Sztuka zabijania

Okładka książki Sztuka zabijania
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Inanna Cykl: Chłopaki z Radości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Chłopaki z Radości (tom 1)
Inanna
2021-06-05
2021-06-05
romans sensacyjny polska autorka

Na półkach: , , , , ,

Olga wywodzi się z arystokratycznej rodziny i pracuje w fundacji dla bogatego ojca prowadzącego liczne biznesy. Gdy przylatuje do Polski okazuje się, że ojciec zatrudnił dla niej osobistego ochroniarza. Zbyszek Nowak jest najlepszy w swoim fachu. Jego ostatnie zlecenie pozostawiło w nim głęboką ranę i wprowadziło w bezsenność. Wie, że ktoś zagraża Oli a on zrobi wszystko aby ją ochronić.

Najpierw sięgnęłam po audiobooka a później ebooka. I to był pierwszy raz gdy audio podobalo mi się bardziej niż gdy sama czytałam tę historię. Mamy tu dorosłą kobietę zachowującą się jak nastolatka i mężczyznę, który ma być macho ale chyba nie do końca wyszło. Nowak w mgnieniu oka się zakochuje zamieniając z kobietą ledwie kilka słów. Ona z kolei nie do końca wiadomo czego chce. Większe zainteresowanie wzbudzili przyjaciele ochroniarza i Psychopatyczny zabójca Simon.
I zdecydowanie sięgnę po ciąg dalszy aby zobaczyć co dalej szykuje Simon...

To taka lekka pozycja. Do poczytania między mocniejszymi, mroczniejszymi pozycjami.
Powieść w stylu Świst, choć nie tak dobra, jak jej pierwsze serie, do których mam sentyment.
Ale dynamiczna akcja plus niezłe dialogi, trochę seksu - nawet robią robotę. W każdym razie nieźle się czytało. Moim zdaniem, warto sięgnąć!

ta historia się totalnie nie klei

ta historia się totalnie nie klei

,,Sztuka zabijania" to moje pierwsze spotkanie z twórczością i niestety nie zaliczam go do najlepszych, co nie zmiania faktu, że może kiedyś sięgnę po inne jej książki.

Nie przemówiła ona do mnie. Nie była zła, ale się nie polubiłyśmy.
Od początku miałam problem z wkręceniem się w fabułę. Pomysł na całość może i był świetny, ale nie odczułam tego efektu wow. Nawet spore ilości różnego typu akcji, nie wywołały na mnie większego wrażenia. Przeczytałam ją, ale nie towarzyszyły mi przy tym emocje. Tak z automatu śledziłam kolejne zdania i strony.
Bohaterów nie do końca umiałam rozgryźć, więc ciężko o sympatię do nich. Ich relacja była strasznie chaotyczna. Trochę za szybko się wszystko działo.

Podsumowując - książka zła nie była, ale nie wpasowała się w moje gusta.

Nie przemówiła ona do mnie. Nie była zła, ale się nie polubiłyśmy.

Refleks, sokoli wzrok i bardzo dobre przeczucie, to cechy jednego z najlepszych ochroniarzy w kraju Zbigniewa Nowaka. Wychowywany przez babcię i zarabiający jako ochroniarz bogatych ludzi. Nowak jest legendą, biegle mówi w 5 językach, ma wiele kontaktów i znajomości. Tym sposobem trafia do domu Huberta Jasiaka, a jego zadaniem jest ochrona Aleksandry Jasiak 24-letniej córki, bogatego mężczyzny.

Aleksandra Jasiak, to jedna z tych bogatych panienek, którym każdy nadskakuje, a ona rozstawia ich po kątach. Nikt jej niczego nie odmawia, do czasu kiedy na jej drodze stanie seksowny i inteligentny ochroniarz. Olka od pierwszego wejrzenia, chcę aby te facet był jej, jednak to nie będzie takie proste, bo Nowak, ma swoje żelazne zasady.

Czy inteligentny ochroniarz i dziewczyna z wyższych sfer mają szansę na jakąkolwiek relacje?

Historia mało oryginalna, jednak ma w sobie coś, od czego nie chcę się odrywać. Sama nie wiem czy to osobowość głównych bohaterów czy fabuła tak wciąga, ale książkę czyta się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko. Od początku coś się dzieje, nie ma przestojów i nudy. Co prawda okłada raczej nie zachęca (przynajmniej mnie), ale środek jest ciekawy i emocjonalny.

Wraz z końcem historii miałam kilka nie rozwiązanych aspektów, które mnie trochę nie pocieszyły, jak sprawa z ojcem Olki czy sprawa Kaśki i Ryśka , ale dopiero zakończenie uświadomiło mnie, że to dopiero początek tej historii, a ja jestem ciekawa ciągu dalszego.

Dlaczego chłopaki z Radości? Bo, gdy wszystko zaczyna się walić, na pomoc przychodzi Paweł, Rysiek i Kaśka. Wszyscy są rodziną bez więzów krwi, ale każdy pójdzie za drugiego w ogień.

