Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów

Okładka książki Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów Erich von Däniken
Okładka książki Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów
Erich von Däniken Wydawnictwo: Świat Książki popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wir alle sind Kinder der Götter: Wenn Gräber reden könnten
Świat Książki
1997-01-01
1991-01-01
Grzegorz Prokop
biblia archeologia astronautyka pochodzenie człowieka

Lektura trochę jałowa. Autor szukał grobów biblijnych patriarchów i ich wciąż nie znajdował, ale za to za każdym razem dochodził do wniosku, że z pewnością w życiu tychże patriarchów maczali palce przybysze z kosmosu. To samo dotyczy Edenu i ogólnie ludzkiej ewolucji, która ponoć ewolucją nie była, bo DNA samo z siebie nie mogło dać finalnie człowieka. Darwin się mylił, że w grę mogła wchodzić jakaś tam ewolucja. Przecież wszyscy wiedzą, że musieli za DNA stać obcy.

Jedna, dwie książki tego typu mogą dać jakąś tam frajdę z umysłowych łamańców, tym bardziej że Dänikenowi nie sposób odmówić oczytania, ale pisać raz za razem takie rzeczy, i to śmiertelnie serio...?

Chwytam się za głowę i nie wierzę jak ktokolwiek mógł uwierzyć w te bzdury. Rozumiał bym popularność, gdyby to chociaż było dobrze napisane. Dramat.

"Antyczni kosmonauci" zrobili na mnie ogromne wrażenie. Czytanie było jak podróż po starożytnym świecie. Natomiast ta pozycja nie jest już tak interesujaca i bogato ilustrowana. Nie wnosi nic nowego do tematu. Nie polecam.

Ostatni dla mnie jak na razie EvD. W sumie podsumowanie innych jego książek. Do przemyślenia.

Daniken w każdej swojej książce poszukuje dowodów na odwiedziny kosmitów na Ziemi. Spoko. Każda teoria jest warta rozważenia, zwłaszcza że autor ma dużą wiedzę i powołuje się na sporą bibliografię.

Tą pozycję czytało mi się jadnak ciężko. Autor grzebie w Biblii i mimo, że nie jestem przesadnie wierząca zrobiło mi się nieswojo. Teorie znane z innych pozycji wydają się naciągane, kiedy dotyczą religii w której zostałam wychowana. Wizja archanioła Michała jako kosmity nie przemawia do mnie.

Z drugiej strony nie można się zamykać tylko dlatego, że facet węszy wokół Arona i Mojżesza. Wierzenia z Biblii są niejasne, jest wiele niespójności i niedomówień. Książkę warto przeczytać bo jest to możliwość poszerzenia horyzontów i możliwość spojrzenia na teorie Danikena z własnego podwórka.

Typowy Daniken, lekki styl, przekonywujące argumenty i chwytliwe teorie. Tak sobie myśę, że łatwiej atakować i obalać teorie innych poddając swoje niż tych swoich bronić. Na obalenie teorii Danikena jest zapewne tyle samo argumentów co Daniken ma na obalenie innych. Ale i tak lubię o takich rzeczach czytać, rozmyślać i rozmawiać.

To jedna z dobrych hipotez...Tylko dlaczego w śród ludzi nie ma zrozumienia? jak miło zwracasz się do kogoś, to myśli o tobie....
Wariat,czy co?

Wariat,czy co?

• Erich von Däniken
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Wszyscy jesteśmy dziećmi bogów