Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys
- Kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- Format:
- papier
- Data wydania:
- 2022-09-07
- Data 1. wyd. pol.:
- 2022-09-07
- Liczba stron:
- 224
- Czas czytania
- 3 godz. 44 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788367406109
Kryzys niejedno ma imię. Czasem jest cichutki jak przyczajony kot, innym razem krzyczy rozdzierająco. Są kryzysy wieku średniego, kryzysy małżeńskie, zawodowe, rodzicielskie, finansowe, kryzysy tożsamości i wartości. Kryzysy globalne i bardzo osobiste. Wszystkie podobnie wpływają na nasze poczucie szczęścia i satysfakcji.
Bolą nas obecny świat i nasze życie. Chcielibyśmy, żeby było inaczej. Poradnik Bądź niezniszczalna powstał na podstawie konkretnych pytań i wątpliwości, z którymi zwracają się do autorki jej czytelniczki. Ta, sięgając do własnych doświadczeń, tłumaczy, że uczucia i emocje, takie jak lęk, złość, zagubienie, bezradność są zupełnie normalne, naturalne, a nawet… potrzebne w procesie przechodzenia przez kryzys. Na konkretnych przykładach pokazuje, jak sobie z nimi poradzić. Demonstruje mechanizmy, posługuje się praktycznymi narzędziami i proponuje ćwiczenia, dzięki którym możemy stać się niezniszczalni.
Bądź niezniszczalna przeprowadzi Cię przez każdy kryzys, bez względu na to, jakie imię nosi on obecnie.
Kup Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys w ulubionej księgarni
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl. Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów), „Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki. Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Opinia społeczności
Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys
Kryzys nie jedno ma imię. Raz one są większe, raz mniejsze. Są one różne, jednak łączy je jedno. Każdy jakiś przechodzi i będzie przechodzić. W odpowiedzi na zapotrzebowanie walki z kryzysem autorka napisała książkę jak się nie dać. W niej stara się przekazać swoje doświadczenie oraz to jak sama dochodziła do tego co teraz wie. Ciekawym pomysłem jest zaczęcie każdego rozdziału kawałkiem listu od klientki. W poszczególnych rozdziałach tłumaczy nam, na czym polega zasada: zauważ, zatrzymaj, zmień. Jak radzić sobie z najgorszym wrogiem, własnym wewnętrznym krytykiem. Jak szukać sensu szczęścia i nieszczęścia, przeżywania etapów żałoby, bycia ofiarą itp. Jak zapewne wiecie, mam różne doświadczenia z poradnikami. Jako że ostatnio walczyłam z różnymi kryzysami, sięgnęłam po tę pozycję. Niektóre porady zawarte w książce są ciekawe, np. by czasem pozwolić sobie na żałobę jak przechodzić kryzys, by móc z nim skutecznie później walczyć. Niektóre sama odnalazłam intuicyjnie. Pokazuje jak z nieszczęścia, można przekuć w szczęście. Otóż u mnie to odbyło się intuicyjne trzy lata temu. Poleciałam do Polski na urodziny mojego taty, duże okrągłe. Pech chciał, że dwa dni po przylocie zamknęli granice. Na początku, panika, co zrobię, tam w został kot, praca, szef będzie wściekły, nie wspominając o płaceniu czynszu, bo z czego jak nie pracujesz. Jednak po czasie okazało się to szczęściem z wielu powodów. Więc jak to mówię, to było szczęście w nieszczęściu. Jednak nie ze wszystkim się zgadzam, owszem pewne rzeczy trzeba zmienić, ale tylko jak się da i mamy odwagę, nic na siłę. Ale czasem nie zależy od nas. I nie robi się wtedy ofiary, tylko po prostu tak jest. Podsumowując, jak na poradnik jest całkiem niezły. Na pewno trochę znalazłam i dla siebie parę rzeczy, których nie wiedziałam. Myślę, że to jest całkiem niezły poradnik. Choć niektórzy, mogą narzekać na za dużo wstawek z życia autorki, to mi się wydaje, że dawały one dobry przykład, a nie same suche fakty. Ogólnie polecam wszystkim, nie tylko kobietom, bo mężczyźni też mają kryzysy i może coś tu znajdą dla siebie.
Oceny książki Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys
Poznaj innych czytelników
221 użytkowników ma tytuł Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys na półkach głównych- Przeczytane 148
- Chcę przeczytać 71
- Teraz czytam 2
- Audiobook 8
- Posiadam 8
- 2023 4
- 2024 3
- Audiobooki 3
- 2025 2
- Psychologia 2
Opinia
122/52/2025
"Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys" Agata Komorowska Luna #recenzja #współpracabarterowa #współpracarecenzencka
Walka z życiowymi kryzysami
„Bądź niezniszczalna” nie jest kolejnym suchym poradnikiem, ale opowieścią realną, ludzką. Dzięki temu, że autorka dzieli się własnymi doświadczeniami: samotnym macierzyństwem, depresją, trudnościami, niepełnosprawnością dziecka, można łatwo się z nią utożsamić.
Książka pokazuje, że kryzys może mieć wiele imion: zawodowy, życiowy, rodzicielski, emocjonalny. To sprawia, że jej przesłanie jest aktualne dla bardzo szerokiego grona czytelników.
Autorka nie tylko mówi „przezwycięż kryzys”, ale proponuje konkretne rozwiązania: rutynę, refleksję, akceptację emocji, ćwiczenia pomocne w kryzysowych momentach.
Książka namawia, by postrzegać trudne chwile nie tylko jako coś złego, ale jako moment, który może zmobilizować do zmiany, wzrostu i nowego startu. To podejście może być dla czytelników uwalniające.
To poradnik z konkretnym przesłaniem, napisany prostym językiem, bez literackich ozdobników. Bliżej tu nawet w treści do coachingu. Niektórzy mogą odczuć że rady są zbyt uniwersalne lub zbyt ogólne, to, co pomaga jednemu, niekoniecznie podziała na kogoś innego. Część wniosków i porad wynika z jej własnej historii, co dla jednej osoby może być inspirujące, dla innej mniej odpowiednie. Książka nie obiecuje natychmiastowej zmiany: to raczej przewodnik. Jeśli nie jesteś gotowy się zatrzymać, spojrzeć w głąb i pracować nad sobą, jej efekt może być ograniczony.
Dla kogo jest ten poradnik? Dla osób przeżywających trudne chwile: kryzys emocjonalny, rodzinny, życiowy.
Dla tych, które potrzebują praktycznego wsparcia, konkretnych narzędzi do radzenia sobie z emocjami, stratą, presją.
Dla tych, którzy szukają nadziei i inspiracji, autorka pokazuje, że nawet z bardzo trudnych doświadczeń można wyjść silniejszym. Dla tych, którzy cenią autentyczność i otwartość, książka jest szczera, często surowa, ale prawdziwa.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Luna.
122/52/2025
więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to"Bądź niezniszczalna. Jak przejść przez każdy kryzys" Agata Komorowska Luna #recenzja #współpracabarterowa #współpracarecenzencka
Walka z życiowymi kryzysami
„Bądź niezniszczalna” nie jest kolejnym suchym poradnikiem, ale opowieścią realną, ludzką. Dzięki temu, że autorka dzieli się własnymi doświadczeniami: samotnym macierzyństwem, depresją, trudnościami,...