"Czekał i bał się. Nie bał się tak, kiedy mierzono do niego z broni. Nie bał się, walcząc o życie. Ale teraz...tak, teraz był przerażony."

@gosialisinska

Zbyszek był najlepszym z możliwych ochroniarzy w swoim kraju. Podejmował się najcięższych zleceń, i właśnie miał zrobić sobie przerwę, kiedy dostał kolejną propozycję. Obiektem, który miał chronić była córka miliardera. Podejmując wyzwanie nie spodziewał się, że będzie ono należało do bardziej wymagających pod względem trudności, ilości ofiar oraz namiętności, która wybuchnie pomiędzy nim a Olą. Nigdy nie łączył pracy z miłością. Tym razem przegrał po raz pierwszy, poddał się uczuciu, które było najlepszym, co mogło spotkać go w życiu. Będzie miał wsparcie przyjaciół z "radości". Przybranych braci i siostrę. Nie łączyły ich więzy krwi, ale ciężka przeszłość i wzajemnie poszli by za sobą wszędzie. Oddali by za siebie życie. Muszą się pilnować bowiem sprawa jest skomplikowana, wróg nieobliczalny i sprytny, a dodatkowo przeszłość wkracza do teraźniejszości.

Moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że nie będzie ostatnie. Sztuka zabijania jest pierwszym tomem serii chłopaki z radości. Są dla siebie jak rodzina, wychowani w ciężkich czasach, służyli wsparciem, darzyli przyjaźnią, bezgranicznie ufali sobie. W trudnych sytuacjach zawsze mogli na siebie liczyć. W takiej właśnie sytuacji znalazł się Zbyszek i jego kolejna, trudna to rozwikłania zagadka. Giną ludzie, a on mimo, iż jest najlepszy potrzebuje zaufanego wsparcia. Sprawa ojca Oli jest skomplikowana i nie wiadomo dokładnie kto zagraża dziewczynie. Trudnością kolejną staje się relacja Oli i Zbyszka, bowiem inaczej chroni się obcych, a inaczej osobę, którą się kocha. Osłabia to pewne odruchy i stajemy się podatniejci na zranienia. Wychodzą wtedy na jaw słabe punkty, które mogą być wykorzystane. Przeszłość mężczyzny powraca w równie krytycznym momencie i wszystko zostało doskonale zaplanowane. Zbyszek z przyjaciółmi będzie miał niezwykle trudną sprawę do przejścia. Zabójstwa, zlecenia, ofiary i ściśle ułożony plan, który nie idzie tak jak zakładano. Miłość, przyjaźń, braterstwo i oddanie. Bardzo polecam i czekam na kolejne tomy.

@gosialisinska

Jedną z przyjemniejszych książek, jakie miałam okazję przeczytać jest Sztuka Zabijania autorstwa Gosi Lisińskiej. Moim zdaniem jest to połączenie romansu z kryminałem, w którym na pierwszy plan wychodzi relacja między ochroniarzem, a kobietą, którą ma chronić.

Olga i Zbyszek to z pewnością dwie różne osobowości, co widać na pierwszy rzut oka, a może powinnam powiedzieć na pierwszych stronach książki? Zbyszek - skupiony, opanowany, niepokazujący emocji. Olga - wybuchowa, szczera, odważna. Mimo tych różnic, od początku coś ich do siebie przyciąga, co Zbyszek stara się bagatelizować, a przecież im bardziej człowiek walczy z uczuciami, tym bardziej się one potęgują.

Oprócz głównej pary bohaterów, w tej historii poznajemy również przyjaciół Zbigniewa oraz Simona, który wzbudzał we mnie szeroką gamę emocji, a jego psychiką stała się dla mnie jedną wielką niewiadomą. Zakończenie tej książki zwiastuje kłopoty, więc czekam już na drugi tom. Jeśli macie ochotę na romans z szerokim wątkiem kryminalnym to polecam Wam tą pozycję.

Lubicie romanse z motywem ochroniarza? Ostatnio czytałam dużo książek z motywem mafijnym. ,,Sztuka zabijania” autorstwa Gosi Lisińskiej była dla mnie świetną odskocznią od romansów mafijnych.

Zbyszek Nowak ma przed sobą nowe, bardzo odpowiedzialne zadanie. Ma chronić córkę miliardera- Olę Jasiak. Funkcja bardzo odpowiedzialna, gdyż stawką jest bezpieczeństwo i życie Oli. Problem w tym, że Zbyszek jest zauroczony Olą. Jak zachować profesjonalizm, gdy serce płata figle? Oboje mają tak różne charaktery. Dwa przeciwne sobie światy. On- opanowany, ukrywających emocje. Ona- bardzo odważna i porywcza. Co wybierze Zbyszek? Profesjonalizm czy miłość? Czy te dwa tak przeciwne sobie charaktery mogą stworzyć stałą relację? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Sztukę zabijania”!

