W poszukiwaniu życia. Badania Układu Słonecznego

Okładka książki W poszukiwaniu życia. Badania Układu Słonecznego
André BrackPaul Clancy Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
2008-05-28
Mariusz Seweryński
astronomia astrofizyka kosmos

więcej Więcej

Książka opisuje biologiczne podstawy życia (budowa DNA, RNA, nukleotydów) i granice jego występowania (np. w jakich maksymalnych temperaturach mogą przetrwać mikroorganizmy), sposoby poszukiwania życia na innych planetach (badania obecności pierwiastków, odwierty), możliwości przemieszczania się mikroorganizmów pomiędzy planetami. Porusza kwestię panspermii (czy życie mogło...

Polecam tym, którzy zastanawiają się nad problemem istnienie innego życia we wszechświecie niż na naszej planecie. Książka w prosty sposób niejako wypunktowuje jakiego rodzaju "rzeczy" musiałyby zaistnieć aby pojawiła się szansa na pojawienie się życia.

• Popularnonaukowe
  • Na ścieżkach nauki