Jak to działa? Ludzkie ciało

literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2023-05-08
2023-05-08
dla dzieci ludzkie ciało jak to działa

Dzieci zadają miliony pytań i według mnie warto w nich tę ciekawość rozwijać. Dziś chciałabym wam pokazać kolejną książkę z serii „Jak to działa”, tym razem o ludzkim ciele. Dzięki niej możemy sprawić, że nasze dziecko pozna go troszkę bliżej.

Książka napisana w formie pytań i odpowiedzi, co okazało się naprawdę dobrym pomysłem. Jedno pytanie zajmuje dwie strony. Na pierwszej, na samej górze znajdziemy pytanie napisane dużą czcionką, tak, że jest widoczne od razu. Dalej mamy ramki z odpowiedziami oraz różne rysunki. Wszystko jest bardzo czytelne, co według mnie jest ogromną zaletą.

Jest dość bogata w treść (biorąc pod uwagę ilość stron). Znajdziemy w niej odpowiedzi na pytania o ludzkim ciele takie, które są dość powszechne, ale też takie dość nietypowe. Dowiemy się, po co są strupki, jak zrastają się kości, dlaczego trzęsiemy się, kiedy jest nam zimno, dlaczego się czerwienimy, dlaczego tacie rośnie broda, a mamie nie i wile więcej. Pytań jest kilkadziesiąt. Odpowiedzi są niezbyt długie, a jednocześnie na tyle wyczerpujące temat, że nie ma potrzeby szukania informacji w innym miejscu (oczywiście można, jeśli chcemy zagłębić jakiś temat i mowa tu o wiedzy ogólnej, dostosowanej do małych odbiorców).

Na samym początku poznamy układy i dowiemy się o nich troszkę na samym początku, a w nawiasach znajdziemy numery stron, na których w odpowiedziach na pytania jest o nich więcej. To moim zdaniem dość dobre rozwiązanie, ułatwiające znalezienie informacji o danym układzie.

Wizualnie książka jest ładna. Kolorowe strony, liczne rysunki – to wszystko tworzy spójną całość. Moim zdaniem przyjemnie się ją ogląda i z chęcią po nią sięga.

„Jak to działa? Ludzkie ciało” to książka dzięki, której w ciekawy sposób dziecko pozna ludzkie ciało. Moim zdaniem zdecydowanie warto ją dołączyć do domowej biblioteczki i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/09/jaktodzialaludzkiecialowydawnictwosbm.html

Dzieci, w pewnym momencie swojego rozwoju, zaczynają zasypywać nas tysiącami pytań. Interesują się wszystkim, co ich otacza, chcą poznać i zgłębić świat. Chociaż bombardowanie tyloma pytaniami bywa czasami irytujące, to staram się za wszelką cenę, pięlegnować ten naturalny „pociąg do wiedzy”.

Nikt z nas nie jest chodzącą encyklopedią i nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, którymi zasypują nas nasi mali odkrywcy. Z pomocą przychodzi seria książek „Jak to działa?” od @wydawnictwosbm

Tym razem „na tapetę” wzięto ludzkie ciało. Co możecie się dowiedzieć dzięki tej książce?

Na początek macie garść informacji o układach narządów. Wszystko opisane jest krótko, zwięźle i treściwie oraz językiem dostosowanym do młodego czytelnika. W książce zawarte są odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań, dotyczących funkcjonowania naszego ciała.

Oto przykłady kilku z nich:
💡Dlaczego kochamy?
💡Po co nam strupki?
💡Dlaczego nie smakuje nam jedzenie bez soli?
💡Dlaczego babcia jest pomarszczona?
💡Dlaczego siku jest żółte?
💡Dlaczego tacie rośnie broda, a mamie nie?

Książkę czyta się naprawdę przyjemnie, a w dodatku możemy dowiedzieć się sporo ciekawostek o ludzkiej anatomii. To nie jest nudna książka o budowie i funkcjonowaniu naszego ciała, jakie często się zdarzają. Tutaj wszystko przekazane jest w łatwy, przystępny sposób i do tego z humorem. Atrakcyjności dodają też śmieszne, komiksowe ilustracje, które są zamieszczone praktycznie na każdej stronie.

Nikt z nas nie jest chodzącą encyklopedią i nie zna odpowiedzi na wszystkie...

Seria "Jak to działa?" stanowi godną uwagi pozycję, skierowaną do najmłodszych entuzjastów poznawania otaczającego nas świata. To idealne narzędzie dla ciekawskich umysłów, które pragną zgłębić głęboko skrywane tajemnice i wyjaśnić niezwykłe zagadki natury.

