Confessions of an alleged good girl

- Kategoria:
- literatura młodzieżowa
- Format:
- papier
- Tytuł oryginału:
- Confessions of an Alleged Good Girl
- Data wydania:
- 2022-05-03
- Data 1. wydania:
- 2022-05-03
- Liczba stron:
- 357
- Czas czytania
- 5 godz. 57 min.
- Język:
- angielski
- ISBN:
- 9781471411113
The second novel about a preacher's daughter in small-town Texas and her journey toward loving herself and her body.
Monique is a preacher's daughter who detests the impossible rules of her religion. Everyone expects her to wait until marriage, so she has no one to turn to when she discovers that she physically can't have sex.
After two years of trying and failing, her boyfriend breaks up with her. To win him back, Monique teams up with straight-laced church girl Sasha--who is surprisingly knowledgeable about Monique's condition--as well as Reggie, the misunderstood bad boy who always makes a ruckus at church, and together they embark upon a top-secret search for the cure.
While on their quest, Monique discovers the value of a true friend and the wonders of a love that accepts her for who she is. Despite everyone's opinions about her virtue, she learns to live for herself.
Kup Confessions of an alleged good girl w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Opinia społeczności
Confessions of an alleged good girl
Yoya Goffney po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczyła. Jako pierwszą jej książkę przeczytałam „Czasami jestem morzem łez” i totalnie zakochałam się w tej historii, jak i w stylu pisania autorki. Przy „Wyznaniach rzekomo porządnej dziewczyny” byłam równie zachwycona i po jej przeczytaniu chętnie sięgnęłabym po kolejne powieści młodzieżowe tego typu. W tej książce nasza główna bohaterka stara się odkryć swoją s3ksualność. Mowa tutaj o pewnej przykrej chorobie, o której przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałam, a którą naprawdę warto poznać, zwłaszcza w młodym wieku. Dom, czyli chłopak Monique bardzo naciska na to, aby odbyli swój pierwszy raz, ale dziewczyna nie jest na to gotowa, a rodzice naszej bohaterki chcą wychować swoje córki w „dobry” sposób. Dodatkowo ojciec dziewczyny jest pastorem, przez co ona jeszcze bardziej boi się podejmować „spraw łóżkowych”. Historia pod względem akcji i fabuły jest niesamowicie wciągająca. Właściwie jest to kolejna książka tej autorki, przez którą się „płynie”. Poznawanie losów Monique, jej znajomych oraz rodziny było bardzo ekscytujące, a zarazem dające do myślenia. Poruszane jest tutaj wiele ważnych problemów, lecz autorka po raz kolejny ukazała je w niesamowicie banalny sposób pod tym względem, że wystarczy wykonać kilka kroków i wszystko da się rozwiązać. Oczywiście są to kroki trudne, ale to, w jaki sposób jest to przekazane, ukazuje, że naprawdę można wiele osiągnąć, podejmując właściwe wybory oraz będąc sobą, a nie osobą, którą chciałby w nas widzieć świat. Pokochałam główną bohaterkę i w wielu momentach się z nią utożsamiałam. Przyjaźnie, jakie ona zawiera wraz z rozwojem wydarzeń, były równie przecudowne. Właśnie o takich relacjach każdy z nas pewnie marzy. Toksyczna relacja z jej chłopakiem doprowadzała mnie do ogromnego szału, a każda wypowiedź Dom’a sprawiała, że aż mnie wykręcało. Myślę, że właśnie o to mogło chodzić autorce, więc wielkie brawa, bo udało jej się zrobić z tego chłopaka bohatera, którego wręcz znienawidziłam. Jest to młodzieżowa powieść warta poznania i mam nadzieję, że wielu z was znajdzie w niej oparcie oraz siłę do tego, aby nie poddawać się autorytetom i stawiać własne granice.
Oceny książki Confessions of an alleged good girl
Poznaj innych czytelników
591 użytkowników ma tytuł Confessions of an alleged good girl na półkach głównych- Chcę przeczytać 334
- Przeczytane 257
- Posiadam 30
- 2023 25
- Legimi 9
- Ulubione 8
- 2024 6
- Ebook 5
- Młodzieżowe 5
- Ebooki 4
Tagi i tematy do książki Confessions of an alleged good girl
Czytelnicy tej książki przeczytali również
Cytaty z książki Confessions of an alleged good girl
Wychodzi z mojego pokoju, a ja zaczynam się zastanawiać, kiedy stał się taki apodyktyczny samolubny i brzydki. Gdy słyszę dźwięk zamykanych ...
RozwińPodobno cechy, które wzbudzają naszą niechęć w innych ludziach, to te, których nienawidzimy w sobie.












































