rozwińzwiń

Proszę!

Okładka książki Proszę! autora Simon Philip, Nathan Reed, 9788368265583
Okładka książki Proszę!
Simon PhilipNathan Reed Wydawnictwo: Kropka opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
Kategoria:
opowieści dla młodszych dzieci
Format:
papier
Tytuł oryginału:
Please
Data wydania:
2025-03-19
Data 1. wyd. pol.:
2025-03-19
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788368265583
Tłumacz:
Magdalena Jakuszew
Średnia ocen

8,5 8,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup Proszę! w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki Proszę!

Średnia ocen
8,5 / 10
13 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce Proszę!

Sortuj:
avatar
126
81

Na półkach: ,

Czy uczycie swoje dzieci dobrych manier?

Odkąd L. był malutki zawsze mówiłam do niego "proszę, dziękuję, przepraszam", bo uważam, że najlepszą nauką dla dziecka jest doświadczanie tego. Teraz zbieram żniwa słysząc jak ładnie potrafi podziękować za posiłek czy nową książkę.

Książkę "Proszę!" z @wydawnictwo_kropka mamy z biblioteki i mimo, że wierzę, że zamysł tej książki był szlachetny to raczej już po nią nie sięgniemy.

Jaś mając ochotę na lody zamówił kilka gałek w aucie z lodami. Nie dodał jednak jednego bardzo ważnego słowa PROSZĘ. Tak zaczyna się całe domino zdarzeń w tym między innymi schwytanie przez kosmiczne ropuchy, lądowanie w buszu z dzikimi zwierzętami czy upadek w przepaść do krainy bajek, gdzie magiczne stworzenia zaczęły między sobą walkę. Czy Jaś w końcu nauczy się mówić "proszę" i wróci do normalnego świata?

Zdarzyło już mi się pisać, że albo ja nie byłam jakąś książką zachwycona, ale mój Synek już owszem, albo na odwrót. Tym razem żadne z nas nie może polecić tej propozycji...

Tak jak pisałam na początku, wierzę, że książka ma w sobie dobre intencje, że naprawdę warto używać grzecznościowych słówek. Co do przekazania tej nauki w takiej formie mamy jednak zastrzeżenia. L. dosłownie wystraszył się, że gdy tylko nie będzie grzeczny ktoś go ukradnie i nie będzie mógł wrócić do mamy. Szczerze, byłam w szoku, że aż tak mocno zareagował na tą książkę, ale wiem też, że naprawdę musiało go to poruszyć.
Jeśli chodzi o mnie to nie spodobało mi się, że ta nauka ma odbywać się poprzez zastraszanie, że wydarzy się coś złego, jeśli nie powiemy magicznego słowa. Trochę kojarzy mi się to straszeniem dzieci "że jak nie będziesz grzeczny to zabierze Cię zły pan/babajaga".
Uważam, że na rynku jest sporo innych propozycji o podobnej tematyce naprawdę wartych uwagi, ale tej nie jestem Wam w stanie polecić

Czy uczycie swoje dzieci dobrych manier?

Odkąd L. był malutki zawsze mówiłam do niego "proszę, dziękuję, przepraszam", bo uważam, że najlepszą nauką dla dziecka jest doświadczanie tego. Teraz zbieram żniwa słysząc jak ładnie potrafi podziękować za posiłek czy nową książkę.

Książkę "Proszę!" z @wydawnictwo_kropka mamy z biblioteki i mimo, że wierzę, że zamysł tej książki...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
207
207

Na półkach:

Jedno słowo „proszę” czy „dziękuję” ma ogromne znaczenie. A jeśli mi nie wierzycie, koniecznie sięgnijcie po książkę „Pamiętaj, żeby powiedzieć magiczne słowo… proszę!”.

Poznacie w niej historię Jasia, który chciał kupić swoje ulubione lody, ale zapomniał użyć magicznego słowa. I wtedy wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał – porwały go Kosmiczne Ropuchy! 🫢 Chłopiec trafia w sam środek międzygalaktycznej podróży, gdzie brak dobrych manier wywołuje coraz większy chaos, serię absurdalnych zdarzeń i totalne pomieszanie wszystkiego ze wszystkim 🤡

Co prawda konsekwencje jego zachowania są celowo mocno przerysowane, ale właśnie to wyolbrzymienie stanowi ogromną siłę książki. Dzięki absurdowi, dynamicznej narracji i barwnym ilustracjom dzieci z łatwością angażują się w lekturę, a przesłanie — dlaczego warto używać magicznych słów — wybrzmiewa naturalnie i bez moralizowania.

