Dwie Wieże

2001-01-01
Cezary Frąc
Tolkien władca pierścieni dwie wieże fantasy

Arcydzieło. Bez wątpliwości.

Wróciłam do Władcy Pierścieni po kilku latach od ostatniego kontaktu z książkami. Zdążyłam zapomnieć, jak wiele wątków zostało pominiętych lub przekształconych na potrzeby filmów.

Na półkach: , , , , , ,

Oto i moja ulubiona część "Władcy Pierścieni", chociaż niektórym, po opiniach patrząc, może się to wydawać zaskakujące.
Pierwsza część usypia trochę czujność, tak sobie idą i idą, a końca nie widać. W drugiej części jednak zaczyna się w końcu coś konkretnego dziać. Zdrada Isengrdu i tworzenie wielkiej armii, uwolnienie Théodena spod władzy Sarumana, powrót Gandalfa i...

Świetna, wciągająca i bardzo mroczna. Bak nadziei coraz bardziej odczuwalny. Czytałam z zapartym tchem, choć i tu jest sporo wolniejszych fragmentów. Końcówka najlepsza - spowodowała, że od razu sięgnęłam po część trzecią.

Dalszy ciąg przygód "Drużyny pierścienia", która została rozdzielona. Boromir umiera, Merry i Pippin zostają porwani przez orków, Frodo i Sam kontynuują drogę do Mordoru, Aragorn, Legolas i Gimli ścigają orków, aby uratować porwanych przyjaciół, a Gandalf powraca do świata żywych jako Gandalf Biały. Książka, tak jak poprzednia część została podzielona na dwie księgi, dzięki...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ach ten Tolkien. Albo go uwielbiasz albo nienawidzisz. Ja jestem czymś pomiędzy. Podziwiam go, ale z wielką przyjemności go jakoś nie czytam.

Sama nie wiem dlaczego, ale przez pierwsze 100 stron ledwo przebrnęłam. Opisy powolnej wędrówki drużyny to nie moja bajka. Na szczęście, kiedy już chciałam tę książkę na jakiś czas odłożyć na półkę, akcja potoczyła się tak, że dla reszty książki byłabym gotowa dać 10/10. Drugą połowę książki mogę nazwać tylko tak: majstersztyk.

Z całego cyklu "Władcy pierścieni" ten tom jest dla mnie najgorszy. Raczej jest to jedna z tych książek, do których musiałem się zmuszać, aby cokolwiek się w czytaniu ruszyło.
W moim odczuciu opowieść o losach Aragorna, Legolasa i Gimliego, stara się ratować "Dwie wieże", jednak Frodo z Samem w Mordorze ... no cóż chciałbym pozostawić to bez komentarza.

Kocham<3

Druga część fantastycznej przygody z epopeją Tolkiena.Jak jej poprzedniczka podzielona na 2 księgi.III księga opowiada o przygodach Merrego, Pippina, Aragorna, Legolasa, Gimliego oraz Gandalfa.Księga IV to opowieść o Frodo oraz Samie do których nieoczekiwanie przyłącza się Gollum.
Jak i w pierwszej książce jej ogrom opisów przyrody, jednak jest więcej akcji oraz pojawiają...

KSIĄŻKI TOLKIENA TO SENS MOICH WOLNYCH CHWIL!

Dyskusje

16 127