Koszmar arabskich służących

Okładka książki Koszmar arabskich służących
Marcin Margielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Niewolnicy (tom 2) reportaż
reportaż
Niewolnicy (tom 2)
Prószyński i S-ka
2021-06-02
2021-06-02
Literatura polska Dubaj kobiety

Książkę tą tak jak wszystkie inne pozycje Marcina Margielewskiego zdecydowanie polecam !!!

Autor naprawdę jest w stanie utrzymać napięcie przez całą lekturę, co sprawia, że nie można się oderwać.

Ale bałabym się sama wyjechać na Bliski Wschód.

Ale bałabym się sama wyjechać na Bliski Wschód.

Na półkach: , , , , , , ,

Świetna pozycją, którą jednak cięzko się czyta z powodu poważnych tematów. Ciężko uwierzyć w to, co opisuje ta książka.

Właśnie skończyłam czytać i jestem tak wstrząsnięta, że nawet nie mam siły napisać recenzji.
Ta książka PO PROSTU BOLI.

Ta książka PO PROSTU BOLI.

Na półkach: , , , ,

Kolejna smutna i szokująca powieść pióra Pana Marcina.
Tym razem poznajemy historię biednych Azjatek ,które by ratować swoją rodzinę od nędzy decydują się wyjechać za pracą na Bliski Wschód,by tam usługiwać bogatym"Panom".Tylko nielicznym udaje się trafić do dobrych i uczciwych rodzin,niestety większość trafia na tych złych i okrutnych pracodawców. Traktowane w nieludzki sposób,bite,głodzone i gwałcone,bez żadnych niemal praw i paszportów zmuszone są pozostać do końca kontraktu.
Książkę,mimo ciężkiego tematu czyta się szybko i dobrze,a po jej odłożeniu pozostaje jeszcze niedowierzanie,że to wydarzyło się na prawdę.

Kolejna smutna i szokująca powieść pióra Pana Marcina.

Ciekawy reportaż aczkolwiek im więcej czytam książek o tej tematyce, tym bardziej wątki się powtarzają. Jest to nieuniknione. Tak więc nie była to pozycja zaskakująca ale warto po nią sięgnąć.

Kolejna szokująca historia kobiet, które na bliskim wschodzie przeżywały tytułowy koszmar będąc niewolnicami w domach bogatych arabów. Prawdziwe piekło, które wręcz trudno sobie wyobrazić, napawa wstrętem wobec osób, które znęcają się nad biednymi ludźmi, którzy pojechali tam w celach zarobkowych. Brak słów na niektóre historie, a fakt że można przeżyć takie warunki jest wstrzącający, choć oczywiście wiele nie przeżyło. Polecam, ale głównie osobom o silnych nerwach lub planujące tam wyjechać do pracy.

Smutna i przerażająca opowieść o losie służących w Dubaju.

Smutna i przerażająca opowieść o losie służących w Dubaju.

Nie jest to dokument, choć autor wskazuje, że wykorzystał w tej opowieści przedstawione mu fakty. Niestety to kolejna książka, która pokazuje, że ludzie potrafią być okrutni i nieczuli. Warto o tym wiedzieć. To kolejna opowieść, która zniechęca mnie do bliskiego wschodu.

Jak dobrze że na drodze pochodzącej z Indonezji Eki stanął Marcin Margielewski...to moja druga przygoda z owym autorem(zakupiłam nieomal wszystkie tytuły), ale przez moją psychikę nie jestem w stanie czytać ich jedna po drugiej (nie daje rady), powrócę więc do fabuły tegoż tytułu,o czym jest ta książka,a raczej o kim? Myślę że o niefortunnym splocie wydarzeń ,który pchnął dwie zdesperowane kobiety wprost w łapy przerażającej osobowości istot ludzkich ,potworach ,o obliczu diabła stąpającego po ziemi w postaci arabskich szejków i jakże dorównujących im żonach. Takich książek nie da się zrecenzować,nie da się streścić treści...to trzeba przeczytać! Liczne kary i tortury,przemoc w tak licznych wersjach nie jest się w stanie psychicznie udźwignąć..autor napisał "Jest w nich wiele bólu ,smutku i cierpienia,ale najgorsza jest bezsilność" .Prawda! " Czasami doprowadza mnie o ana do wściekłości . Chce mi się krzyczeć . Pytanie ,jak to jest możliwe dziś,w dwudziestym pierwszym roku,nie opuszcza mnie nawet na krok..." O toż to jak to jest możliwe!!?
Marcin Margielewski jak sam twierdzi , dał głos tym,którzy zostali go brutalnie pozbawieni. Wierzy,że czytelnicy poniosą go dalej...Ja również w to wierzę...

" Pozbawione paszportów ,możliwości kontaktowania się z rodziną,zamknięte za murami wartych miony posiadłości,pracują często bez wytchnienia i dni wolnych od pracy . Gwałcone,bite ,upokarzane ,nie mają szans na poskarżenie się na swój los,dopóki nie skończy się ich kontrakt. Po powrocie do swoich krajów często wybierają milczenie ,bo świat nie chce wierzyć w ich historię."...

Książka wstrząsającą, trudno uwierzyć że ci ludzie są aż tak okrutni !

Książka wstrząsającą, trudno uwierzyć że ci ludzie są aż tak okrutni !