OPINIE i DYSKUSJE o książce Confessions of an alleged good girl
Bardzo dobra książka, poruszająca dość ważny temat, o którym niewiele osób słyszało, w tym ja.
Jakbym miała oceniać tę książkę jako romans, to raczej nie oceniłabym jej tak wysoko, ale jako książka zgłębiająca temat pochwicy, a przy okazji lekki romans, za pomocą którego autorka uświadamia czytelnikom, na czym polega stawianie granic w związku, to jest świetna. Żałuję, że jak byłam targetem dla tego typu książek, to nie były one wydawane. Oczywiście nie udaje jej się nie popaść w przesadę w ukazywaniu pewnych toksycznych zachowań, typową dla gatunku, która ma podkreślić wagę poruszanego tematu.
Bardzo polubiłam bohaterów, już nawet nie pamiętam kiedy tak dobrze czytało mi się młodzieżówkę. Zarówno postać Sashy jak i Monique (głównej bohaterki),są świetnie wykreowane i pokazują taką dziewczęcą przyjaźń, Monique wie, że może jej zaufać i widzi ogrom wsparcia jakim otacza ją koleżanka, zwłaszcza, że nie może zwrócić się do nikogo po profesjonalną pomoc. Tym co książka robi naprawdę dobrze, jest to stopniowe odkrywanie, jak bardzo toksyczny związek potrafi angażować uwagę i ile rzeczy jesteśmy w stanie stracić, za coś w co nie warto wchodzić na pierwszym miejscu.
Kreacja bohaterów, zwłaszcza pobocznych, jest bardzo powierzchowna. Sama postać Reggiego służy tylko pokazaniu prawidłowej dynamiki w związku i szanowania cudzych granic; niby powiedziane jest, że jest "bad boyem", ale aż do ostatniej strony nie dowiadujemy się, skąd się bierze ta reputacja, a szkoda.
Całościowo czytało się bardzo dobrze i świetnie się bawiłam. Polecam.
Bardzo dobra książka, poruszająca dość ważny temat, o którym niewiele osób słyszało, w tym ja.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toJakbym miała oceniać tę książkę jako romans, to raczej nie oceniłabym jej tak wysoko, ale jako książka zgłębiająca temat pochwicy, a przy okazji lekki romans, za pomocą którego autorka uświadamia czytelnikom, na czym polega stawianie granic w związku, to jest świetna. Żałuję, że...
ᴡʏᴢɴᴀɴɪᴀ ʀᴢᴇᴋᴏᴍᴏ ᴘᴏᴢ̇ᴀᴅᴀɴᴇᴊ ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴʏ
★★★★★★★☆☆☆
Tropes
- find new friend
- toxic relationship
- choroba
- wiara
- rygorystyczni rodzice
[recenzja]
Monique, w książce nazywana Mo-Mo musi mierzyć się z przypadłością, która nie jest do końca znana i powszechna. Jako córka pastora czuje presję i ograniczenia z przyjętych ślubów czystości (pierwszy raz po ślubie). Jej chłopak, również wierząca duszyczka ze ślubami nie czuje potrzeby wstrzymywania się z tym do ślubu i pragnie, w końcu "przypieczętować" związek i przeżyć z Mo Mo pierwszy raz.
Organizm dziewczyny niestety nie jest w stanie do tego dopuścić. Przez swoją wiarę dziewczyna boi się prosić o pomoc swoją mamę, a zdiagnozowanie się samej jest wręcz nierealne.
Na pomoc przychodzi Sasha i Reggie, którzy na pierszwy rzut oka nie wyglądają na takich, z którymi MoMo chce się zadawać, ale wspólna wsparcie i pomoc , które dają dziewczynie napawa ją optymizmem i dostrzega światełko w tunelu do wyzdrowienia.
Takich książek na rynku jest, albo za mało, albo nie są, aż tak znane na ile zasługują. "Wyznania rzekomo pożądanej dziewczyny" według mnie powinny przeczytać wszystkie dziewczyny w wieku dorastania i chłopcy oczywiście też! W bardzo przyjemny i jasny sposób można zrozumieć, że problemy z naszym ciałem są normalne i nie należy zawsze na siłę próbować. Warto się badać (I TO REGULARNIE). Dobrze mieć też swojego powiernik, osobę do zwierzeń, jeśli z jakiegoś powodu rodzic nie jest dobrą osobą (tak jak było w tym przypadku).
