Metoda Zettelkasten. Jak cyfrowe notatki mogą zwiększyć energię Twojego umysłu

Okładka książki Metoda Zettelkasten. Jak cyfrowe notatki mogą zwiększyć energię Twojego umysłu David Kadavy
David Kadavy Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Digital Zettelkasten: Principles, Methods, & Examples
Onepress
2022-11-02
2022-11-02
Tadeusz Zawiła

Największą zaleta tej książki jest to że jest krótka, ale co to za zaleta jeśli treść tak niewiele za sobą niesie i nawet jeśli przeczytanie jej zajmie niewiele czasu to i tak szkoda go tracić... Autor tak często odnosi się do "How to Take Smart Notes" Ahrens Sönke, że chyba lepiej porostu przeczytać te pozycję. Po tym co tutaj dostałem nadal nie wiem jak podejść do całego systemu, mam pojęcie jak wygląda generalne założenie, ale nie czuł bym się efektywnie je stosując i pewnie ostatecznie porzucił nawet nie zaczynając...

Jeżeli ktoś dopiero zaczyna, chce cokolwiek wiedzieć o Zettelkasten - to może posiłkować się tą pozycją, ale wiele blogów już nawet polskojęzycznych zawiera więcej informacji.

Mało konkretów, dużo autoreklamy. Nie polecam lepiej od razu przeczytać "How to Take Smart Notes" Sönke Ahrens.

• Audiobooki
  • Projekt 10 000 książek