Trenuj w domu! Kompletny poradnik

poradniki
wydano nakładem autora
2021-03-29
2021-03-29
treningi treningi w domu plan treningowy ćwiczenia

To takie kompendium wiedzy dla ćwiczących w domu.
Od informacji ogólnych, po rodzaje treningów, plany treningowe, rozpisane plany na konkretne części ciała, informacje o akcesoriach i o diecie.

Niekoniecznie do przeczytania od deski do deski, a raczej do wybrania tych części, które są dla nas ważne w danym momencie.

Napisana lekkim językiem, a do tego bardzo merytoryczna (tak jak i inne treści Autorki). I jeszcze ta cudna szata graficzna!

Można do niej spokojnie wracać i realizować swoje kolejne cele. Bardzo to w niej cenię.

To takie kompendium wiedzy dla ćwiczących w domu.

Napisana lekkim językiem, a do tego bardzo...

Niestety ebook bardzo rozczarowuje. Mam przeczytane 90% i nie znalazlam w tym ebooku zadnych przydatnych informacji. Znajduja sie tam jedynie same podstawy, ktore zna osoba nawet nie cwiczaca. Nie ma zadnych cennych wskazowek. Zadnej wiedzy... Mam wrazenie, ze ta ksiazka to promowanie swoich znajomych oraz firm z ktorymi autorka wspolpracuje! 5 gwiazdek tylko za to, ze trenerka ma wiedze (widzac po filmikach na youtubie),niestety nie przekazala tej wiedzy w ksiazce jak obiecywala. Wielkie rozczarowanie!

Całkiem fajny poradnik odnośnie ćwiczeń w domu - jak rozplanować treningi, na co zwrócić uwagę w zależności od efektów, jakie chcemy uzyskać i jaki sprzęt może nam w tym pomóc. Choć, naturalnie, znajdziemy tu i porady odnośnie treningów bez przyrządów ;). Podoba mi się usystematyzowanie wiedzy, każdy rozdział to pigułka informacji na dany temat. Nie wszystkie są zaskoczeniem, jeśli obserwuje się autorkę w mediach społecznościowych, ale zawsze można się sporo nowego dowiedzieć.
Ebook ma ponad 200 stron, ale przeczyta się go bardzo szybko, w jeden-dwa wieczory. Nie tylko ze względu na przystępną treść, ale także dużą czcionkę, spore marginesy i mnóstwo zdjęć samej Marty. Jakby chcieć umieścić tekst w zwykłej formie, pewnie ubyłoby połowy objętości ;). O ile nie mam nic przeciwko zdjęciom - są naprawdę ładnie zrobione z estetycznego punktu widzenia, to fajnie by było, gdyby były dopasowane do rozdziałów, np. pokazywały autorkę wykonującą opisywane ćwiczenia. Przy kolejnej fotce Marty wdzięczącej się do aparatu zaczęłam się zastanawiać, czym te zdjęcia się różnią jedno od drugiego... Co dodałabym, to też jakieś proste grafiki z przykładowymi ćwiczeniami albo np. zaznaczonymi mięśniami przy opisie pracy tych mięśni. Przyznaję bez bicia, nie znam się na anatomii, więc gdy autorka pisała, że ten mięsień lubi taki rodzaj ćwiczeń a inny - inne ćwiczenia, dużo łatwiej by mi było, gdybym mogła z pomocą książki te mięśnie od razu lokalizować ;).
Podsumowując, wiele z lektury nie wyniosłam, ale parę drobiazgów w swój styl ćwiczeń wprowadzę. Wielkiego "wow" tu nie ma, jednak może się przydać komuś, kto dopiero zaczyna myśleć o treningach domowych.

Idealna pozycja dla wszystkich tych, którzy są głodni fachowej wiedzy na temat układania planu treningowego i wszelakich metamorfoz sylwetkowych - masa, redukcja, utrzymanie, rzeźba, modelowanie sylwetki. Dodatkowym plusem jest to, że w mojej głowie lektorem jest sama Marteczka.

