Opowieści Baby Tiny. Mity słowiańskie dla dzieci

Okładka książki Opowieści Baby Tiny. Mity słowiańskie dla dzieci Martina Mandera-Rzepczyńska
Okładka książki Opowieści Baby Tiny. Mity słowiańskie dla dzieci
Martina Mandera-Rzepczyńska Wydawnictwo: Graf_ika literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Graf_ika
2022-01-12
2022-01-12

Okładka książki O!Fka: Literacki Kwartalnik Fantastyczny #11 Bartosz Berezowski, Katarzyna Borucka, Julia Gierczak, Ignacy Kitłowski, Martina Mandera-Rzepczyńska, Natalia Maślej, Redakcja magazynu O!Fka, Radek Rak, Marcin Rusnak
O!Fka: Literac... Bartosz Berezowski,...
Okładka książki O!Fka: Literacki Kwartalnik Fantastyczny #8 Katarzyna Borucka, Szymon Drzymała, Andrzej Fijałkowski, Maciej Janocha, Wojciech Kowalski, Martina Mandera-Rzepczyńska, Redakcja magazynu O!Fka, Kacper Sumiński, Julia Wojdyła, Jakub Zielonka
O!Fka: Literac... Katarzyna Borucka, ...
Okładka książki O!Fka: Literacki Kwartalnik Fantastyczny #5 Aneta Jadowska, Maciej Janocha, Weronika Kłysz, Magdalena Kubasiewicz, Michał Lityński, Martina Mandera-Rzepczyńska, Wojciech Mieczysławski, Anna Nieznaj, Emilia Noczyńska, Redakcja magazynu O!Fka, Gajda Paweł, Milena Wójtowicz
O!Fka: Literac... Aneta Jadowska, Mac...
Okładka książki O!Fka: Literacki Kwartalnik Fantastyczny #3 Samuel Gidel, Grzegorz Kozubski, Michał Lityński, Martina Mandera-Rzepczyńska, Redakcja magazynu O!Fka, Justyna Rak, Artur Szadkowski, Johnny Walker
O!Fka: Literac... Samuel Gidel, Grzeg...

Bardzo fajnie i przystępnie przedstawione mity słowiańskie dla dzieci, które warto by było poznać. Całość czyta się przyjemnie, choć jak to w opowiadaniach bywa, niektóre są ciekawsze od innych.
Książka również dobra dla dorosłych, którzy chcieliby w łatwy sposób z mitologią słowiańską się zapoznać.

Fantastycznie przedstawione najważniejsze mity słowiańskie dla dzieci. Audiobook jest doskonały, lektor świetnie czyta kolejne opowieści. A książka zachwyca ilustracjami. Ograniczono mroczne i krwawe wątki, charakterystyczne dla wszystkich mitologii świata i zaadaptowano mity dla młodszych czytelników.
Ogromnie mnie cieszy każda kolejna książka, przybliżająca kulturę i wierzenia kultywowane przed wiekami na naszych ziemiach. Na długo zapomniane, teraz wreszcie odświeżone i przywrócone. Książka przybliża rodzimą kulturę naszym najmłodszym. Od niej powinniśmy zaczynać poznawanie świata, to nasza prehistoria i nasze korzenie.

Ogromnie mnie cieszy każda kolejna książka, przybliżająca kulturę i...

Niezwykłość tej książki, nie polega tylko na cudownych ilustracjach, stworzonych przez Dorotę Worek, ale i z powodu tematyki i przesłania. Na prawie 100 stronach poznajemy mity i legendy słowiańskie, skierowane głównie dla dzieci. Ale jestem pewna, że niejeden dorosły, również się nią zachwyci !

Aktualnie, ciężko jest znaleźć książki, które opisują słowiańskich bogów. Nie licząc pozycji naukowych, będzie ich dosłownie kilka... Tutaj mity są napisane w bardzo przystępny i ciekawy sposób i na pewno zainteresują najmłodszych.

Martina inspirowała się mitologia słowiańską i starymi śląskimi porzekadłami, które opowiadali jej, jej dziadkowie. Ale znajdziecie tu też podobieństwa z innymi mitologiami.

Wypisze Wam kilka mitów, które się tutaj znalazły: oczywiście na początku jest mit o powstaniu świata, kręcą się też tam dość znani bogowie. Jest mit o powstaniu Słońca i Księżyca, bardzo ciekawe perypetie bogów np.o Jaryle, Moranie, Chorsie czy Swarożycu. Są też mity o zwierzętach np. o bocianie, wężu, kocie, psie i dlaczego tych dwoje tak bardzo się nie lubi.

Bardzo lubię historie typu "Jak powstał świat" ukazane przez różne kultury i wierzenia. A jeszcze jak jest to nasza rodzima wiara to już w ogóle sięgam w ciemno :D

Tym razem mamy tu złagodzone opowieści idealne do przedstawienia dzieciom :) . Napisane są przyjemnym językiem, jakbyśmy naprawdę słuchali opowieści Baby, przykryci ciepłym kocem z kubkiem kompotu w dłoni. Polecam małym i dużym choć najprzyjemniej chyba w tandemie :D

DNF 35%.

Doceniam, ale nie przebrnę, bo jest absurdalnie wręcz nudna.

DNF 35%.

Doceniam, ale nie przebrnę, bo jest absurdalnie wręcz nudna.

1965

Bardzo ciekawe i przystępnie przedstawione mity słowiańskie dla dzieci.

Bardzo ciekawe i przystępnie przedstawione mity słowiańskie dla dzieci.

Mity słowiańskie przedstawione w lekkiej formie. Szczególnie do gustu przypadł mi wybór tytułowej "baby" jaki narratorki, która wciąga nas w świat pradawnych wierzeń. Polecam zarówno dzieciom jak i dorosłym.

• Audiobooki
  • Literatura dziecięca