Będą z tego kłopoty

Okładka książki Będą z tego kłopoty
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dłuższa przerwa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dłuższa przerwa (tom 1)
Czwarta Strona
2021-07-14
2021-07-14
Komedia Romans

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Opowieść o nauczycielkach z małego miasteczka. Sympatyczna. Pierwszy raz chyba sięgnęłam po kontynuację tak lekkiej książki.
Przemiły głos lektorki.

Przemiły głos lektorki.

Nic się w tej książce nie dzieje, telenowela na zwolnionych obrotach. Nie polecam - szkoda czasu.

Po pierwsze to jest książka o niczym. Ani nie śmieszna, a nie nie nawet obyczajowa, bo tu nie ma żadnej historii. Trzy nudne bohaterki, a to kupują pangę, a to obierają ziemniaki, a to nudzą się w pracy, której nie lubią. Autorka, która jest aktualnie 28 letnią dziewczyną, pisze o 40 letnich jak o stetryczałych idiotkach, które nie ogarniają rzeczywistości. On są szare, mdłe i nieporadne życiowo-wszystkie. Inne kobiety w powieści są jeszcze głupsze albo wredne. A dialogi między nimi są tak drewniane, że ja nie wiem jak autorka definiuje przyjaźń. Do tego cały koncept tej historii jest taki, że na szkołę, w której pracują bohaterki, ktoś składa donos. I Autorka nie zdecydowała się na rozwiązanie tej sprawy w finale, ani też nie zamknęła żadnego z rozpoczętych wątków. Napisane to jest prostym, potocznym językiem, wielką czcionką, żeby książka miała jakąś objętość. Jej przeczytanie nie wymaga uruchomienia choćby jednej szarej komórki.

W moim odczuciu powieść dosyć nudna, 3/4 książki jest o niczym, dopiero końcówkę książki czytało się z zaciekawieniem. Raczej nie sięgnę po dwa następne tomy.

Miłe babskie czytadło o życiowych perypetiach trzech przyjaciółek - nauczycielek z małej prowincjonalnej szkoły podstawowej. Dobrze się czyta. Przede mną dwie pozostałe części

LADYMARGOT.PL

(...)

Och, jak przemiło spędziłam czas przy lekturze tego cyklu.

Agata Przybyłek nigdy nie zawodzi.

To przecudowna seria, ciepła, zabawna, a dzięki Asi, Eli i Magdzie, bardzo „uczłowieczająca” zawód nauczyciela, który zbyt często oceniany jest negatywnie. I choć sama nie mam przyjemnych wspomnień ze szkolnej ławy i o latach szkolnych wolałabym zapomnieć, nie sprawiło to, że nie doceniam nauczycieli, że nie rozumiem, jak trudna jest ich rola, a przede wszystkim, w jak trudnym są obecnie położeniu.

Co do samych książek, które w formie ebooków miałam niewątpliwą przyjemność przeczytać już jakiś czas temu, to ogromnie Wam je polecam, szczególnie, jeśli jesteście miłośniczkami (bądź miłośnikami) powieści obyczajowych z całkiem nie lekkim komediowym zabarwieniem. To kolejna na wskroś „przybyłkowa”, przeurocza seria, przepełniona dobrocią, ciepłem, humorem i… miłością, a jakże.

Uwielbiam w powieściach Agaty jej zrozumienie dla postępowań bohaterów, których powołuje do życia na łamach kart swoich książek. Wiele im wybacza, a ich szalone pomysły traktuje z przymrużeniem oka.

Uwielbiam wyciszać się przy tych powieściach, uspokajać skołatane nerwy.

Poza tym nie wyobrażam sobie obecnie lepszej lektury, zważając na fakt, że oto rozpoczął się kolejny rok szkolny. Oby spokojniejszy i bardziej przewidywalny niż w poprzednich latach.

Dlatego wspomnianą serię polecam z całego serca.

LADYMARGOT.PL

(...)

Och, jak przemiło spędziłam czas przy lekturze tego cyklu.

Agata Przybyłek nigdy nie zawodzi.

Książka,która obraża inteligencję czytelnika. Autorka nie ma bladego pojęcia o realiach pracy w szkole. Nie rozumie też słowa "przyjaźń",choć używa go bardzo często w swej książce.
Nie polecam.

Nie polecam.

No cóż, takiej nudy nie przeżyłam już dawno. Bardzo rzadko daję szansę polskim pisarkom książek obyczajowych i okazuje się, że słusznie. Bohaterki to nauczycielki i to mnie właśnie zachęciło, bo sama jestem nauczycielem. Niestety denerwowałam się na powielanie niesprawiedliwych stereotypów, czyli: znudzeni nauczyciele, idący na lekcję 20 minut po dzwonku, bo im się nie chce chcieć itp.! A postacie z tych książek...To wiecznie, dosłownie wiecznie płaczące kobiety. Nie mam nic przeciwko łzom, są potrzebne, ale one bez przerwy je wylewają...Można przejrzeć co 5 kartkę i nic się nie straci. Oczekuję czegoś więcej od literatury niż urocze okładki. Naprawdę po 3 część nie sięgnę, bo nie dam rady. To moje osobiste odczucia, wiem, że większość zachwyca się tą pisarką, ja nie będę.

🌼BĘDĄ Z TEGO KŁOPOTY🌼
Agata Przybyłek

Z wielkim zapałem sięgnęłam po tą pozycję. Motywy nauczycielskie są mi bliskie i zawsze z zaciekawieniem przysiadam do takich książek.

Jedno miejsce pracy i jeden donos- to łączy trzy przyjaciółki.
Książkę czyta się mega szybko. Akcja może nie do końca zapiera dech w piersiach, nie toczy się szybko, ale bardzo przyjemnie spędziłam ten czas.
Trochę przewidywalna aczkolwiek nie oczekiwałam zbytnio, że będzie inaczej.
Pomimo, że nie było wielkiego woow to chętnie sięgnę po kolejne części, jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy trzech przyjaciółek.

Moja ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10

🌼BĘDĄ Z TEGO KŁOPOTY🌼
Agata Przybyłek

Jedno miejsce pracy i jeden donos- to łączy trzy przyjaciółki.