Laleczka

Fajnie się czytało.
Dobry kryminał autorki.

Fajnie się czytało.
Dobry kryminał autorki.

Długo się rozwija, ale końcówka z elementem zakończenia. Chociaż wątek uczuciowy bardzo przewidywalny.

Jest to historia młodej, dość ekscentrycznej prawniczki, która po latach wraca w rodzinne strony, do odtrąconej matki i porzuconego męża. Wraz z byłym mężem próbuje rozgryźć, co powodowało jej matką, która pewnego dnia zastrzeliła w hotelu zupełnie obcego mężczyznę. Historia, którą poznaje zmienia jej życie na zawsze.

Bardzo lekki i przyjemny kryminal. Odskocznia od mrocznych, krwawych kryminałow ;)

To moja pierwsza książka tej autorki,z działu Literatura Piękna. Nie spodziewałam,że zakończenie wywoła u mnie odruch wymiotny.

Jak tak można, jeśli jesteście ciekawi,dlaczego tak a nie inaczej zareagowałam przeczytajcie książkę.

Z początku troszkę nudno...wszystko się długo rozkręca, ale później czytało mi się z ogromnym zaciekawieniem. Zwyczajny kryminał. Na zabicie czasu jak najbardziej...

Zwyczajny kryminał, dobry wypełniacz czasu.

Zwyczajny kryminał, dobry wypełniacz czasu.

Książka dobra, szybko się czyta, nie męczy zbędnymi detalami. Historia może nie wybitna ale całkiem dobrze dobrana i opisana. Idealna na relaks przy dźwięku szeleszczących kartek :)

Nie miałem dużych oczekiwań, ponieważ nie gustuje w tego typu książkach, ale wyciągając ją z skrzynki w parku na odpuszczone książki miałem wewnętrzny przekaż Daj Jej Szanse. I nie rozczarowałem się. Fabula pomijając, że bazuje na morderstwie wspomina o latach traumy i niepokoju. Oczekiwania i próby rozgrzeszenia za dawne winy. To czas dla każdego z osobna by przyznać się do winy i oczekiwać zasłużonej kary. Jednak jaka wina i jaka kara mogę zrekompenowac ból. Jeśli odnajdziecie ta książkę Dajcie jej szanse, bo możliwe, że odnalezienie w niej refleksje, której inna powieść w was nie pobudzi. Dziękuję Amandzie za chwilę, które dały mi możliwość zrozumieć czym jest bycie outsiderem. To nie zawsze jest wybór czasem to konieczność i jedyna droga by nie zwariować mimo niesprzyjających okoliczności.

Amanda, wzięta prawniczka, dwukrotna rozwódka, żyjąca w dostatku i na przelotnych romansach na Florydzie nieoczekiwanie dla siebie otrzymuje od byłego męża wiadomość, że w mroźnym Toronto jej matka, od której uciekła 10 lat temu i o której usilnie starała się zapomnieć z zimną krwią zabiła nieznanego wydawać by się mogło mężczyznę. Przypadek? Ambitna mecenaska, choć niechętnie przybywa do Kanady i wraz z byłym, ale nadal bardzo przystojnym mężem za wszelką cenę chce obronić matkę i wszystkimi sposobami dąży do wyjaśnienia sytuacji i tajemnic, które nigdy nie miały zostać odkryte.

• Joy Fielding