Uważam, że w szkołach też przydałaby się edukacja s3ksu4ln4, ponieważ wdżr (wychowanie do życia w rodzinie) nie zawsze jest traktowana na poważnie i można z tych lekcji wyciągnąć coś sensownego. W książce również został ten wątek poruszony. Osoba, która może i ma kwalifikacyje do prowadzenia zajęć, ale nie potrafi rozmawiać o tych tematach, nie powinna się tego podejmować. Kolorowanie kolorowanek o układach rozrodczych zamiast nauki jak funkcjonują, jakich chorób możemy się nabawić przy stosunku lub czego używać, żeby stosunek był bezpieczny. W XXI w. takich rzeczy musimy dowiadywać się na własną rękę, bo mało który dorosły zaznajomić nas w młodym wieku z tematem bezpiecznego s3ksu... niestety.
[opis]
Monique jest córką pastora, która ma szczerze dość rygorystycznych zasad narzuconych jej przez religię. Rodzice oczekują od niej, że pozostanie dziewicą aż do ślubu, więc kiedy odkrywa, że fizycznie jest niezdolna do uprawiania seksu, nie ma się do kogo zwrócić o pomoc.
Po dwóch latach nieudanych prób odbycia „pierwszego razu” jej ukochany chłopak zrywa z nią, nie kryjąc rozczarowania. Monique bardzo chce go odzyskać, dlatego korzysta z pomocy Sashy, rozmodlonej lizuski, która zaskakująco dużo wie na temat tego typu przypadłości, a także Reggie’ego, zbuntowanego łobuza, którego pastor próbuje za wszelką cenę sprowadzić na dobrą drogę. Razem rozpoczynają ściśle tajny plan znalezienia kuracji dla przybitej Monique.
W trakcie ich szalonej misji Monique uczy się życia w zgodzie ze sobą, przekonuje się, na czym polega prawdziwa przyjaźń i co znaczy miłość osoby, która akceptuje ją taką, jaka jest.
Uroczy, zabawny powerbook o stawianiu granic. Mądra, przejmująca, nieustraszona historia. Powieść, która dodaje nastolatkom odwagi do tego, by same decydowały o swoim ciele, kierowały się własnym komfortem i bezpieczeństwem, a w podejmowanych decyzjach nie ulegały presji środowiska.
ᴡʏᴢɴᴀɴɪᴀ ʀᴢᴇᴋᴏᴍᴏ ᴘᴏᴢ̇ᴀᴅᴀɴᴇᴊ ᴅᴢɪᴇᴡᴄᴢʏɴʏ
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to★★★★★★★☆☆☆
Tropes
- find new friend
- toxic relationship
- choroba
- wiara
- rygorystyczni rodzice
[recenzja]
Monique, w książce nazywana Mo-Mo musi mierzyć się z przypadłością, która nie jest do końca znana i powszechna. Jako córka pastora czuje presję i ograniczenia z przyjętych ślubów czystości (pierwszy raz po ślubie). Jej...
Książka dobra ale pod koniec są dziury fabularne i jak na tematyke jest bardzo cukierkowa czyta się łatwo więc polecam na luźne wieczorki (6,5/10)
Książka dobra ale pod koniec są dziury fabularne i jak na tematyke jest bardzo cukierkowa czyta się łatwo więc polecam na luźne wieczorki (6,5/10)
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toTo była dość odświeżająca lektura. Nie spodziewałam, się aż tak się w nią wciągnę.
Co prawda kilka rzeczy mi zgrzytało - jak na przykład na końcu jeden bohater padł ofiarą bullyingu zamiast zostać edukowanym, to było wręcz obleśne. Ale poza tym bardzo podobało mi się podejście do tematu - choć momentami było zbyt przerysowane.
To była dość odświeżająca lektura. Nie spodziewałam, się aż tak się w nią wciągnę.
Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo toCo prawda kilka rzeczy mi zgrzytało - jak na przykład na końcu jeden bohater padł ofiarą bullyingu zamiast zostać edukowanym, to było wręcz obleśne. Ale poza tym bardzo podobało mi się podejście do tematu - choć momentami było zbyt przerysowane.
Ciężko mi ocenić jednoznacznie tę książkę, bo ma dla mnie sporo zalet i sporo wad.
Z plusów to bardzo ważny temat, który nigdzie nie jest poruszany, a z którym się zmaga sporo kobiet. Napisana dobrze, czyta się mega szybko. Bardzo dobrze ukazane były też relacje z rodzicami, których rygorystyczne podejście do życia może zrobić dużo krzywdy, a także bycie w toksycznym związku.