Bardzo wciągnęła mnie ta książka. Znakomity pomysł na fabułę, mnóstwo akcji, bohaterowie ciekawie wykreowani. Uwielbiam książki, w których połączony jest motyw romansu z akcją. To sprawia, że książka nie jest nudna i bardzo wciąga. Motyw zakazanej miłości, która nie powinna mieć miejsca był bardzo ciekawy. Rola czarnego charakteru w postaci Simona dodała smaku tej historii. Bardzo podobał mi się także charakter Oli. Niesamowita była miłość Zbyszka i Oli- od pierwszego wejrzenia. Gorąco polecam! Bardzo ciekawa książka. Przyjemnie spędziłam z nią czas. Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Inanna za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

"Zbyszek nigdy się nie okłamywał. Innych czasami tak, ale siebie nigdy. Dlatego rozumiał, że nie zostawi Olki z najprostszego ze wszystkich powodów: był idiotą i pragnął tej dziewczyny. Pragnął jak żadnej innej wcześniej. Nie tak po prostu, jak kolejnego ciała, które zaspokoi chwilową potrzebę. Pragnął konkretnie jej. Jej uśmiechu, zjadliwego języka, sposobu w jaki zarzucała włosy, w jaki bębniła palcami, kiedy się nudziła. Pragnął mieć ją blisko…"

Zbyszek podejmuje się ochrony córki miliardera. Nie podejrzewa jednak, że lukratywne zlecenie zmieni się w rozgrywkę z bezwzględnym zawodowym zabójcą. Zwłaszcza, że uczucia, jakie wzbudza w nim Ola, uniemożliwiają chłodny profesjonalizm, bez którego może nie zdołać powstrzymać przeciwnika.

Simon z zabijania uczynił sztukę. W tym co robi, nie ma sobie równych. Zleceniodawcy cenią jego skuteczność i zaangażowanie. Nikt, włącznie z nim samym, nie przypuszcza, że nowe i pozornie proste zlecenie stanie się tak wielkim wyzwaniem.

Chłopaki z Radości stają do pojedynku z Simonem. Pojedynku, w którym stawką jest nie tylko życie Oli.

Romans z ochroniarzem w roli głównej? To jest to :) Poznajcie przystojniaka Zbyszka i jego obiekt, który ochrania - Olę. Muszę przyznać, że pomysł na fabułę bardzo przypadł mi do gustu. Narracja sprawia, że czułam się, jakbym oglądała film, serio! Mamy tutaj miłość, chemię pomiędzy bohaterami, którą widać zarówno w słowach jak i w czynach. Są również elementy sensacyjne, takie jak strzelanina czy morderstwa. Akcja goni akcję, nie sposób się nudzić. Co do samego mordercy, autorka stworzyła jego świetny portret. Simon bawił się swoimi ofiarami jak kot myszą, czerpał z tego niesamowitą satysfakcję, a swoje zlecenia traktował niezwykle osobiście. @gosialisinska wielki ukłon za tak świętą historię! Zakończenie podsyca ciekawość, czekam na więcej! Dla mnie 10🌟

@wydawnictwoinanna dziękuję za egzemplarz do recenzji ❤️

Poznajemy Zbyszka, który przyjął zlecenie od jednego z najbogatszych ludzi w Europie, by chronił jego córkę. Sprawa wydaje się od samego początku nieco tajemnicza. Czuć z odległości, że coś tutaj nie gra. Kiedy nasz główny bohater poznaje Olę, wiemy już, że z tego będzie zarówno miłość i kłopoty.

Pomysł na fabułę podobał mi się. Niestety całość, nie zrobiła na mnie większego efektu wow! Przeczytałam tę książkę, ale nie czułam żadnych emocji, moje serce nie biło szybciej dla żadnego z bohaterów.

Ogólnie całość jest napisana bardzo dobrze. Jest bardzo dużo akcji- co jest niewątpliwie na plus, bo dzięki temu książkę czyta się płynnie, a czytelnik się nie męczy.

Podobało mi się również zasiane ziarno tej niepewności, kto wynajął płatnego zabójcę, który miał zlikwidować swój cel.

W tej historii znajdziecie ciekawy wątek kryminalny, który was dodatkowo zaabsorbuje.

Relacja Oli i Zbyszka była trochę chaotyczna. Nie czułam tej chemii między bohaterami, a bez niej nie wyobrażam sobie książki. Wszystko między tą dwójką jak dla mnie działo się za szybko i straciło to przez to swój urok- nie mniej jednak ich romans był rozpalającym dodatkiem do całości!

Na plus mogę dodać jeszcze, że podoba mi się relacja Zbyszka z przyjaciółmi, czuję się zaintrygowana i jeśli wyjdzie kolejna część z serii to chętnie po nią, sięgnę.

Zapomniałabym o babci! Tutaj muszę przyznać, że Zbyszek zaimponował mi swoją postawą względem tej kobiety!

Czuć było jak wiele, zawdzięcza dziadkom i jak bardzo ich kocha!

Reasumując, jest to dobra książka, i jestem pewna, że większości z was ona przypadnie do gustu 😊Po prostu między mną a bohaterami nie zaiskrzyło tak jak, powinno, ale zachęcam was, żebyście sięgnęli po tę książkę.

Pomysł na fabułę podobał mi się. Niestety całość, nie zrobiła na mnie...

Dodaj cytat z książki Sztuka zabijania