#DCF #codzienniefit

#DCF #codzienniefit

Przyjemna lektura z podstawowymi, merytorycznymi informacjami.
Chcę podkreślić, że Marta jest obecnie moją ulubioną trenerką z YT, ćwiczę z nią regularnie od roku, "znałyśmy się" też wcześniej, ponieważ ogólnie ćwiczę w warunkach domowych (na początku wręcz akademikowych, bo zaczęłam na studiach, mieszkając w akademiku) od 8 lat.
Przetrawiłam i poczułam na własnej skórze najpopularniejsze mity z okresu, kiedy zaczynałam; zbierałam wiedzę sama przez te lata, szukałam, łączyłam, generalnie zawsze sprawiało i nadal sprawia mi to frajdę.
Efektem tego jest to, że ten ebook poszerzył moją wiedzę o... dwa aspekty. Dosłownie. Dwie kwestie były takie, o których pomyślałam "O, tego dotąd nie wiedziałam!".
Cała reszta - zero zaskoczeń. I to nie jest zarzut! It's good for me, dude! Ja omówione tu mity dawno przemieliłam w głowie, przesiałam, ogarnęłam te podstawy, które są tutaj prosto tłumaczone. Mam obecnie bardzo podobne podejście do "bycia fit" co Marta i mnie to cieszy!
Dostałam tutaj podsumowanie tego, co już wiem i mogłam przeanalizować, gdzie jeszcze są luki i nad czym pracować. To też jest ważne. I będę wdrażać zmiany.
Warto jednak podkreślić, że ten ebook zawiera wiedzę, która naprawdę od A do Z będzie zaskakująca i "otwierająca oczy" raczej głównie dla początkujących wkręcających się w temat lub średnio-zaawansowanych - żeby nie skręcili w złą stronę.
To kompendium podstawowe z kilkoma elementami rozszerzonymi. Jeżeli zatem ktoś szuka merytorycznego MIĘCHA, analiz, konkretów, jakie np. dają materiały i ebooki CSS oraz podobne (z których też korzystam, więc mam porównanie) - to nie tu. To po prostu inny produkt dla innego profilu odbiorcy. Inny nie znaczy gorszy.
Rzeczy, które gdzieś tam już mnie jednak lekko zakłuły w serducho, dotyczą bezpośrednio tekstu.
Zdarzają się bowiem ekspozycje. Np. tytuł rozdziału czy podrozdziału brzmi X. I pierwsze zdanie zaraz pod tym jest w stylu "Wiem, że Y, ale w tym rozdziale omówimy X". Kurde.... Ej, wiem - przeczytałam tytuł tego podrozdziału, jest linijkę wyżej i mówi dokładnie to samo.
No i są powtórzenia, choć widać, że to takie Marty ulubione teksty, podkreślanie czegoś i rozumiem cel. Jednak w pewnym momencie coś "nie było wyrocznią" w jakichś sprawach chyba przez trzy akapity z rzędu. Marta ma też wykształcenie dziennikarskie (jak tak samo i dlatego zwracam uwagę na te aspekty) i zwyczajnie dziwię się, ze coś takiego u niej przeszło.
Podsumowując, cieszę się, że książka osoby z wykształceniem potwierdziła, że ja - laik mam prawidłowe myślenie, ugruntowaną wiedzę i idę w dobrym kierunku. Wiem po lekturze, gdzie coś doszlifować i biorę się do roboty! Czy chciałabym wersję rozszerzoną z bardziej zaawansowanymi treściami, analizą, głębszym odniesieniem do badań? Owszem. Jednak zdaję sobie sprawę, że to nie jest profil odbiorcy materiałów Marty i że muszę tego szukać u kogoś innego. Doceniam wykonaną pracę i cieszę się, że wsparłam Martę zakupem książki. Robi świetną robotę.

Przyjemna lektura z podstawowymi, merytorycznymi informacjami.
Przetrawiłam i poczułam na własnej skórze...

Rewelacyjny poradnik, mnóstwo wiedzy przekazanej w prosty i przystępny sposób. Po przeczytaniu aż chce się ćwiczyć!

• Ebooki inne
  • Różne