książkę

Jak straszne i puste musi być życie kiedy nie znasz swoich korzeni, całe życie wykonujesz tylko to co nakazują Ci ludzie wokół, a Twoje działania są serią klęsk i niepowodzeń, na dodatek nie możesz zaznać tak upragnionej miłości. Cześć "Samotny" opowiada o Mikaelu, który najzwyczajnej w świecie borykał się z depresją wywołaną wcześniej wspomnianymi czynnikami. Jego życie...

Swoją opinie miałem zacząć od napisania, że ta odsłona cyklu pozwala naprawdę poczuć, że jest to świat fantasy lecz jak się finalnie okazało dama w czerni, z którą Mikael miał do czynienia w pierwszej części książki (znów podział jakby na 2 historie) nie jest tym za co można ją było początkowo uważać. Tak więc gdy prawda wyszła na jaw poczułem lekkie rozczarowanie gdyż...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam cała sagę!

Na półkach: , , , , , , ,

Duużo słabsza niż poprzednie tomy. Niestety Anette, żony Mikaela Lind z rodu Ludzi Lodu nie da się lubić, wyjątkowo irytująca postać.
Całe szczęście w pewnym momencie akcja przenosi się ze Szwecji do Norwegii i pozostałej części rodziny. Od tego momentu książka jest znośniejsza :)

Na półkach: , , , , ,

Trochę pogmatwana ta część. Niby pewne rzeczy zostają wyjaśniane ale jednak nie. Irytująca Anette. Mikael w sumie też, no bo cała historia skupia się na tym, że usiłuje ją namówić na łóżko <facepalm>

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Początek tomu niezbyt mnie przekonał, jak dla mnie wszystko się ciągnęło zbyt wolno, mimo to warto dobrnąć do drugiej części.
Mikael, szesnastoletni chłopiec zostaje namówiony by wziąć ślub ze starszą od siebie Anette, żeby uratować dziewczynę od małżeństwa z jej opiekunem. Chłopak, mimo braku zainteresowania dziewczyną, pod namową przybranych rodziców zgadza się.
Ciężko mi...

Bardzo poruszyły mnie lody biednego Mikaela. Tyle przeszedł.. Bardzo polubiłam te postać natomiast mimo całej swojej sympatii dla Cecyli w tym tomie nieco mnie denerwowala.

Nie da się lubić Anette. Człowiek stara się jej współczuć, ale coś nie idzie. Michael to biedna, zgnębiona postać.

Mikael. Biedy Mikael. Autorka naprawdę nie szczędziła wobec niego nieszczęść. Nie wiedzący nic o swoim pochodzeniu, ożeniony ze starszą kobietą, której nie kochał (doprawdy nie wiem dlaczego zarówno Tarjei, jak i jego syn, musieli dostać za żony takie monstra. W każdym razie żona Mikaela jakoby była naznaczona "szlachetnym" wychowaniem swojej matki. Pani Sandemo niezwykle...

4 341
  • Saga o Ludziach Lodu