To propozycja do wspólnego czytania i rozmowy z dzieckiem o empatii i dobrych manierach. Zabawny tekst i graficzna forma idą tu w parze z ważnym wychowawczym przekazem, który na długo zostaje w pamięci.

Jedno słowo „proszę” czy „dziękuję” ma ogromne znaczenie. A jeśli mi nie wierzycie, koniecznie sięgnijcie po książkę „Pamiętaj, żeby powiedzieć magiczne słowo… proszę!”.

Poznacie w niej historię Jasia, który chciał kupić swoje ulubione lody, ale zapomniał użyć magicznego słowa. I wtedy wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał – porwały go Kosmiczne Ropuchy! 🫢...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1410
801

Na półkach:

Kiedy Twój maluch ma problem ze stosowaniem zwrotów grzecznościowych, zamiast nieustannie go upominać i przypominać o tym, „co się mówi” w takich sytuacjach, przeczytajcie razem książkę autorstwa Simona Philipa pt. „Proszę!”, która ukazała się w ofercie Wydawnictwa Kropka, dzięki przekładowi Magdaleny Jakuszew.

Jaś to mały i rezolutny bohater, który jednak często zapomina do swych wypowiedzi dodać „proszę”, właśnie wtedy, kiedy najbardziej go potrzeba. Brak tego, jak się okazuje „magicznego słowa”, wywołuje całą serię niefortunnych, absurdalnych, bajkowych zdarzeń z udziałem Naszego bohatera, który w pewnym momencie ma już dość wszechobecnego chaosu. Tylko czy można powstrzymać te wszystkie bajkowe postacie i wydarzenia za pomocą jednego słowa? Sprawdźcie „Proszę!” sami.

Ta urocza, pięknie ilustrowana przez Nathana Reeda książeczka stanowi świetny materiał dydaktyczny, który bawi dzieci do łez a jednocześnie zwraca ich uwagę na to, w jakich sytuacjach należy użyć zwrotów grzecznościowych. Przygody Jasia, choć nieprawdopodobne, zachwycają maluchy, bo w trakcie ich lektury nie ma miejsca na nudę. Są za to kosmiczne podróże, lądowanie w sercu dżungli, wizyta w krainie bajek i całe mnóstwo przesympatycznych bohaterów, którzy staną na drodze Jasia, zanim przekona się, jak wiele zależy od jednego „magicznego słowa”.

Jeśli jesteście ciekawi, co może się przydarzyć przy pozornie zwyczajnej furgonetce z lodami i jak wiele może przeżyć jeden mały, zapominalski bohater, to koniecznie sięgnijcie po „Proszę!”, bo to opowieść przepełniona magią, która, niezależnie od wieku, rzuca na czytelnika swój urok i sprawia, że chciałoby się ją czytać nawet kilka razy dziennie.

Książeczka pt. „Proszę!” może stanowić wprowadzenie do całej serii bajek ukazujących zalety używania „magicznych słów”, tak przydatnych w procesie edukacji Naszych najmłodszych, czego sobie i Wam życzę, a tymczasem zachęcam do lektury tej pouczającej, kolorowej i wyjątkowo zabawnej historii.

PS. Niebawem opowiem o drugiej, równie świetnej pozycji tego autora pt.: „Apsik!”.

Wiek: 3+

Kiedy Twój maluch ma problem ze stosowaniem zwrotów grzecznościowych, zamiast nieustannie go upominać i przypominać o tym, „co się mówi” w takich sytuacjach, przeczytajcie razem książkę autorstwa Simona Philipa pt. „Proszę!”, która ukazała się w ofercie Wydawnictwa Kropka, dzięki przekładowi Magdaleny Jakuszew.

Jaś to mały i rezolutny bohater, który jednak często zapomina...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
221
219

Na półkach:

Nauka dobrych manier oraz używania magicznych słów, to dla maluchów raczej nudny obowiązek. Dorośli powtarzają - „powiedz proszę”, „podziękuj”, bezskutecznie i bez efektów? Jest na to sposób, najlepszy i przynoszący rezultaty, czyli nauka przez zabawę.

Poznajcie rewelacyjną nowość od wydawnictwakropka , która jest gwarancją efektywnego treningu kultury osobistej. W trakcie czytania tej książki będziecie śmiać się w głos, gdyż czeka Was niespodziewane, nieprawdopodobne i najdziwniejsze, coś o czym nigdy byście nie pomyśleli.