"Jak to działa? Ludzkie ciało"odpowiada na skomplikowane pytania, które kłębią się w umysłach młodych badaczy.
Jak zrastają się kości?
W jaki sposób promienia słoneczne opalają skórę?
Dlaczego drżymy, gdy jest nam zimno?
Seria nie tylko dostarcza odpowiedzi na te i wiele innych pytań, ale również przekazuje wiedzę w sposób zrozumiały i przystępny równocześnie pobudzajac ciekawość i prowokując do dalszego zagłębiania tematu.

Zbudowana na zasadzie pytań i odpowiedzi książka staje się prawdziwym kompendium wiedzy dla nieograniczonej ciekawości.
Dzięki temu czytelnik może natrafić na pytanie, które go interesuje, i znaleźć odpowiedź wraz z dodatkowymi informacjami na temat danego zagadnienia. Odpowiedzi na 40 pytań pozwolą zaspokoić ciekawość każdego małego odkrywcy.

Wstęp w przystępny sposób opisuje poszczególne układy organizmu. Tajemnice, które skrywa ludzkie ciało, od układu pokarmowego i krwionośnego, poprzez układ nerwowy, aż po układ oddechowy i ruchu, zostają odsłonięte przed nami, otwierając nieznane dotąd horyzonty.

Warto wspomnieć o zabawnych ilustracjach, które towarzyszą omawianym zagadnieniom. Ich humorystyczny charakter nie tylko umila naukę, ale również przysparza dodatkowej radości podczas lektury.

Seria "Jak to działa?" stanowi niezastąpioną propozycję dla małych odkrywców, którzy pragną zgłębiać tajemnice świata. Książka nie tylko odpowiada na trudne pytania, lecz również ułatwia rodzicom tłumaczenie zawiłych zagadnień. Jej przemyślany i przystępny charakter sprawia, że nauka staje się przyjemnym i inspirującym doświadczeniem. Serdecznie polecam tę serię wszystkim rodzicom, pragnącym rozbudzić ciekawość swoich dzieci i odpowiedzieć na ich niełatwe pytania.

Jak...

Znajomość własnego ciała i  zachodzących w nim procesów jest niezwykle ważna.

💪 Pomaga w utrzymywaniu dobrego zdrowia i kondycji oraz pozwala reagować, gdy dzieje się z nim coś niewłaściwego.

👌 Kiedy zrozumiemy, jak prawidłowo funkcjonuje organizm, będziemy w stanie właściwie o siebie dbać.

👉 Sądzę, że taką naukę oraz zainteresowanie dziecka swoją anatomią warto rozpocząć i rozwijać jak najwcześniej. Najlepiej odpowiadając na nurtujące je pytania. A jest ich zazwyczaj naprawdę dużo.

❕Odpowiedzi na wiele z nich znajdziecie w książce "Ludzkie ciało".

Dowiecie się z niej m. in. :
🤧 dlaczego kichamy❓
🦴 jak zrastają się kości ❔
🧠 czy szare komórki naprawdę są szare ❓
🤕 czym jest guz na czole ❔
🧓 czemu babcia jest pomarszczona❓
🟡 dlaczego siku jest żółte ❔

❓Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdziecie w zrozumiałym tekście oraz w przyjemnych ilustracjach zawartych w tej publikacji.

📚 "Ludzkie ciało" to tom pochodzący z serii "Jak to działa", która w niezwykle przyjazny sposób odkrywa przed dziećmi fakty o otaczającym je świecie. Po jej przeczytaniu świat będzie mieć przed dziećmi zdecydowanie mniej tajemnic ❣️

👍 Zachęcam do poznania wszystkich części tej serii.

Znajomość własnego ciała i  zachodzących w nim procesów jest niezwykle ważna.

👉 Sądzę, że taką naukę oraz zainteresowanie dziecka swoją anatomią warto...

Witajcie 💜
Chciałam Wam dzisiaj pokazać książkę z serii ,,Jak to działa" @wydawnictwosbm

,,Jak to działa? Ludzkie ciało" to książka dla dzieci. Na pierwszych stronach mamy krótko opisane wszystkie układy naszego organizmu. W tej pięknie ilustrowanej książeczce znajdziemy 35 odpowiedzi na różne pytania dotyczące naszego ciała.
Przykładowo dowiemy się:
🤧 Dlaczego kichamy?
🧔‍♂️ Dlaczego tacie rośnie broda, a mamie nie?
🥶 Dlaczego trzesiemy się, gdy jest nam zimno?
🌞 Dlaczego słońce nas opala?
👵Czemu babcia jest pomarszczona?

