Mimo twoich kłamstw

Okładka książki Mimo twoich kłamstw Agata Przybyłek
Okładka książki Mimo twoich kłamstw
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Detektyw Rafał Kamieński (tom 2) Seria: W tajemnicy literatura obyczajowa, romans
Detektyw Rafał Kamieński (tom 2)
W tajemnicy
Czwarta Strona
2021-09-01
2021-09-01

Cześć druga . Chyba dawno żadna książka mnie tak nie wkurzyła. A raczej jej bohaterka Anka . Generalnie historia jak tanie romansidło , spodziewałam się po autorce czegoś lepszego . Zdrada , odejście , powrót , wielka miłość . Pfff. Dramat

Dla mnie to kopia "Siedem lat później" Emily Giffin

Dla mnie to kopia "Siedem lat później" Emily Giffin

"Mimo twoich kłamstw" Agata Przybyłek

Kinga wiedzie idealne życie. Ma wspaniałego męża Jakuba, który jest lekarzem, dwóch cudownych synów, piękne mieszkanie i pracę w agencji detektywistycznej, którą lubi. Wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci tego pięknego obrazka. Niestety Kuba jest coraz rzadziej obecny w domu, a relacje między nim a Kingą zaczynają się psuć. Kobieta zaczyna podejrzewać, że jej mąż ma romans, dlatego rozpoczyna prywatne śledztwo.

Druga część serii "W tajemnicy" przybliża nam bardziej postać Kingi - siostry Rafała, głównego bohatera "Od pierwszych słów". Narracja powieści toczy sie dwutorowo, dzięki czemu poznajemy zarówno perspektywę Kingi, jak i jej męża Kuby. Książka jest ciekawa, przedstawia historię małżeństwa do którego wkradła się rutyna. Napisana jest przystępnym językiem, czyta się ją bardzo szybko. Jednak mam wrażenie, że dialogi są okropnie drętwe! Nie mogłam pozbyć się wrażenia, że ludzie tak ze sobą nie rozmawiają...

Mimo wszystko, książka mi się podobała. Autorka ukazała w niej nie tylko małżeństwo w kryzysie i schemat zdrady, ale i to, że nieumiejętność komunikacji pomiędzy osobami, które się kochają prowadzi w dalszym rozrachunku do katastrofy.

"Mimo twoich kłamstw" jest może i słabsza od swojej poprzedniczki, niewiele w niej tajemnic, ale nadal to przyjemna obyczajówka. Jeśli więc lubicie prozę Agaty Przybyłek, myślę, że i ta pozycja wam się spodoba.

"Mimo twoich kłamstw" Agata Przybyłek

1987

Kurcze dziwne to było. Główna bohaterka, w pierwszej części wydawała się konkretną babką, która nie da sobie w kasze dmuchać. No właśnie w pierwszej części. W tej niestety przedstawiona jest jako zalękniona, zakompleksiona kobieta, która nie potrafi normalnie porozmawiać z mężem. Sama doprowadziła do tego, że mąż ją zdradził a potem wielkie pretensje. A następnie po tygodniu powrót do niewiernego męża. Średnia niestety

Drugi tom z serii o detektywie Rafale Kamieńskim.
Niedopowiedzenia, skrywanie uczuć, emocji może doprowadzić do serii wydarzeń, które zmienią dotąd bezpieczną, ciepłą przystań w nieprzewidywalne, niepewne, pełne zimnych zrywów morze życia.
Była to wciągająca historia z dość niespodziewanym zakończeniem 🙂 polecam na długie zimowe wieczory❄️❄️

Drugi tom z serii o detektywie Rafale Kamieńskim.
Tym razem mamy okazję bliżej poznać jego siostrę Kingę oraz jej rodzinę, męża i dwóch synów. Historia ich relacji pokazuje nam, jak ważne w życiu jest zaufanie do drugiego człowieka oraz jaką potęgą jest prozaiczna czynność - rozmowa. To, jak wiele może zmienić w relacji dwojga ludzi przekonacie się sięgając po tę powieść....

'Trudne sprawy' na kartach powieści.
Po pani Przybyłek spodziewałam się lepszej historii, niż naprawianie przez męża drzwiczek w domu koleżanki w tajemnicy przed żoną.

Irytujący bohaterowie, np. facet, który jest jedną wielką czerwoną flagą i aż trudno go czytać/słuchać, bo coś chce, czegoś nie chce, coś lubi, czegoś nie lubi, czegoś żałuje, nie żałuje. Najgorzej. Ponadto drętwe dialogi, w tej książce po prostu nic się nie dzieje, nic w niej nie ciekawi i gdyby nie to, że nie zwykłam odpuszczać lektury po rozpoczęciu, pożegnałabym się z nią bez żalu po kilku rozdziałach. Czekałam na jakiś element zaskoczenia, czekałam... i się nie doczekałam.

Słabo, słabiutko.

'Trudne sprawy' na kartach powieści.

Kinga wiedzie spokojne,szczęśliwe życie u boku kochającego męża,ma świetną pracę prowadzi rodzinny interes,ma dwójkę wspaniałych synów.
Lecz jej mąż częściej zostaje długo w pracy,podejrzewa go o zdradę jego żoną.
Coś rozpoczyna się psuć ich małżeństwo.
Okazuje się kłamstwem bardzo.
Historię przejmującą i ciekawą stworzyła autorka Agata Przybyłek.
Cały wachlarz emocji był w tej powieści,wzruszeń oddała mi książka,opowieść o kobiecej intuicji,która nigdy nie zawodzi,o kłamstwie którego nie da się wybaczyć i o zdradzie bolesnej,strasznej opowiadała ta książka.
Bohaterowie powieści ciekawi,znakomici dobrze wykreowani.
Pióro Przybyłek zaskakujące zaskakuje mnie z każdą przeczytaną książką,jest ładne fajnie pisze,styl pisania lekki,przyjemny.
Z zaciekawieniem czytałam tą świetną,doskonałą lekturę poruszyła moje serce bardzo i oczarowała mnie,zapewniła mi miły relaks ta bardzo dobra,wciągająca książka.

Lecz jej mąż częściej zostaje długo w pracy,podejrzewa go o zdradę jego żoną.
Coś rozpoczyna się psuć ich małżeństwo.
Okazuje się kłamstwem bardzo.
Historię przejmującą i ciekawą stworzyła autorka Agata Przybyłek.
Cały wachlarz emocji był w...

Książka bardzo mnie rozczarowała, a główna bohaterka bardzo mnie zirytowała.

Książka bardzo mnie rozczarowała, a główna bohaterka bardzo mnie zirytowała.

Uwielbiam książki Agaty Przybyłek i przedstawiane w nich historie ale kolejny raz drażnią te sztuczne dialogi..

To moja pierwsza książka Agaty Przybyłek i chyba ostatnia. Nie wiem dlaczego ta książka ma tyle dobrych opinii. Dla mnie beznadziejna. Ni to harlequin, ni to spaghetti, ni flaki z olejem. Czytając przypominała mi się opowieść mojego kolegi sprzed wielu lat, o tym jak jego stuletnia babcia denerwowała się oglądając filmy bo ktoś postawił stopę na pierwszym stopniu schodów i od razu był na górze. Tutaj starsza pani mogła być spokojna. Drętwe dialogi, dłużyzny, opisy nie wnoszące nic (no może trochę zgłodniałam) dziwne zachowania bohaterów. Gównoburza z powodu kartki z adresem w kieszeni męża, przemyślenia na poziomie gimbazy. Zaczęłam czytać to skończyłam, ale to był zmarnowany czas.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022