Jaś zupełnie zapomniał o używaniu grzecznego „proszę”, skutkiem czego było schwytanie przez kosmiczne ropuchy, spotkanie ogromnych tygrysów, włochatych szympansów i dwóch krokodyli. Niebezpieczny bieg na jaku w dół górskiego szlaku. Oraz totalny harmider czarownic na miotłach, rycerzy z tarczami, smoków, magów i trolli. Oj ile tam się zadziało!
Wszystko było konsekwencją jednego małego, ale jakże ważnego słowa.

Podejście do tematu zostało przekazane w pełen humoru, zaskakujący i niesztampowy sposób. Dynamika treści oraz kolorowe i ekspresyjne ilustracje z pewnością nie zanudzą małych czytelników, tak jak zwykle lekcje dobrego zachowania.

Ten fantastyczny picturebook zachęca do rozmów o dobrych manierach. Po jego przeczytaniu Wasze maluchy będą sypać jak z rękawa magicznymi słowami.

Sprawdźcie sami, proszę ;)

Nauka dobrych manier oraz używania magicznych słów, to dla maluchów raczej nudny obowiązek. Dorośli powtarzają - „powiedz proszę”, „podziękuj”, bezskutecznie i bez efektów? Jest na to sposób, najlepszy i przynoszący rezultaty, czyli nauka przez zabawę.

Poznajcie rewelacyjną nowość od wydawnictwakropka , która jest gwarancją efektywnego treningu kultury osobistej. W...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
245
243

Na półkach:

Książki pełne szaleństwa 🤩.

Czy Wasze dzieci lubią się pośmiać? Moje dziecko bardzo to lubi, a przy tych pozycjach robi to bezustanku. Myślę, że jest to zabieg celowy, bo w końcu dobre wychowanie to nie jest zbyt atrakcyjny temat dla przedszkolaka, jednak tutaj spróbowano pozyskać uwagę małego czytelnika pełnymi szalonych zwrotów akcji historiami i dość wyrazistymi ilustracjami.

Czy znacie magiczne słówka? Zapewne tak! Ale jednak nie tak prosto o nich pamiętać. Szczególnie o słowie: "proszę". Mały Jaś zapominiał o tym i zamiast wypasionego loda dostał całe mnóstwo niezwykłych przygód. Czy coś go to nauczyło? Wydawało mu się, że tak, a jednak dość łatwo pominąć słowo "dziękuję" 🙃.

"Apsik" to historia kichania. Czy wiecie, że powinniśmy zasłaniać się kiedy kochamy? No pewnie, że tak ;). Ale czy faktycznie wszyscy o tym pamiętamy? Z tym bywa juz gorzej. Nasz bohater natomiast przekonał się, że takie kichanie może mieć bardzo zwariowane konsekwencje. Ale to czy chcecie podążyć w jego ślady zależy już od Was 😀.

To z pewnością książki z humorem, przyciągające uwagę, które trzeba brać z dystansem. Dają nam jednak okazję do porozmawiania o dość ważnych tematach, co uważam, za spory plus. Mój 5 latek dość chętnie po nie sięga 🙂.

Książki pełne szaleństwa 🤩.

Czy Wasze dzieci lubią się pośmiać? Moje dziecko bardzo to lubi, a przy tych pozycjach robi to bezustanku. Myślę, że jest to zabieg celowy, bo w końcu dobre wychowanie to nie jest zbyt atrakcyjny temat dla przedszkolaka, jednak tutaj spróbowano pozyskać uwagę małego czytelnika pełnymi szalonych zwrotów akcji historiami i dość wyrazistymi...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
132
132

Na półkach:

O tym, dlaczego warto mówić „proszę” opowie Wam dziś ta znakomita pozycja od wydawnictwa Kropka.
Autor Simon Philip w bardzo zabawny sposób przedstawia szereg dziwacznych zdarzeń, które są konsekwencją zapominania o dobrych manierach.
Przy furgonetce z lodami Jasiu składając zamówienie zapomina o jednym, jakże ważnym słowie na końcu zdania.
Myślicie, że z tego powodu nic się nie stało?
Otóż Jaś został porwany przez kosmiczne ropuchy, wylądował w środku dżungli, a na grzbiecie wściekłego jaka pędził po górskim szlaku tuż przy krawędzi przepaści. Wylądował w krainie bajek, gdzie działy się rzeczy absurdalne i niezwykle.