Uważam, że to bardzo fajna książka idealna dla przedszkolaków oraz dzieci starszych. Może być czytana zarówno przez Panie w przedszkolu oraz w domu z rodzicami.

A czy Ty byś chciał/a poznać odpowiedzi na powyższe i inne pytania dotyczące naszego ciała?

Witajcie 💜
Chciałam Wam dzisiaj pokazać książkę z serii ,,Jak to działa" @wydawnictwosbm

Przykładowo dowiemy się:
🤧 Dlaczego...

Dlaczego obcinanie paznokci i włosów nie boli?
Dlaczego rano mamy śpiochy w oczach?
Dlaczego siku jest żółte?
Czemu babcia jest pomarszczona?

Musicie przyznać, że te pytania mogą sprawić niejednemu z nas, rodziców, problem. Na szczęście Wydawnictwo SBM spieszy na ratunek. Pytania dzieci są zaskakujące. Pojawiają się również te o ludzkim ciele. Niby te sprawy są oczywiste, ale czy potrafilibyśmy udzielić poprawnych odpowiedzi?

Autorka zebrała 36 trudnych pytań i udzieliła na nie wyczerpujących odpowiedzi. Czytając tę książkę skorzysta nie tylko dziecko, ale również dorosły. Myślę, że dzięki niej nasze ciało nie będzie miało żadnych tajemnic przed nami. Dodatkowym atutem są tutaj ilustracje - trochę komiksowe, z humorem. Idealnie wpasowują się do książki.

Dlaczego obcinanie paznokci i włosów nie boli?
Dlaczego rano mamy śpiochy w oczach?
Dlaczego siku jest żółte?
Czemu babcia jest pomarszczona?

Najtrudniej jest wytłumaczyć rzeczy, które dla dorosłych wydają się być banalne. Przypuśćmy w jaki sposób objaśnić dziecku zrastanie kości, albo dlaczego obcinanie paznokci i włosów nie boli?
Jak zrobić to w przejrzysty, jasny i prosty sposób, by odbiorca był usatysfakcjonowany?
Z pomocą przychodzi właśnie ta książka! Dzięki niej poznamy (celowo użyłam słowa "poznamy", gdyż niejeden dorosły może się dzięki niej podszkolić) odpowiedzi na pytania :
Po co nam strupki?;
Czy szare komórki naprawdę są szare?;
Dlaczego słońce nas opala?;
Czemu niemowlęta nie mają zębów?;
Czemu babcia jest pomarszczona?;
Dlaczego ludziom siwieją włosy?;
Dlaczego siku jest żółte?

Książka w solidnej twardej oprawie, z genialnymi rysunkowo - komiksowymi ilustracjami z pewnością zaspokoi ciekawość małego odkrywcy. To świetna edukacja dotycząca ludzkiego organizmu, podana w niesamowicie lekkiej formie.

Dlaczego? Co? Po co? Jak? Czy? Które? Skąd ❓❔❓❔

Brzmi znajomo? Jeśli tak, to przed Wami książka z serii, która odpowie na wszystkie nurtujące Waszą pociechę pytania.

Wygląda znajomo? Jakiś czas temu były dostępne takie książeczki, ale w wersji zeszytowej- przyznam jedynak, że nowe wydanie w twardej okładce ogromnie mnie ucieszyło. Dlaczego? Ano dlatego, że jestem pewna, że książkę będziecie wertować raz za razem, a twarda oprawa sprawi, że będziemy cieszyli się pięknym wyglądem bardzo długo.

W części o ludzkim ciele uda nam się odkryć tajemnice, na które zapewne nie zna odpowiedzi także wielu dorosłych.

❓Dlaczego kichamy czy kaszlemy?
❔Po co nam strupki?
❓Dlaczego słońce nas opala?
❔Czym są guz na czole i siniak?
❓Czemu niemowlęta nie mają zębów?
❔Dlaczego ludziom siwieją włosy?
❓Z czego składa się kupa?

To tylko niektóre z licznych pytań, ma które znajdziemy tu odpowiedzi.

Książka jest dość bogato ilustrowana, co uatrakcyjnia czytanie, podoba mi się też koncepcja odnośników za każdym razem, gdy jakaś informacja była lub będzie przekazana na innej stronie i możemy temat dogłębnie zbadać czytając kolejny rozdział. Dzięki temu nawet jeśli sięgnięcie po książkę po dłuższym czasie i chcecie znaleźć odpowiedź na pytanie dziecka możecie odpowiedzieć naprawdę szczegółowo.

Dlaczego? Co? Po co? Jak? Czy? Które? Skąd ❓❔❓❔

• Dla dzieci