Zimny ogień

horror
2004-08-26
Paweł Korombel
koontz horror

Bohaterem tej powieści jest Jim Ironheart który ratuje małe dziecko od kół nadjeżdżającego samochodu. Dziennikarka Holly Thorne, która przypadkiem widziała to całe zdarzenie pragnie się czegoś o nim dowiedzieć. Szukając informacji o nim dowiaduje się, że nie pierwszy raz dokonał takich bohaterskich rzeczy. Dlatego chcę przeprowadzić z nim wywiad, ale to przerasta jej...

Dobre momenty były, ale tylko momenty.

Książka na początku wydała się być zwykłym kryminałem z dodatkiem fantastyki. Jednak z rozwijającą się akcja zaczęły wplatać się wątki psychologiczne. Ostatecznie czytałam w pośpiechu, żeby dowiedzieć jak się skończy. Zakończenie było rewelacyjne!

"-Jak to się dzieje? W jaki sposób tworzę sobie całkowicie nową przeszłość, taką, która mi odpowiada?
-To samoobrona."

2038

Rewelacyjna pierwsza połowa książki, żałosna druga połowa. Czyta się oczywiście z zainteresowaniem, nawet głupoty w drugiej części książki. Świadczy to o doskonałym kunszcie pisarskim Autora.

Wciagajaca, czytalem jednym tchem ale bardzo bardzo dawno .Polecam

Dobry początek, tajemnica, sensacja, trochę horroru, ale potem... wszystko ubabrane we freudowsko-psychoanalityczne klimaty, rodem z traum dziecięcych. Łojtam....

Na półkach: , , , , ,

Następna książka Koontza świetna autor nie zanudza,jest ciekawy thriller trochę grozy, emocji zagwarantował naprawdę genialna książka.

Na półkach: , , , ,

Jim ma misję. I dar. On ratuje ludzi. Nie pcha się na oczy dziennikarzom, czego Holly Thorne, dziennikarka, nie akceptuje. Postanawia go odnaleźć i „przesłuchać” na okoliczność bohaterstwa, a wywiad opublikować. Powodzenia. Pomijając Holly i jej pracę, przyznaję, że Jim robi wiele dobrego i ,że jego dar jest trudny do udźwignięcia oraz, że wymaga odwagi i poświęcenia....

Zapowiadala sie niezle , troche rozczarowala pod koniec.

Dyskusje

• Dean Koontz
  • Horror
  • Domowa biblioteczka
  • Chcę w prezencie
  • Koontz
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zimny ogień