O tym, dlaczego warto mówić „proszę” opowie Wam dziś ta znakomita pozycja od wydawnictwa Kropka.
Autor Simon Philip w bardzo zabawny sposób przedstawia szereg dziwacznych zdarzeń, które są konsekwencją zapominania o dobrych manierach.
Przy furgonetce z lodami Jasiu składając zamówienie zapomina o jednym, jakże ważnym słowie na końcu zdania.
Myślicie, że z tego powodu...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
442
322

Na półkach:

Nauka dobrych manier. Brzmi strasznie nudno? A co jeśli zdradzę Wam sekret, że można nauczyć dzieci mówić „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”, a nawet zasłaniać buzię przy kichaniu… w przezabawny i totalnie zwariowany sposób?

Przedstawiam Wam dwie magiczne, pełne humoru książki – „Proszę” i „Apsik”! Już same tytuły zdradzają, czego dotyczą – i tak, macie rację!

W pierwszej książce Jaś kupuje lody, ale zapomina powiedzieć słowo na literę „P”… i nagle porywają go kosmiczne żaby! Z ich statkiem trafia do dżungli, bajkowej krainy, a nawet w jeszcze bardziej szalone miejsca. A w drugiej? Staś kichnął… ale nie zasłonił noska. I co się stało? Z jego nozdrzy wyleciał różowy słoń w… kajaku! Tak, dobrze czytacie! Ten zwariowany słonik porywa malucha na pełną przygód wyprawę, gdzie spotkają piratów, cyrkowców i inne niespodzianki!

To nie są zwykłe opowiastki o dobrych manierach – to prawdziwa komedia pomyłek i szalonych przygód! Dzieci będą śmiać się do rozpuku, a przy okazji w mig załapią, dlaczego warto używać magicznych słów. Dzięki tej książce w codziennych sytuacjach same z siebie zaczną mówić „proszę” i „dziękuję”, a gdy poczują łaskotanie w nosku, szybko zakryją buzię – bo kto wie, co mogłoby z niej wylecieć tym razem?!

Nauka dobrych manier. Brzmi strasznie nudno? A co jeśli zdradzę Wam sekret, że można nauczyć dzieci mówić „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”, a nawet zasłaniać buzię przy kichaniu… w przezabawny i totalnie zwariowany sposób?

Przedstawiam Wam dwie magiczne, pełne humoru książki – „Proszę” i „Apsik”! Już same tytuły zdradzają, czego dotyczą – i tak, macie rację!

W...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
273
45

Na półkach: ,

Jak tam u Waszych dzieci z pamiętaniem o magicznym słowie proszę? Przyznaje, że mój czterolatek na razie uważa to słowo za dosyć zbędne i dlatego chętnie sięgnęłam po nowość z Wydawnictwa Kropka.

Mamy tu szaloną podróż Jasia, która zaczęła się kiedy chłopiec zapomniał dodać „proszę” podczas kupowania lodów. Brak tego drobnego słówka rozpoczął prawdziwą lawinę niesamowitych zdarzeń. Rozpętał się prawdziwy chaos a katastrofa goni katastrofę. Mamy kosmiczne ropuchy, dzikusy z dżungli, jaka na górskim szlaku i przegląd najróżniejszych postaci z bajek, które są naprawdę rozdrażnione brakiem dobrych manier. Czy Jasiu przekona się, że warto jednak być miłym i zacząć używać tego magicznego słowa? Co musi się wydarzyć, żeby o tym pamiętał? Sprawdźcie!

Jest to cudowny picture book z bajkowymi ilustracjami pełnymi szczegółów, tak uwielbianymi przez dzieci. Bardzo fajny wstęp do rozmowy z przedszkolakiem o tym dlaczego warto używać słowa „proszę” i w ogóle zwracać się do innych w kulturalny sposób.A wiadomo nie od dziś, że dzieciom wszystko lepiej podchodzi w formie żartu i zabawy, dlatego ta książka jest taka pomocna. Syn twierdzi, że program w jego komputerku (mózgu) już jest wczytany więc teraz tylko czekam na efekty :)

Jak tam u Waszych dzieci z pamiętaniem o magicznym słowie proszę? Przyznaje, że mój czterolatek na razie uważa to słowo za dosyć zbędne i dlatego chętnie sięgnęłam po nowość z Wydawnictwa Kropka.