Z minusów natomiast irytowali mnie niemal wszyscy bohaterowie, to jak się wypowiadali i ich żarty. Dziwne było też to, że szesnastolatka zaczęła prowadzić ,,terapię" koleżance i od razu wszystko profesjonalnie wiedziała. I też to, że bohaterowie się praktycznie nie znali i po 5 minutach zaczęli zdradzać sobie wielkie sekrety.
Więc ogólnie bardzo warto przeczytać i poszerzyć horyzonty, ale trzeba przymknąć oko na niektóre rzeczy.
Ciężko mi ocenić jednoznacznie tę książkę, bo ma dla mnie sporo zalet i sporo wad.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toZ plusów to bardzo ważny temat, który nigdzie nie jest poruszany, a z którym się zmaga sporo kobiet. Napisana dobrze, czyta się mega szybko. Bardzo dobrze ukazane były też relacje z rodzicami, których rygorystyczne podejście do życia może zrobić dużo krzywdy, a także bycie w toksycznym...
Świetna literatura młodzieżowa ukazująca jak trudne może okazać się dla nastolatki wychowanie w „dobrym” i religijnym domu. Ogromnie utożsamiałam się z główną bohaterką, pomimo tego, że jestem od niej o dekadę starsza. Wartości religijne z jednej strony pomagają w wychowaniu, ale z drugiej strony mogą zacząć ograniczać wolność młodej osoby, czy też powodować uczucie wstydu i poczucia winy. Bardzo lubię mądre powieści młodzieżowe, które zmuszają do refleksji, przy czym jednocześnie nie oceniają. Praktycznie żaden bohater nie był określony jako zły, każdy z nich miał swoje wady i zalety. Bardzo spodobała mi się też przyjaźń, która zawiązała się pomiędzy Monique oraz Sashą. Świetnie napisany wstęp wprowadzający w tematykę, świetne zakończenie. Myślę, że książkę można w jakimś stopniu traktować jako formę edukacji seksualnej dla nastolatków. Polecam.
Świetna literatura młodzieżowa ukazująca jak trudne może okazać się dla nastolatki wychowanie w „dobrym” i religijnym domu. Ogromnie utożsamiałam się z główną bohaterką, pomimo tego, że jestem od niej o dekadę starsza. Wartości religijne z jednej strony pomagają w wychowaniu, ale z drugiej strony mogą zacząć ograniczać wolność młodej osoby, czy też powodować uczucie wstydu...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toCieszę się, że w tej książce jest wstęp, który przygotowuje czytelnika na jej zawartość. Bez tego zapewne lektura nie byłaby tak przyjemna.
Książka umiliła mi kilka wieczorów, była tym, czego się spodziewałam po słowie wstępu. Ciepła, otulająca, zaspokakająca pewną potrzebę, którą trudno jest opisać słowami.
Polecam tym, którzy szukają książki z pełnym, pięknym zakończeniem.
Cieszę się, że w tej książce jest wstęp, który przygotowuje czytelnika na jej zawartość. Bez tego zapewne lektura nie byłaby tak przyjemna.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toKsiążka umiliła mi kilka wieczorów, była tym, czego się spodziewałam po słowie wstępu. Ciepła, otulająca, zaspokakająca pewną potrzebę, którą trudno jest opisać słowami.
Polecam tym, którzy szukają książki z pełnym, pięknym zakończeniem.
Skomplikowane śledztwo Monique.
Konserwatywna rodzina Monique oczekuje od niej stosownego zachowania. Jako córka pastora ma być wzorem dla innych dziewcząt. Ona woli jednak kierować się własnym sercem. Gdy po wielu nieudanych próbach pierwszego seksualnego zbliżenia chłopak postanawia z nią zerwać, Monique musi znaleźć profesjonalną pomoc. Obawiając się krytyki ze strony najbliższych decyduje się zasięgnąć porad rówieśników. Sasha staje się skarbnicą wiedzy na różne tematy, natomiast Reggie... jest po prostu sobą i towarzyszy jej w skomplikowanej podróży. Czy Monique może jednak liczyć na szczęśliwe zakończenie swojej misji?
Przyznam szczerze, iż nieczęsto spotykam się z tematyką dotyczącą zdrowia seksualnego i seksualności wśród młodzieży w literaturze. Joya Goffney postanowiła stworzyć opowieść o młodej Monique borykającej się z licznymi problemami. Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny obiecywały emocjonalną i wartościową lekturę. Czy warto dołączyć do grupy przyjaciół i pomóc im w skomplikowanym śledztwie?
Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny to powieść poruszająca ważne tematy, z którą jednocześnie można się świetnie bawić. Joya Goffney wykorzystała humorystyczne elementy, młodzieżowe problemy oraz słodko-gorzkie relacje międzyludzkie, aby przedstawić wzruszającą i emocjonalną opowieść o młodej dziewczynie. Czytelnicy z pewnością będą usatysfakcjonowani skomplikowaną wędrówką Monique. Czy jesteście gotowi dołączyć do nastolatki i jej przyjaciół?
