Będą z tego kłopoty

Okładka książki Będą z tego kłopoty Agata Przybyłek
Okładka książki Będą z tego kłopoty
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dłuższa przerwa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dłuższa przerwa (tom 1)
Czwarta Strona
2021-07-14
2021-07-14
Komedia Romans

Historia przyjaźni trzech dorosłych kobiet, które radzą sobie jaj mogą. Łączy je praca szkole. Poza rym są całkowicie różne, a i przygody mają.....
Życie takie normalne, trochę z przymrużeniem oka.

Życie takie normalne, trochę z przymrużeniem oka.

Takie lekkie oderwanie od rzeczywistości, ale nie jakaś poważna podróż.
Polecam na zluzowanie między ciężkimi pozycjami.

Takie lekkie oderwanie od rzeczywistości, ale nie jakaś poważna podróż.
Polecam na zluzowanie między ciężkimi pozycjami.

Jejku, jakie to było słabe!

Miało być śmiesznie, a było żenująco... No i najważniejsze, w tej książce nie dzieje się totalnie nic ciekawego. Fabuła zmierza centralnie nigdzie!

Po pierwsze, Autorka przedstawia kobietę przed czterdziestką, jako stetryczałą i nieogarniającą świata współczesnego babę. To było strasznie kiepskie. Po drugie, ciotka, która miała być niby zabawna, bo budująca bunkier, była irytująca i żenująca. Te fragmenty książki były najsłabsze i najnudniejsze, a powolna fabuła jeszcze dodatkowo spowalniała. Po trzecie, Autorka pokazała nauczycielki w bardzo stereotypowy sposób, jako zblazowane i ciągle zmęczone mimozy, które siedzą w szkole za karę. Autorka powołuje się na to, że pochodzi z nauczycielskiej rodziny. Moim zdaniem przynajmniej połowa tej rodziny powinna poczuć się obrażona takim ukazaniem środowiska szkolnego. Fabuła ciągle kręci się wokół słowa donos, ale Autorka ani nie rozwiązuje tego wątku, ani nie czyni go bardziej ambitnym....

Nie wiem co się stało z panią Przybyłek, bo mam na półce wiele świetnych jej książek. Ale ostatnio każda kolejna pozycja jest słabsza od poprzedniej. Nadal drętwe dialogi, ciągłe powtórzenia wytłumaczeń pewnych wątków w fabule, jakby Autorka nie doceniała swoich czytelników i ich inteligencji i pamięci przeczytanych treści. Coś okropnego...

Jejku, jakie to było słabe!

Lekka i przyjemna lektura na długie jesienne wieczory. Polecam każdemu kto chce się oderwać od ciężkiej literatury, a nawet czasami uśmiechnąć pod nosem ;)

Książkę wypatrzyłam w bibliotece i zdecydowałam się na jej lekturę. Od razu powiem, że jest ona dość lekka i czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Przewijają się tu losy 3 nauczycielek, które martwią się donosem jaki wpłynął na ich szkołę. Każda oprócz problemów pracowych ma też swoje własne, a to nieszczęśliwą miłość, choroby, czy odrobinę szaloną ciotkę, brak wsparcia w rodzinie itp. Myślę że wszystko to sprawia, że kobiety te są nam bardzo bliskie i kibicujemy im przyglądając się ich losom. Co mi się nie podobało, nie ma zakończenia. Jest to historia urwana w połowie. Byłam dziś w bibliotece po drugą część, której biblioteka nie posiada (smuteczek). Bardzo nie lubię, gdy żaden z etapów nie jest zakończony w pierwszym tomie. To taka ciekawa opowieść urwana w połowie, która nic nie wyjaśnia...

Ta książka o trzech przyjaciółkach pozwala oderwać się od szarej codzienności

Ta książka o trzech przyjaciółkach pozwala oderwać się od szarej codzienności

Lekka i przyjemna książka, traktująca o codziennych perypetiach trzech przyjaciółek a zarazem koleżanek z pracy w szkole podstawowej. To taki swoisty reset od książek, które zazwyczaj czytam. Czyta się błyskawicznie, to taka typowa babska książka 😉😉😉.

"Będą z tego kłopoty" Agata Przybyłek
Joanna jest dyrektorką niewielkiej szkoły podstawowej w małej miejscowości. Na co dzień dzieli swój czas pomiędzy pracę, spotkania z przyjaciółkami - Elką i Magdą, opiekę nad szaloną ciotką oraz nastoletnią córką. Cieniem na jej poukładanym życiu kładzie się pewien anonimowy donos do kuratorium.
Elka, nauczycielka zerówki, marzy o założeniu własnej firmy i odejściu ze szkoły.
Z kolei Magda, polonistka, przeżywa niedawne rozstanie z mężem oraz problemy z córeczką.

Przyjaciółki łączą siły i nie tylko wspierają się wzajemnie, ale i nie spoczną póki nie odkryją, kto jest odpowiedzialny za pomówienia zamieszczone w donosie.

Bardzo lubię książki Agaty Przybyłek, tym razem postanowiłam sięgnąć po serię o nauczycielkach. "Dłuższa przerwa" jest utrzymana w konwencji komediowej, jednak przemyca kilka poważniejszych tematów. Samą książkę czyta się bardzo szybko, jest wciągająca i zabawna. Główne bohaterki są takie swojskie i nie sposób ich nie polubić.

Określiłabym tę książkę jako lekka, przyjemną, niewymagającą i idealną na popołudniowy relaks z książką na tarasie.

"Będą z tego kłopoty" Agata Przybyłek
Elka, nauczycielka zerówki, marzy o...

Lekka i przyjemna 6/10

Lekka i przyjemna 6/10

Joanna jest dyrektorką szkoły podstawowej w Bielinkach i właśnie ktoś doniósł na nią i na jej pracownice, aż do samej pani Burmistrz. Magda wciąż przeżywa rozwód i szalenie tęskni za byłym mężem. Ela też jest nauczycielką, ale nie za bardzo lubi swoją pracę i marzy o własnej firmie. Teraz jednoczą siły, aby wspierać się w trudnej sytuacji.

Kupując tę książkę oczywiście nie wiedziałam ,że jest częścią cyklu "Dłuższa przerwa" , więc od razu zamówiłam kolejne części :)

Powieść może nie powala stylem literackim i wyszukanym językiem, jak niektórzy zarzucają, ale czyta się ją lekko i z ogromną przyjemnością, a dialogi przypominają codzienne rozmowy z przyjaciółką. Doskonale można się przy niej zrelaksować z kubkiem gorącej herbaty. :)

Kupując tę książkę oczywiście...

• Audiobooki