Mamy tu szaloną podróż Jasia, która zaczęła się kiedy chłopiec zapomniał dodać „proszę” podczas kupowania lodów. Brak tego drobnego słówka rozpoczął prawdziwą lawinę...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
82
81

Na półkach:

"Pamiętaj, żeby powiedzieć magiczne słowo proszę !" - bo jeśli tego nie zrobisz, podobnie jak główny bohater książki będziesz mieć do czynienia z mnóstwem nieprzewidzianych sytuacji.🤭
Nie wspomnę nawet o tym, że możesz przez to natknąć się na ogromne tygrysy, krokodyle i szympansy.🐅🐒🐊

Książka w zabawny sposób pokazuje maluchom jak ważne są dobre maniery i jak wiele może zmienić jedno - proszę, przepraszam czy dziękuję. ☺️

Ta krótka opowieść z bajkowymi ilustracjami to prawdziwa gratka dla małych czytelników.

"Pamiętaj, żeby powiedzieć magiczne słowo proszę !" - bo jeśli tego nie zrobisz, podobnie jak główny bohater książki będziesz mieć do czynienia z mnóstwem nieprzewidzianych sytuacji.🤭
Nie wspomnę nawet o tym, że możesz przez to natknąć się na ogromne tygrysy, krokodyle i szympansy.🐅🐒🐊

Książka w zabawny sposób pokazuje maluchom jak ważne są dobre maniery i jak wiele może...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
173
137

Na półkach:

Jeśli lubicie zwariowane, szalone i zabawne historie, to ta książka jest dla Was!

Początek szalonej przygody zaczyna się dość niepozornie. Przy aucie z lodami Jaś zapomina powiedzieć słowo “proszę” i wtedy nastąpił niespodziewany zwrot akcji.
Chłopca porwały kosmiczne ropuchy. Tak, dobrze czytacie! Wraz z ropuchami, siedząc w kosmicznym pojeździe, ruszyli w podróż ku odległej gwieździe. Jaś wolał zobaczyć planety, ale znów zapomniał powiedzieć “proszę”. W efekcie tego spadli w środek dżungli, gdzie do wyprawy dołączyli tygrysy, szympansy i krokodyle. Podczas wyprawy chłopiec kilkukrotnie zapomina powiedzieć słowo “proszę” i za każdym razem powoduje to kolejne dziwne zdarzenia. Trafią do krainy bajek, wpadną na wściekłego jaka, pojawią się smoki, trolle, czarownice… Totalny chaos! Czy Jaś w końcu wpadnie na pomysł jak powstrzymać tę szaloną wyprawę? Koniecznie sprawdźcie. Książka trzyma w napięciu do końca, a zakończenie myślę, że Was zaskoczy.

Przezabawna książka, świetnie zilustrowana, zdecydowanie przyciągnie uwagę małych czytelników. Mówienie słowa “proszę” już nie będzie takie, jak zawsze.

Jeśli lubicie zwariowane, szalone i zabawne historie, to ta książka jest dla Was!

Początek szalonej przygody zaczyna się dość niepozornie. Przy aucie z lodami Jaś zapomina powiedzieć słowo “proszę” i wtedy nastąpił niespodziewany zwrot akcji.
Chłopca porwały kosmiczne ropuchy. Tak, dobrze czytacie! Wraz z ropuchami, siedząc w kosmicznym pojeździe, ruszyli w podróż ku...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

22 użytkowników ma tytuł Proszę! na półkach głównych
  • 15
  • 7
8 użytkowników ma tytuł Proszę! na półkach dodatkowych
  • 2
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1

Inne książki autora

Okładka książki Rodzice odwołali moje urodziny Nathan Reed, Jo Simmons
Ocena 9,0
Rodzice odwołali moje urodziny Nathan Reed, Jo Simmons
Okładka książki Pies Hokus-Pokus Samantha Hay, Nathan Reed
Ocena 6,9
Pies Hokus-Pokus Samantha Hay, Nathan Reed
Okładka książki Pirat Patch i Mapa skarbów Rose Impey, Nathan Reed
Ocena 7,8
Pirat Patch i Mapa skarbów Rose Impey, Nathan Reed
Okładka książki Pirat Patch i Atak Czarnej Maski Rose Impey, Nathan Reed
Ocena 7,4
Pirat Patch i Atak Czarnej Maski Rose Impey, Nathan Reed
Okładka książki Pirat Patch i Ekspedycja ratunkowa Rose Impey, Nathan Reed
Ocena 7,0
Pirat Patch i Ekspedycja ratunkowa Rose Impey, Nathan Reed
Okładka książki Pirat Patch i skrzynia kości Rose Impey, Nathan Reed
Ocena 7,2
Pirat Patch i skrzynia kości Rose Impey, Nathan Reed
Okładka książki Pirat Patch i wiadomość w butelce Rose Impey, Nathan Reed
Ocena 7,4
Pirat Patch i wiadomość w butelce Rose Impey, Nathan Reed

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki Proszę!

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Proszę!