Pełna recenzja na stronie: weronine-library.blogspot.com | @paradisewithbooks
Skomplikowane śledztwo Monique.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toKonserwatywna rodzina Monique oczekuje od niej stosownego zachowania. Jako córka pastora ma być wzorem dla innych dziewcząt. Ona woli jednak kierować się własnym sercem. Gdy po wielu nieudanych próbach pierwszego seksualnego zbliżenia chłopak postanawia z nią zerwać, Monique musi znaleźć profesjonalną pomoc. Obawiając się krytyki ze strony...
Jeżeli można wskazać bez kozery jedną młodzieżową historię, którą powinni poznać wszyscy to jest to z pewnością ta. Jest bardzo ważna z uwagi na poruszany w niej temat tj. własnej ciałoświadomości, tolerancji oraz kwestii zdrowotnych.
Monique jest córką pastora, której od małego wpaja się zasady życia zgodnie z wiarą. Dotyczy to również sfery seksualnej oraz zachowania czystości do ślubu. Jednak Monique ma na ten temat inne zdanie. Od 2 lat ma chłopaka, z którym próbują tego i owego, jednak zbliżenia kończą się fiaskiem i bólem. Sfrustrowana i do tego zostawiona z problemem sama ze sobą, umawia się do lekarza. Do wizyty nie dochodzi, ale przypadkiem Monique otrzymuje pomoc od chłopaka, który najwyraźniej zmierza w złym kierunku oraz dziewczyny, której do tej pory nie znosiła. Wspólnie, bez wyśmiewania pomagają Monique w jej walce o zdrowie, o chłopaka i naprawę jej rodzinnych relacji.
Książkę czyta się wyśmienicie. Tematy są trudne, ale dzięki lekkiemu językowi łatwo możemy się wczuć w główną bohaterkę. Pokazuje nam, że musimy być odważni w kwestii własnego zdrowia, osobowości czy przekonań.
Jeżeli można wskazać bez kozery jedną młodzieżową historię, którą powinni poznać wszyscy to jest to z pewnością ta. Jest bardzo ważna z uwagi na poruszany w niej temat tj. własnej ciałoświadomości, tolerancji oraz kwestii zdrowotnych.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toMonique jest córką pastora, której od małego wpaja się zasady życia zgodnie z wiarą. Dotyczy to również sfery seksualnej oraz zachowania...
Zacznę od nazwania tej książki ważną, ponieważ uważam, że każdy powinien ją przeczytać, aby zyskać świadomość na temat seksualności, jej odkrywania oraz wyznaczania granic i rozumienia ich u innych. Pozwala zrozumieć i poczuć się w tej kwestii zrozumianym.
Są to niezwykle istotne tematy, które autorka poruszyła w bardzo dobry i odpowiedni sposób. Powieść nie jest wulgarna, lecz szczera i bezkompromisowa. Jej autentyczność obdarza komfortem i zachęca, by przełamać strach wynikający z odkrywania własnych potrzeb.
Momentami bulwersuje, wywołuje ból i gniew, lecz jest to przecież konieczne, by w pełni otworzyć oczy na to, jak nadal funkcjonuje świat, jakie podejście mają niektóre grupy społeczne do tak naturalnych i ludzkich spraw. Ostatecznie wywołuje uśmiech na twarzy i dodaje wewnętrznej siły.
Dodatkowo, styl pisania cechuje lekkość, humor i urokliwość. Pokochałam bohaterów całym sercem, poczułam moc przyjacielskiej więzi, która ich połączyła. Obdarzyłam ich prawdziwą sympatią i mocno zaangażowałam się w ich historie i emocje.
Absolutnie polecam, szczególnie jeśli szukacie komfortowej pozycji, która mówi otwarcie o aspektach życia każdego z nas - tym bardziej w wieku nastoletnim, gdy dopiero odkrywamy tematy seksualności i wyznaczamy własne ramy. "Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny" to przewodnik po ciele i umyśle każdej z nas.
Zacznę od nazwania tej książki ważną, ponieważ uważam, że każdy powinien ją przeczytać, aby zyskać świadomość na temat seksualności, jej odkrywania oraz wyznaczania granic i rozumienia ich u innych. Pozwala zrozumieć i poczuć się w tej kwestii zrozumianym.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toSą to niezwykle istotne tematy, które autorka poruszyła w bardzo dobry i odpowiedni sposób. Powieść nie jest wulgarna,...